• SEV SEVER – Domácí mazlíčci II. třída
            3. 12. 2019

Ve čtvrtek 28. 11. 2019 druháci navštívili Středisko ekologické výchovy Sever. Program Domácí mazlíčci dětem přiblížil péči o zvířata chovaná v zajetí. Děti si povídaly o základních životních potřebách lidí a zvířat, ale i o zvláštních potřebách jednotlivých druhů mazlíčků. Hledaly odpověď na otázku „V čem jsme si podobní?“. Srovnávaly potřeby zvířat a lidí. Pomocí karet s obrázky mazlíčků a skutečných chovatelských potřeb vytvářely skupiny předmětů a zvířat patřících k sobě. Díky programu si rozšířily poznatky o domácích mazlíčcích z hodin prvouky.

• Projektový den „Svatý Martin“
            2. 12. 2019

Prvňáci a druháci si v rámci projektového dne Svatý Martin připomněli legendu o vojáku Martinovi a zvyky spojené s tímto dnem. Kromě řady úkolů motivovaných příběhem Martina si vyzkoušeli také pečení Svatomartinských rohlíčků. Děkujeme za spolupráci našim kuchařkám, které námi vytvořené koláčky upekly. Bez jejich pomoci bychom si na koláčcích nemohli pochutnat. Tak trochu jiné vyučování jsme si všichni moc užili.

• SEV Sever – „Od Martina po Tři krále“

3. 12. 2019

V úterý 26. 11. 2019 si prvňáci ve Středisku ekologické výchovy Sever povídali o tom, jak naši předkové trávili období adventu a vánočních svátků. Seznámili se s maskami postav tohoto období, ale také zvyky a obyčeji s nimi spojenými. Vyzkoušeli si některé vánoční zvyky, zjistili, proč přišli tři králové až v lednu. Vedle výroby Betlému ze slaného těsta si děti bezesporu užily také hraní scének. Díky pestrým aktivitám bylo dětem umožněno rozšířit si výuku prvouky o zajímavé poznatky, ale také praktické zkušenosti.

• SEV Sever – „Od Martina po Tři krále“
        • Knihovna Kukleny – „Strašidýlka v knihovně“
            3. 12. 2019

V úterý 19. 11. 2019 prvňáci při návštěvě knihovny při programu „Strašidýlka v knihovně“ pomáhali
            správnými odpověďmi nalézt maminkám strašidlům jejich děti. Znalost strašidelného světa
            prověřovanou kvízovými otázkami prokázali na nejvyšší možné míře. Následovalo zábavné
            představení knih se strašidly, vracení a půjčování knih.