Popis školy

•

Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Svobodné Dvory je menší školou s prvním i druhým stupněm. V současné době se ve 13 třídách základní školy vzdělává 283 žáků a žákyň a ve 4 třídách mateřské školy více než 100 dětí. K přednostem naší školy patří především přátelská atmosféra a rodinné prostředí v klidné lokalitě na okraji města s výbornou dostupností MHD.

Zakládáme si zvláště na úzké spolupráci školy a rodiny. Máme kvalitně zpracovaný preventivní program, dbáme na prevenci šikany, věnujeme se znevýhodněným dětem. Žáky vedeme ke slušnému chování, k dobrým mezilidským vztahům a k bezpečnému chování.

Naši pedagogové se soustavně vzdělávají a zařazují do výuky nové metody, využívají interaktivní tabule a počítače. Výuka je doplňována návštěvami knihovny, divadel apod.

Žáci a žákyně mohou v prostorách školy trávit i svůj volný čas. Nabídka různých mimoškolních aktivit v odpoledních hodinách je opravdu pestrá. V řadě kroužků mohou žáci a žákyně rozvíjet své sportovní, umělecké i rozumové dovednosti a schopnosti.

• reditelna@zs-sdvory.cz