• Prohlídka školy
            27. 3. 2020

Vážení přátelé,

bohužel jsme pro Vás letos nemohli uskutečnit Den otevřených dveří. Přinášíme Vám alespoň malou fotografickou a video prohlídku školy. Budoucí prvňáčci získají první představu o naší škole, naši žáci si zase vzpomenou na prostředí, po kterém se jim už určitě stýská.

• Čerpání ošetřovného pro OSVČ
            25. 3. 2020

Vážení rodiče,

v úterý 24. 3. 2020 parlament projednal návrh na vyplácení ošetřovného pro OSVČ. Tento návrh musí ještě schválit senát a podepsat prezident republiky. Program čerpání připravuje ministerstvo průmyslu. Uplatňovat se bude na živnostenském úřadě. Zatím k tomuto návrhu nebyl vydán žádný prováděcí předpis či pokyn. Dle pokynů z živnostenského úřadu v HK nemáme vystavovat pro OSVČ zatím žádné potvrzení (ani na formulář pro zaměstnance) a musíme vyčkat na upřesnění postupu.

V případě zveřejnění bližších informací Vás budeme neprodleně informovat a připravíme se na případné potvrzování formulářů.

• HOME OFFICE
            16. 3. 2020

V zájmu realizace preventivních opatření naše škola přechází na práci z domácího prostředí. Na škole máme nastavenou odpovídající úroveň vzdálené komunikace. Všichni vyučující budou z domácího prostředí i nadále zajišťovat vzdálenou výuku pro žáky. Neustále pracujeme na zdokonalování našeho systému vzdálené výuky. Průběžně vyhodnocujeme a upravujeme výuku dle Vašich možností. I nadále Vám budeme poskytovat odkazy či doporučení na vhodné výukové materiály (viz naše www stránka ONLINE VÝUKA). S každým vyučujícím můžete vést elektronickou konzultaci v EduPage či si sjednat osobní schůzku v prostorách školy. Učitelský sbor je neustále v online spojení přes EduPage.

Pro rodiče bez možnosti připojení jsme sjednotili způsob předávání studijních materiálů. V úředních hodinách v prostorách školy je vydává paní hospodářka K. Rychterová. Případný zpětný sběr těchto materiálů se realizuje vhozením do poštovní schránky, paní hospodářka materiály předá příslušným vyučujícím. Tištěnou podobu vzdálené výuky s Vámi dojedná třídní vyučující.

Pevně věříme, že pro Vás budeme vytvářet co nejvhodnější výukové podmínky pro vzdělávání vašich dětí.

Jsme Vám neustále k dispozici s vysvětlením, radou či pomocí v této složité době.

• Vzdálená výuka
            13. 3. 2020

Vážení rodiče,

uvědomujeme si, že situace, ve které se nyní nacházíme, je náročná pro všechny.

Naší snahou je:

• nepřetěžovat rodiče v současné situaci
            • zadání včetně možnosti sebekontroly směřujeme na žáka nikoli na rodiče
            • zadané úlohy slouží především k procvičení látky
            • termíny vypracování si mohou žáci i rodiče přizpůsobit svým možnostem
            • soustavně vytváříme co nejlepší možnosti vzdálené výuky s ohledem na individuální možnosti

Pevně věříme, že s vaší pomocí se nám to podaří.

Další informace zde

• Vzdálená výuka
          • Zrušení dne otevřených dveří
            11. 3. 2020

S ohledem na události dní minulých a na opatření do dní budoucích musíme s velkou lítostí oznámit, že den otevřených dveří v naší škole je zrušen. Co naše škola nabízí se vám pokusíme v dohledné době zprostředkovat jiným způsobem. Sledujte naše www stránky a facebook.

• Návod na řešení situace pro rodiče dětí mladších 10 let
            10. 3. 2020

V případě ošetřování žáka mladšího 10 let věku po dobu zákazu vstupu do školy je možné podat potvrzený tiskopis u zaměstnavatele na formuláři „Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu zavření školy“. Tiskopis je k dispozici zde ke stažení nebo v kanceláři školy, případně na pobočce OSSZ. Předvyplněný formulář Vám potvrdí hospodářka školy p. K. Rychterová.

Na děti starší 10 let se tento postup nevztahuje.

Další informace pro rodiče a školská (obdobná) zařízení od ČSSZ zde.

• Mimořádné opatření
            10. 3. 2020

Od 11. 3. 2020 bude základní škola uzavřena pro všechny žáky. Bližší informace postupně zjišťujeme. O dalším průběhu Vás budeme informovat přes EduPage a www. Provoz mateřských školek je zatím bez omezení.

Obědy pro všechny žáky budou v období 11.–13. března odhlášeny. Následně budeme hromadně obědy odhlašovat do konce lhůty zákazu vstupu žáků do škol.

Pro děti MŠ budou obědy a svačinky zajištěny v plném rozsahu.

Děkujeme za pochopení.

Více viz
            Mimoradne_opatreni_-_uzavreni_zakladnich__strednich_a_vysokych_skol_od_11._3._2020.pdf

8. 3. 2020

V návaznosti na opatření Ministerstva zdravotnictví ze dne 7. 3. 2020 je až do odvolání zakázán vstup do prostor základní školy a mateřských škol v Hradci Králové – Svobodných Dvorech všem osobám, které pobývaly v rizikových oblastech a na celém území Itálie a neabsolvovaly 14denní karanténu.

4. 3. 2020

Vážení rodiče,

s ohledem na přijímaná opatření k problematice výskytu koronaviru v Evropě Vám zasíláme informační letáky vydané Krajskou hygienickou stanicí. Apelujeme zejména na dodržení uvedeného postupu při návratu z rizikových oblastí. Bezprostředně po návratu ze zahraniční dovolené z rizikových oblastí se MUSÍTE nahlásit na KHS (koronavirus@khshk.cz, 495 058 111). KHS Vás bude informavat o dalším případném postupu.Předem děkuji za Vaši spolupráci a apeluji na osobní důslednost v dodržení uvedeného postupu.