Aktuality

     • Nové vydání školního časopisu Hrom
      21. 6. 2021

      Desáté vydání školního časopisu ve školním roce 2020/2021 je na světě. Od dob, kdy jste četli deváté číslo Hromu, uteklo mnoho času. Dnešní číslo je v mnohém jiné. Tradiční rubriky v něm nehledejte, ale začtěte se do zhodnocení letošního školního roku, které napsali naši žáci a žákyně.

      Hrom_10.pdf

    • Obálka školního časopisu Hrom
     • Exkurze deváťáků do SVK
      18. 6. 2021

      Nevíte, co zkratka SVK znamená? Naši deváťáci již vědí. Dnes se totiž vydali na exkurzi do Studijní a vědecké knihovny v Hradecké ulici. Poté, co vystoupali do 5. patra hradeckého ementálu, byli ve velké posluchárně seznámeni s webem knihovny. Byl jim představen knižní katalog, možnosti vyhledávání a v neposlední řadě nahlédli do novinky zvané Bookport, což je on-line knihovna pro každého. Paní knihovnice jim odkryla i některé zajímavosti. Víte, že v této knihovně je uloženo 120 tisíc knih, nebo že je zde třeba umýt 402 oken a také, že se pyšní titulem Stavba roku 2009? Informací o fungování knihovny zaznělo opravdu hodně a někteří z žáků tu jistě nebyli naposled.

    • Deváťáci v knihovně
    • Páťáci a čtvrťáci v paku Na větvi
     • Páté třídy a IV. A na větvi
      18. 6. 2021

      Ve čtvrtek 17. 6. navštívily třídy IV. A, V. A a V. B Park Na větvi. Děti mohly dovádět ve výšinách, prolézaly různé překážky a někdy musely být velmi hbité, aby zdolaly nesnadné úseky. V horkém počasí jsme uvítali příjemný stín a možnost občerstvení. Kolem oběda se celá skupinka vydala na krátkou procházku lesem k Bufetu u vlka, kde bylo příjemné posezení ve stínu, popcorn a extrémně dlouhé párky. Na konci nám zbyla ještě chvilka na závěrečné vydovádění, děti byly spokojené a možná i trochu unavené z podaných výkonů.

     • Prvňáčci vyrazili za kulturou
      18. 6. 2021

      V rámci divadelního festivalu dnes 18. června navštívili prvňáčci představení Gulliverovy cesty v podání Těšínského divadla. Představení se všem velmi líbilo a i přes velké horko si ho užili.

    • Prvňáčci v divadle
     • Po stopách Boženy Němcové
      16. 6. 2021

      V úterý 15. 6. se VIII. třída vypravila na výlet vlakem do České Skalice a Ratibořic po stopách Boženy Němcové. Nejprve se seznámili s tím, kam chodila Barunka do školy a jak probíhala výuka před 200 lety. Poté s výbornou zmrzlinou v ruce vyrazili po červené trase příjemným stínem do Babiččina údolí. U Rudrova mlýna se občerstvili a pokračovali na Staré bělidlo a k Viktorčinu splavu. Po osvěžení v chladivé vodě se vydali na cestu zpět, kterou jim zkomplikovala nečekaná výluka vlaku, ale i tak se výlet náramně vydařil a již se všichni těší na další.

     • VII. A na výletě
      15. 6. 2021

      V úterý 15. června se třída VII. A v doprovodu paní učitelky Novákové a Pruskové vypravila vlakem do nedaleké Jaroměře. V místní Výtopně viděli sbírku historických lokomotiv i vagónů a přitom si vyslechli výklad pana průvodce o tom, jak parta nadšenců tyto technické unikáty renovuje. Následně se přesunuli do Josefova, kde je očekávala průvodkyně Petra, aby je provedla zdejší pevností. A nebyla to obyčejná prohlídka. Sedmáci byli rozděleni do 6 skupin, každá skupina měla v pevnosti svůj úkol a za správné splnění úkolu získávali zlaťáky. Museli hledat dělové koule a popsat části děla, rozeznat suroviny, ze kterých se v pevnosti vařilo. Další hádankou byly nástroje řemeslníků 18. století. Pomocí pazourku si vyzkoušeli vykřesat jiskru k založení ohně. Také jako minéři museli dobře rozeznat zvuky v podzemních chodbách pevnosti a na závěr jako správně vzdělaní velitelé psali písemku. Největším zážitkem ale byla cesta podzemím bez paní průvodkyně, bez učitelek a bez svíček. Za odvahu a nasazení při plnění úkolů všichni získali nejen diplom, ale na nádvoří pevnosti je čekalo polední překvapení. Komárkovi dorazili se svou polní kuchyní, a tak se všichni posilnili na další cestu, která vedla na Ptačí louky. Prošli se josefovskou džunglí, vyzkoušeli si model zadržování vody v krajině a poznávali rostliny. Někteří odpočívali při pikniku a jiní šli pozorovat ptáky do mokřadní pozorovatelny. Pak už naše kroky vedly zpět na nádraží. Kvůli mimořádné výluce byla jejich cesta zpět dobrodružná, proto jsou rádi, že jsou zpět.

    • 7. A na výletě
    • druháci a třeťáci na výletě
     • Školní výlet 2. a 3. ročníku
      15. 6. 2021

      V úterý 15. června vyrazily druhé a třetí třídy na školní výlet. Už samotná cesta vlakem do Žirče byla pro mnohé děti zážitkem. Příjemnou procházkou se děti se svými učitelkami vydaly z Žirče do Kuksu. Cestou obdivovaly dokonalost soch Braunova Betléma a také originalitu moderních děl Křížové cesty 21. století. Svou cestu zakončily v zahradách Hospitalu Kuks, kde děti v horkém slunečném počasí zaujaly zvláště vodní fontánky.

     • Druháci vyrazili do knihovny
      15. 6. 2021

      Po delší pauze způsobené protiepidemiologickými opatřeními mohli druháci zase zavítat do knihovny v Kuklenách. Paní knihovnice Markéta si pro ně opět připravila zajímavý program, tentokrát na téma říkanky a básničky. Děti veršovaly a recitovaly, ale hlavně odcházely s batůžky naditými pěknými knihami na prázdninové čtení :-)

    • knihovna Kukleny
     • Pasování budoucích prvňáčků
      15. 6. 2021

      Vážení rodiče našich budoucích prvňáčků, milé děti,
      dovolte nám, abychom vás pozvali na první organizační schůzku prvního ročníku 2021/2022 a vaše děti na ,,Pasování na školáky". Zatímco se děti zabaví plněním úkolů, my probereme veškeré důležité informace týkající se nástupu vašich dětí do školy.

      Na žáky a rodiče budoucí třídy I. A se těšíme 23. června od 16:30na žáky a rodiče budoucí třídy I. B 22. června od 16:30. 

      tým ZŠ Svobodné Dvory

      Pozvánka na pasování 22. 6. 2021

      Pozvánka na pasováni 23. 6. 2021

     • Školní výlet 9. třídy
      13. 6. 2021

      7. června vyrazili na třídenní školní výlet také deváťáci. Vydali se na chatu Kačenku u Šerlišského mlýna v Orlických horách. Místo, kam každoročně jezdíme v zimě na lyžařský výcvik, si tentokrát užili v létě. Krásné počasí využili k výletům kratším – Sedloňovský Černý kříž, tak i delším na rozhlednu na vrcholu Velké Deštné, či do centra Deštné. Díky hezkému počasí si mohli vychutnat výborné jídlo i venku. Společný pobyt si všichni velice užili.

    • Školní výlet 9. třídy
    • prvňáci
     • Čtvrtý a pátý den školy v přírodě našich prvňáčků
      11. 6. 2021

      Čtvrtý a pátý den školy v přírodě proběhla námořnická dílna čtení, děti postavily krásné domečky pro lesní skřítky a odpoledne se vydaly na dobrodružnou cestu za pokladem. Po celotýdenním sbírání mincí se večer otevřelo místní tržiště, kde měly možnost nakoupit rozmanité zboží, které si v pátek zabalily do svých lodních kufrů. Celý pobyt na ostrově si všichni moc užili! :)

     • ŠVP den třetí
      10. 6. 2021

      Třetí den na ostrově si posádka lodi prošla námořnická stanoviště, kde děti namalovaly vlajku, vyzkoušely svou fyzickou zdatnost a naučily se měřit, vážit a počítat objem. Na závěr si děti vyrobily krásné dalekohledy. Večer jsme v lese všichni společně nasbírali dřevo, rozpálili ohniště a opekli si buřtíky.

    • pečení buřtů
    • děti na škole v přírodě
     • ŠVP den druhý
      10. 6. 2021

      Druhý den pobytu na škole v přírodě podnikla celá posádka celodenní výpravu a prozkoumávala vzdálenější kouty ostrova. Z rozhledny si prohlédli krásy zdejší přírody a po zdolání mnoha kilometrů došli až k Hoře Matky Boží v Hedeči. Únavu zahnali v Králíkách zmrzlinou a zvedli si náladu drobnými suvenýry na památku.

     • Organizace výuky od 8. 6. 2021
      8. 6. 2021

      Na základě zveřejněných informací MŠMT k organizaci výuky od 8. 6. 2021 (plné znění zde)

      pokračujeme v základní organizaci výuky z předchozího týdne. Dochází k podstatné změně v užívání ochrany dýchacích cest.

      • Žáci nemusí mít během výuky nasazen ochranný prostředek dýchacích cest, a to v době vzdělávání, kdy sedí v lavici nebo jsou jinak usazeni. Při ostatních aktivitách ve škole (např. režim o přestávkách, při příchodu a odchodu ze třídy) zůstává stejný režim jako doposud.

      • Pedagogičtí pracovníci nemusí mít během výuky nasazen ochranný prostředek dýchacích cest, a to při poskytování vzdělávání obecně. Při ostatních aktivitách ve škole (např. režim o přestávkách, při příchodu a odchodu ze třídy) zůstává stejný režim jako doposud.

      • Pracovníci nemusí mít nasazen ochranný prostředek dýchacích cest v době, kdy vykonávají činnost na jednom místě bez přítomnosti další osoby (kabinety, …).

      • Žáci ani pracovníci nemusí mít nasazen ochranný prostředek dýchacích cest na škole v přírodě (vícedenním výletu) při celém pobytu v uzavřeném areálu. 

      • Frekvence testování na školách v přírodě či vícedenních výletech se prodlužuje ze 72 hodin na 7 dní.

      • Vnitřní sportoviště škol lze využívat bez omezení do počtu 30 přítomných osob. 

      Aktuální upřesnění bezpečnostních pokynů

    • Organizace výuky od 8. 6. 2021
     • Prvňáčci vyrazili na školu v přírodě
      8. 6. 2021

      V rámci školy v přírodě dopluli prvňáčci na tajuplný ostrov. První den se vydali na průzkum části ostrova, našli v přírodě zlaté mince, zazpívali si námořnickou písničku a zahráli si hry s kamarády. Všichni se těší na zítřejší dobrodružnou celodenní výpravu po stopách Robinsona a Kapitána Modrovouse.

     • Alespoň při sezení v lavicích od zítřka bez roušek
      7. 6. 2021

      Na základě zvěřejněných informací můžeme s radostí napsat, že od 8. června není povinná ochrana úst při vyučovací hodině, kdy žáci sedí ve své lavici. O přestávce a ve společných prostorách je ochranna úst i nadále povinná. To platí i pro společnou cestu autobusem. 

      Více podrobností zveřejníme po oficiálním zaslání informací z MŠMT.

    • Alespoň při sezení v lavicích od zítřka bez roušek
    • Dětský den - 2. a 3. ročník
     • Dětský den - 2. a 3. ročník
      3. 6. 2021

      Do fotoalba byla přidána nová galerie Dětský den - 2. a 3. ročník.

      Na druháky a třeťáky čekala během dětského dne sladká odměna, avšak její získání nebylo vůbec snadné. Aby si ji vysloužili, museli rozluštit řadu zašifrovaných zpráv, které je dovedly k ukrytým obrázkům. Při jejich hledání naběhali všichni spousty metrů. Všem se nakonec podařilo šifru rozlousknout, za což si zaslouží velkou pochvalu.

     • Vyhlášení ředitelského volna
      1. 6. 2021

      Z organizačních a technických důvodů spjatých s rekonstrukcí současné budovy školy a přesunem provozu školy do náhradních lokalit vyhlašuje ředitel školy na dny 28. 6. 2021, 29. 6. 2021 a 30. 6. 2021 ředitelské volno.

      Vysvědčení za druhé pololetí školního roku 2020/2021 bude vydáno dne 25. 6. 2021 1. vyučovací hodinu ve stávajících lokalitách. 

      Vyhlaseni_reditelskeho_volna

    • logo
     • Aktuální informace k provozu školy od 31. 5.
      28. 5. 2021

      Na základě zveřejněných informací MŠMT k organizaci výuky od 31. 5. 2021 (plné znění zdepokračujeme v organizaci výuky z předchozího týdne. 

      V informacích se povoluje konání škol v přírodě či školních výletů za předem avizovaných podmínek. Dále se upravuje povinnost nosit ochranu úst a nosu při venkovních aktivitách. Tato povinnost není nutná v případě, že je mezi jednotlivými osobami rozestup minimálně 2 metry (povinnost rozestupů se neuplatní při pohybových či sportovních činnostech).

      Předkládáme Vám souhrn základních termínů na měsíc červen 2021:

      16. 6. 2021 Informace o prospěchu a chování  (16.00 - 18.30 hod)

      Online z důvodu umístění školy na přechodných lokalitách

      21. 6. 2021              Pedagogická rada

      21. 6. - 23. 6. 2021  Volby do školské rady (7.00 - 16.00 hod)

      25. 6. 2021               Vydávání vysvědčení

      28. 6. - 30. 6. 2021  Ředitelské volno

       

      Aktuální upřesnění bezpečnostních pokynů

     • Rozhodnutí o přijetí 2021/2022
      28. 5. 2021

      Na základě posouzení a vyhodnocení žádostí o přijetí k základnímu vzdělávání v naší škole rozhodl ředitel školy o přijetí uchazečů s těmito registračními čísly:

      U dalších uchazečů bylo rozhodnuto takto:

      Bližší informace naleznete na úřední desce školy.

     • Sběr papíru zrušen
      25. 5. 2021

      Na 4. června byl v plánu další sběr starého papíru, kterého máme od posledního prosincového sběru jistě doma všichni dostatek. Bohužel v současné době nelze z prostorových a organizačních důvodů tento plánovaný sběr realizovat.

      Děkujeme všem za pochopení.

    • staré noviny
     • Zápis na ZUŠ Habrmanova
      21. 5. 2021

      Vážení rodiče, milí žáci,

      pevně doufáme, že přístí školní rok proběhne již v klidnějším duchu než tento i ten minulý, že se budeme shledávat normálně v našich školních lavicích a že budete mít možnost navštěvovat také své kroužky u nás na škole i jinde. Již nyní se můžete přihlašovat na Základní umělecké škole Habrmanova ke studiu v oboru hudebním, výtvarném i tanečním.

      Více zde.

     • Provozní řád školního hřiště
      10. 5. 2021

      Po delší době je opět možné, za předpokladu dodržování aktuálních bezpečnostních a hygienických podmínek, využívat veřejné školní hřiště. S jeho upraveným provozním řádem se můžete sezámit zde.

    • Hřiště
    • Medaile
     • Tělocvikářskou výzvu ovládl 1. stupeň
      5. 5. 2021

      V březnu a dubnu jsme všichni různými aktivitami nasbírali více než 17 000 km. Jak si takovou vzdálenost představit? Hrubým přepočtem jsme došli, doběhli a dojeli z České republiky až na Nový Zéland. Všem žákům a rodičům, kteří se zapojili, ještě jednou moc děkujeme. Náš záměr byl zvednout se ze spárů židlí a křesel během distanční výuky a užít si radost z pohybu na čerstvém vzduchu. Pochvalu zaslouží všichni, ale pro první tři třídy, které odskočily naprosto všem (včetně sborovny) obrovským rozdílem, máme odměnu, která je určitě potěší a můžou si ji užít, jakmile to bude možné. Zároveň budou odměněni diplomy, které vytvořili v hodinách informatiky žáci pátých tříd.

      Rozhodně to nebyla poslední výzva v tomto školním roce a doufáme, že se s námi zúčastníte i dalších, které přijdou.

     • Změna rozvrhů distanční výuky od 3. května
      29. 4. 2021

      O změnách rozvrhů v souvislosti s přesunem výuky na přechodná stanoviště v Centru andragogiky, v ZŠ Kukleny a v ZŠ Hučák jsme Vás již informovali. V souvislosti s touto změnou je nutná také úprava rozvrhů pro distanční výuku. S novými rozvrhy přímých a nepřímých online hodin se můžete seznámit zde.

     • Testování uchazečů o střední vzdělávání
      23. 4. 2021

      Za několik dní čeká žáky devátých ročníků a několik žáků z řad páťáků a sedmáků důležitý životní okamžik v podobě přijímacích zkoušek na střední školy a víceletá gymnázia.

      V letošním roce je pro účast na přijímacích zkouškách nutné doložení negativního antigenního testu (ne staršího než 7 dní) a žádné příznaky onemocnění Covid-19. Test můžeme realizovat i na naší škole. O jeho výsledku bude žákům vystaveno potvrzení, které je nutné předložit před provedením zkoušky.

      Škola poskytne testování v následujících termínech:
      V. A – 29. 4. první vyučovací hodinu v rámci prezenční výuky
      V. B – 29. 4. dle domluvy s třídní učitelkou
      VII. A – 29.4. 11:00–12:00 h
      VII. B – 29.4. 11:00–12:00 h
      IX. – 27.4. 8:30–9:00 (před konzultacemi)


      Bližší informace naleznete zde.

     • Projekty našich šesťáků
      20. 4. 2021

      Ani při distanční výuce naši žáci nezahálí a v rámci projektu z pracovních činností si zahráli na designéry a architekty. Vyrobili z doma dostupných materiálů zajímavé modely místností i celých bytů. Posuďte sami, jak se jim dařilo.

      Projekt designér/architekt

    • Projekt domeček
     • Velikonoční týden v 1. A
      6. 4. 2021

      O Velikonočním týdnu proběhla v 1. A online výuka v duchu velikonočních barev. Začali jsme modrým pondělím, kdy se nemá nic dělat, takže jsme si při výuce i odpočinuli, následovalo žluté (nebo šedivé úterý) a na závěr černá škaredá středa.

    • skřivan
     • Ptáčkoviny
      6. 4. 2021

      Pokud hledáte tip na zajímavou jarní procházku, pak i pro vás pobočka městské knihovny z Nového Hradce připravila zajímavou hru Ptáčkoviny. Vydejte se v průběhu dubna a května po jedenácti stanovištích v okolí knihovny a objevte plno krás probouzející se jarní přírody. Otevřete oči, nastražte uši, nechte se omámit jarními vůněmi. Na „ptačí stezce“ vás čekají zajímavosti z ptačí říše, tipy na knížky o ptácích, QR kódy s odkazy na ptačí zpěv a kvízové otázky.

      Mapku a bližší informace najdete na webových stránkách knihovny. 

     • Příprava na přijímačky z matematiky
      27. 3. 2021

      Čas do přijímacích zkoušek se krátí, ale ještě je stále dost prostoru si leccos zopakovat a procvičit. Krajský úřad Královéhradeckého kraje ve spolupráci s týmem učitelů základních škol přichystal pro žáky devátých ročníků pětitýdenní program, který jim s přípravou na přijímací zkoušky pomůže. 

      Více informací naleznete zde.

    • psací potřeby
     • Sbírej kilometry pro svoji třídu
      21. 3. 2021

      Běh, kolo nebo brusle? Všechno se počítá. Od dnešního dne soutěží každý žák se svými spolužáky proti celé škole. Na rychlosti ani času nyní nezáleží, přidávat budeme pouze jednotky délky - kilometry. Až do konce dubna máte možnost zapojit se do této výzvy a porazit třeba “béčáky” nebo rovnou celou školu.

      Pravidla zde

      Výsledky zde

    • cyklisté
    • klokan
     • Matematický klokan
      17. 3. 2021

      Jako každý rok doskáče opět i k nám Matematický klokan. V pátek 19. března budou mít žáci možnost vyzkoušet si přímo v prostředí Edupage řešení 18 nebo 24 méně či více tradičních matematických úloh.

      Tato mezinárodně koordinovaná soutěž byla vytvořena podle obdobné soutěže, která byla v osmdesátých letech minulého století pořádána v Austrálii. V ČR se soutěžilo poprvé v roce 1995. Každoročně se této soutěže účastní více než 6 milionů soutěžících z více než 60 zemí světa. 

      Soutěžící jsou podle věku rozděleni do 6 kategorií: Cvrček (2.–3. třída ZŠ), Klokánek (4.–5. třída ZŠ), Benjamín (6.–7. třída ZŠ), Kadet (8.–9. třída ZŠ), Junior (1.–2. ročník SŠ) a Student (3.–4. ročník SŠ). Ve všech kategoriích soutěžící řeší soubor testových úloh ve stanoveném čase, přičemž vybírá jednu z pěti nabízených možností řešení. Úlohy jsou seřazeny ve třech skupinách podle obtížnosti, za správnou odpověď získává soutěžící 3, 4 nebo 5 bodů, za špatnou odpověď se mu jeden bod strhává. Aby soutěžící nedosahovali záporných výsledků, dostávají do začátku takový počet bodů, kolik je v kategorii úloh.

       

     • Aktuální informace k přijímacímu řízení na střední školy
      17. 3. 2021

      V letošním školním roce dochází k úpravám průběhu přijímacích zkoušek – prodloužení času u testů. Podrobnější informace naleznete zde.

      Další aktuální úpravou jsou změny termínů konání jednotné přijímací zkoušky ve školním roce 2020/2021

      Pro čtyřleté obory vzdělání s maturitní zkouškou je stanoven první řádný termín konání jednotné přijímací zkoušky nově na 3. května 2021, druhý řádný termín na 4. května 2021

      Pro víceletá gymnázia je první řádný termín konání jednotné přijímací zkoušky stanoven nově na 5. května 2021, druhý řádný termín na 6. května 2021

      Další informace, včetně příslušného opatření obecné povahy, kterým se termíny jednotné přijímací zkoušky upraví, a změněného harmonogramu k přečtení zde.

    • žáci na přijímacích zkouškách
     • Výsledky běžeckého závodu
      15. 3. 2021

      V uplynulých dvou týdnech měli naši žáci možnost opustit komfortní zónu a pokusit se zdolat běžeckou výzvu tělocvikářů. Postupně se přidávali další a další běžci a bojovali o celkové umístění.

      Zapojilo se 47 závodníků ve dvou kategoriích. Všem, kteří se zúčastnili, patří obrovský dík a těm, kteří běhali opakovaně a překonávali své limity, patří o to víc. Do posledního dne nebylo jasno o stupních vítězů, neděle byla plná zvratů a změn ve výsledcích. Obě zlaté medaile nakonec získali závodníci ze VII.B. Musíme zároveň vyzdvihnout krásné časy některých mladších žáků, kteří překonali své starší spolužáky, ale samozřejmě, že výsledek nebyl primárně to, proč jsme výzvu absolvovali. 

      Milí žáci, pokud Vás výzva a běh bavil nebo zaujal, jsme za to moc rádi. Pokračování a výdrž už je nyní na Vás. Ale nebojte, v blízké době chystáme další možnost, jak zdolávat kilometry i jinak, než běžecky a navíc je budete sbírat pro svou třídu.

     • Oznámení o zápisu do 1. třídy pro školní rok 2021/2022
      9. 3. 2021

      Milí rodiče a naši budoucí žáčci.

      Zápis do první třídy se blíží. I v tomto roce je bohužel jeho průběh poznamenán protiepidemilogickými opatřeními. Podrobné informace o průběhu zápisu, seznam ulic spadajících do našeho školského obvodu a podrobná kritéria přijetí si můžete přečíst zde, to nejdůležitější již v následujících řádcích.

      1. Zápis bude probíhat elektronicky v termínu od 1. do 30. dubna 2021 v systému, který bude zveřejněn na našich www stránkách.
      2. Do 5 dnů od elektronického podání žádosti se dostaví zákonný zástupce dítěte v předem domluveném čase k podpisu vytištěné přihlášky a předložení souvisejících dokumentů. 
      3. Kdo nemá možnost provést zápis elektronicky, dostaví se osobně v termínech:
           pátek 16. 4. 2021 od 16.00 do 17.00
           sobota 17. 4. 2021 od 9.00 do10.00
      4. Potřebné dokumenty:
       ● rodný list dítěte,
       ● občanský průkaz zákonného zástupce,
       ● cestovní pas a povolení k pobytu u cizinců,
       ● zdravotní průkaz dítěte.
      5. Při žádosti o odklad školní docházky je třeba předložit:
       ● doporučující posouzení příslušného školského poradenského zařízení,
       ● doporučující posouzení odborného lékaře nebo klinického psychologa.

       

    • Oznámení o zápisu do 1. třídy pro školní rok 2021/2022
     • Střípky z výuky v II. B v únoru 2021
      3. 3. 2021

      I druháci mohou alespoň podle fotografií zavzpomínat na aktivity s různými kartičkami a pomůckami, které nyní během distanční výuky musel nahradit Jamboard a další online nástroje. Ale i díky nim se zajisté mnohému naučí a zažijí ten hřejivý pocit, že nad zadaným úkolem zvítězili.

     • Virtuální běžecký závod ZŠ Svobodné Dvory
      1. 3. 2021

      Dost bylo počítačů, tabletů a mobilů! Pojďme společně na chvíli vyměnit židli a gauč za čerstvý vzduch a pohyb. Máte možnost se zúčastnit našeho virtuálního běžeckého závodu, jehož pravidla jsou naprosto jednoduchá a závodit může celá škola.

      Pravidla

      • V termínu 1. – 14. března kdykoliv vyběhněte na trať dlouhou 2 km (chlapci) a 1 km (dívky).

      • Výsledný čas zaznamenejte pomocí chytrých technologií (hodinky, aplikace atd.), vyfoťte snímek obrazovky popř. hodinek, kde bude vidět čas a vzdálenost a pošlete ve zprávách jako přílohu (Tomáš Baťka) nebo na školní email (tomas.batka@zssvobodnedvory.cz).

      • Pokud máte pocit, že jste zaběhli trať moc pomalu, vyběhněte další den znovu a vylepšete si svůj čas či výsledné umístění, pokusů máte neomezeně a bude se počítat ten nejlepší čas. Pokud takovou vzdálenost neuběhnete, nevadí! Klidně to zvládnete i rychlejší chůzí.

      • Dodržujte zásady fair – play, ať si to společně užijeme. A pamatujte, důležité není vyhrát, ale zúčastnit se!

      • Vaše výsledky budeme průběžně aktualizovat v následující tabulce, kterou si otevřete pouze pod školním e-mailem. Nic víc, nic míň!

      https://docs.google.com/spreadsheets/d/1JD_cLpOTcFL2GlVKWkv_KC5IEBZYu45Zr-geB9GRkUU/edit#gid=0

      Sportu zdar! Váš tým tělocvikářů

    • Virtuální běžecký závod ZŠ Svobodné Dvory
     • Oznámení o uzavření MŠ a ZŠ od 27. 2. 2021
      27. 2. 2021

      Základní škola a Mateřské škola Hradec Králové - Svobodné Dvory Vás informuje, že že na základě krizového opatření č. 200 vlády ČR ze dne 26. února 2021 (dostupné ZDE), se zakazuje osobní přítomnost dětí v mateřské škole a základní škole s účinností ode dne 27. února 2021 od 00:00 hod do dne 21. března 2021 do 23:59 hod.

      Kompletní informace pro získání ošetřovného získáte na odkazu:

      https://www.cssz.cz/web/cz/aktualni-informace-k-osetrovnemu

      (podle nových pravidel škola již nevyplňuje žádné potvrzení).

      Dětem ve věku od 2 do 10 let, jejichž zákonní zástupci jsou pracovníky vybraných profesí nezbytných pro chod státu, může být poskytována péče v určených školách a školských zařízeních.

      Více zde.

     • Soutěžení se žabkami v družině
      19. 2. 2021

      První polovina února byla ve všech odděleních družiny pro 1. a 2. ročník vedle masopustních tradic také ve znamení soutěžení s žabkami. Děti si žabičky nejprve vlastnoručně vyrobily a poté se snažily natrénovat nadhození a chycení kuličky připevněné na provázku do pusy žabky. Trénink poté zúročily v soutěži o co největší počet chycených míčku za minutu a také o co nejvíce bezchybně chycených míčků za sebou. Děti zajisté potvrdí, že to byla veliká zábava.

     • Dočasná změna trasy linek č. 16 a 16Š od 1. 3. 2021
      18. 2. 2021

      Z důvodu částečné uzavírky ulice Za Škodovkou dochází od 1. 3. 2021 do 30. 6. 2022 ke změně trasy linek č. 16 a 16Š v úseku Hlavní nádraží – Svobodné Dvory a zpět, viz obrázek.

      Zrušené zastávky: ZVU (pro linku č. 16 a 16Š), ŽIŽKOV, KAVÁK

      Náhradní zastávky: TERMINÁL HD (nást. B1 směr Stěžery, nást. D2 směr Roudnička), NA OKROUHLÍKU, KAVÁK (u prodejny Koupelny Ptáček)

      Časy odjezdů spojů z ostatních zastávek zůstávají nezměněny.

     • Karneval v družině I. B
      16. 2. 2021

      Přísná protiepidemiologická opatření letos znemožnila žákům prvního stupně užít si hemžení nejrůznějších masek po celé budově školy, jak tomu bylo v jiných letech. 
      Děti z prvních a druhých tříd si povídaly během výuky i během odpoledního pobytu ve svých družinách o tradicích během masopustu, vyráběly si drobné masky a nakonec si užily také odpoledne plné her a soutěží. Pojdme nahlédnout například do družiny I. B. 

      Tak co, milí rodiče, poznáte své ratolesti skryté za maskami a rouškami?

    • Karneval v družině I. B
    • Dotazník MMHK
     • Dotazník MMHK
      15. 1. 2021

      Vážení rodiče, 

      s dovolením Vás upozorňujeme na aktivitu MMHK. Jedná se o mapování názorů veřejnosti na dopravní mobilitu v jednotlivých lokalitách města. V uvedeném dotazníků můžete vyjádřit případný názor na řešení dopravní situace v oblasti Svobodných Dvorů (do 31. 1. 2021).

      S přátelským pozdravem

      tým ZŠ Svobodné Dvory

      Dotazník naleznete na odkazu:

      https://www.hradecjede.cz/swot-analyza-a-nazorova-mapa/

     • Ostrov čtenářů
      6. 1. 2021

      O tom, že jsou naši prvňáčci šikovní není pochyb. I přes všechny překážky už zvládli základy čtení a mohou se nazývat čtenáři. Jejich dík si zaslouží i rodiče, kteří jim při zvládání čtení hodně pomáhají. Nahlédněte do jejich putování za pokladem na Ostrově čtenářů a aktivit v předvánočím čase ...

    • Ostrov čtenářů
     • PF 2021
      19. 12. 2020

      Vážení rodiče, vážení žáci,

      srdečně Vám děkujeme za Vaši spolupráci v roce 2020. Naším vzájemným úsilím jsme zatím překonali všechny nástrahy dané současnou pandemií. 

      Přejeme Vám radostné a pokojné prožití vánočních svátku a zejména klidný, pohodový a ničím nerušený nový rok 2021.

     • Převod části úplaty za družinu do druhého pololetí
      14. 12. 2020

      Vzhledem k omezenému provozu školní družiny v prvním pololetí školního roku 2020/2021 bude žákům navštěvujícím družinu převedena část uhrazených prostředků na úhradu úplaty za druhé pololetí školního roku 2020/2021.

      Pro žáky 1. a 2. ročníku převádíme 200 Kč, pro žáky 3. a 4. ročníku převádíme 300 Kč.

    • Převod části úplaty za družinu do druhého pololetí
     • Deutsch kreativ - němčina tvořivě
      3. 12. 2020

      Během distanční výuky si žáci sedmých tříd, kteří v září začali s výukou němčiny, vyzkoušeli tvořit slovní mraky pomocí webu wordart.com. Zvolili si dosud osvojená slovíčka - pozdravy, dny v týdnu, čísla a  barvy. Zadali je do programu, zvolili si font písma, barvu, tvar a program vytvořil dle jejich zadání slovní mrak. Zkusíte to také?  

     • Sběr papíru
      2. 12. 2020

      V pátek 4. 12. se uskuteční další školní sběr papíru.

      Vzhledem k výjimečnému stavu způsobenému pandemií Covid-19 prosíme všechny zúčastněné o respektování opatření vycházejících ze stupně pohotovosti č. 3.

      Kontejner na papír bude na dvoře školy přistaven již ve čtvrtek od cca 17:00.

      Samotný sběr pak proběhne v pátek od 7:00 bez účasti žáků. Prosíme tedy rodiče, aby sami odkládali sběr do přistaveného kontejneru.

      Během sběru je nutné respektovat následující opatření:

      • rodiče nesmí přijít do kontaktu s žáky školy
      • všichni zúčastnění musí mít při odkládání sběru nasazenou roušku
      • je nutné dodržovat odstup od další osoby (dalšího rodiče) 2 metry

       

      Všechna opatření vychází se současné situace a slouží tedy k minimalizaci nebezpečí jak pro žáky školy, tak pro samotné rodiče. Děkujeme proto za Vaši spolupráci a respektování výše uvedených pravidel.

    • Sběr papíru
    • Informace pro žáky devátého ročníku
     • Informace pro žáky devátého ročníku
      28. 11. 2020

      tomto školním roce nemohly být uskutečněny prezentace středních škol a zaměstnavatelů v prezenční formě. Z toho důvodu vznikla tzv. elektronická burza škol, v jejímž rámci se střední školy mohou prezentovat formou krátkých propagačních videí.

      Videa, od středních škol jsou k dispozici na https://skolysobe.cz/ pod tlačítkem Kam na školu. Na úvodní stránce je mapa se sídly středních škol i jejich odloučených pracovišť. Školy lze vyhledávat jak z hlediska jejich umístění (tlačítko Všechny okresy, rozbalí se výběr okresů), tak podle oblastí zaměření. Po kliknutí na název konkrétní školy se zobrazí kontaktní údaje a termíny dnů otevřených dveří. Nejvíce vypovídající o školách jsou krátká videa, která lze spustit přímo na stránce.

      Některé střední školy svá prezentační videa zatím nedodaly, ať už z důvodu komplikované situace související s koronavirovou krizí, nebo z jiných důvodů. Stránky budou průběžně aktualizovány. 

     • Zrušení sběru víček
      28. 11. 2020

      Několik let byla naše škola zapojena do projetku na sběr víček. V současné době však nemáme žádného odběratele pro víčka, a proto je sběr až do odvolání pozastaven. 

    • Zrušení sběru víček
    • Kroužky jsou pro zbytek 1. pololetí zrušeny
     • Kroužky jsou pro zbytek 1. pololetí zrušeny
      25. 11. 2020

      Vážení rodiče,

      vzhledem k současné epidemiologické situaci a především výhledu na další dva měsíce rušíme kompletně realizaci všech kroužků v 1. pololetí školního roku 2020/2021. Dle zatím vydaných prohlášení se předpokládá v období měsíce prosince a ledna rizikový stupeň 3. či 2. Dle vydané matice uvolnění MŠMT tyto stupně nedovolují faktické provozování kroužků na škole. Z tohoto důvodu škola tyto kroužky ruší a budeme vracet vložené finanční prostředky. U každého kroužku jsme vypočítali poměrnou částku k vrácení vzhledem k již uskutečněným lekcím. V poměru je zohledněna i nutná režie na provoz kroužků. Případná individuální absence na uskutečněných lekcích nemůže být z provozních důvodů ve vratce zohledněna. Vložené finanční prostředky na nákup materiálu budou vráceny v plném rozsahu. Příslušná částka Vám bude vrácena do konce měsíce listopadu na Vámi dodaný účet. Prosíme Vás o spolupráci a nahlášení účtů pro příjem vratky třídním vyučujícím (budete vyzvání).

      Velice se omlouváme za zrušení tak potřebných volnočasových aktivit dětí, ale bohužel musíme reagovat na současnou situaci.

      S přáním lepších časů

      tým ZŠ Svobodné Dvory

      Přehled jednotlivých kroužků a vypočtených vratek naleznete zde.

     • Předpokládaná opatření na naší škole v návaznosti na PES
      19. 11. 2020

      Předkládáme Vám soubor předpokládaných opatření, které bude škola realizovat v návaznosti na aktuální stupně pohotovosti Protiepidemického systému ČR (PES). Soubor je sestaven dle platné matice uvolnění MZČR a doplňující matice plánovaných uvolnění MŠMT. Daná opatření se mohou měnit vlivem dalších opatření či usnesení. Při každém přesunu školy do jiného stupně pohotovosti Vám vždy upřesníme aktuální opatření.

      Vedení ZŠ

      Postup rozvolňování

    • Předpokládaná opatření na naší škole v návaznosti na PES
     • Netradiční vánoční ozdoby do evropských škol
      9. 11. 2020

      Již několikátým rokem se jedna třída z naší školy účastní ve spolupráci s knihovnou v Kuklenách projektu výroby vánočních ozdob, které poté knihovna rozesílá do škol některých evropských států. 

      Máte-li zájem, můžete se opět zapojit do výroby ozdoby na stromeček, letos spíše vtipné, než tradiční. Níže naleznete šablonu na výrobu a ukázku hotové ozdoby.

      Tiskněte na tužší papír, nebo obkreslete. Kulový virus vystřihněte 2x, kreativně dozdobte, polepte, pokreslete, fantazii se meze nekladou. Horní část sešijte a z nitky udělejte poutko na zavěšení. Poté složenou ozdobu vložte do obálky opatřené jménem dítěte a mailovou adresou a vhoďte do schránky při vstupu do dětského oddělení knihovny v Kuklenách nebo do schránky na naší škole, ideálně do pondělí 16. listopadu. Na mail vám poté napíšeme, která škola byla vylosována jako příjemce vaší ozdoby.

      šablona

      ukázka


    • Netradiční vánoční ozdoby do evropských škol
     • Žákovský parlament online
      8. 11. 2020

      Žákovský parlament se přizpůsobuje současné situaci a jde cestou online. Pro setkání nám slouží prostor edupage a Meet. 2. – 4. 11. se konala volba předsedy a místopředsedy. Předsedou byl zvolen Jiří Šeba. Jirka je žákem 8. ročníku. Pravidelně se zúčastňuje našich schůzek již od VI. třídy. Je aktivním členem výboru pro kulturu. Místopředsedkyní se stala Anna Žižková. Anička je žákyní  9. ročníku. Členkou žákovského parlamentu je od loňského školního roku. Je aktivní členkou výboru pro bezpečnost.

      H. Šebestová (koordinátor žákovského parlamentu)

     • Tak trochu jiné prázdniny
      22. 10. 2020

      Na přehledných letáčcích se mohou žáci seznámit s doporučovanými pravidly chování během letošních podzimních prázdnin.

      Přejeme hodně zdraví všem a brzký návrat do normálního života, ke kamarádům, k zábavě a do školy.  

     • Sběr papíru
      6. 10. 2020

      Také se Vám doma od posledního sběru nakupily hromady reklamních letáků, starých novin a dalšího nepotřebného papíru? Pak máte možnost využít sběru pořádaného školou, který proběhne v pátek 9. října od 7:00 do 7:55 na dvoře školy.  

      Více informací o organizaci sběru naleznete zde.

      A pozor, změna! Balíky papíru již není třeba vážit.

    • Logická olympiáda
     • Logická olympiáda
      24. 9. 2020

      Pro všechny ve věku 3–20 let, kteří rádi přemýšlí a chtějí porovnat své síly s ostatními, je tu soutěž Logická olympiáda pořádaná Mensou ČR.

      KAŽDÝ soutěžící se musí registrovat na www.logickaolympiada.cz. Registrace z minulých let nejsou platné! Registrace soutěžících probíhá do 30. září 2020. Rádi bychom požádali především rodiče dětí mladších 15 let o spolupráci a pomoc s registrací, protože je potřeba, aby rodič (případně jiný zákonný zástupce) souhlasil se zpracováním osobních údajů dětí pro účely soutěže.

      Nejlepší soutěžící v kategoriích A, B a C postupují do krajského kola a dále do finále na Pražském hradě.

      Další informace o Logické olympiádě 2020 a důležité termíny jsou uvedeny na webu soutěže a také v přiloženém PDF souboru. 

      Logicka_olympiada_2020.pdf​​​​​​​

     • Klub Předškolák proběhne venku
      16. 9. 2020

      Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci došlo ke zpřísnění hygienických opatření. Z důvodu zajištění maximální bezpečnosti všech zúčastněných Klub Předškolák ve čtvrtek 17. 9. 2020 proběhne ve venkovních prostorách. Prosíme o vhodné oblečení dětí. V případě nepříznivého počasí (zejména deště), proběhne hodina dle původního plánu v budově školy, ale nezbytnou součástí bude použití roušky ve vnitřních prostorách.

      Děkujeme za pochopení.

    • Klub Předškolák proběhne venku
     • Evropský týden mobility
      16. 9. 2020

      Jako každý rok proběhne i letos Evropský týden mobility. Jde o celoevropskou kampaň, která se snaží upozorňovat na neudržitelný nárůst individuální automobilové dopravy ve městech a na různé způsoby jeho řešení. V rámci Evropského týdne mobility je v Hradci Králové ve dnech 16.–22. září organizována řada zajímavých akcí. Kompletní program Evropského týdne mobility včetně informace o kampani najdete jsou k dispozici na www.hradeckralove.org/etm .

     • Kurz ovládání EduPage
      6. 9. 2020

      V prvním týdnu tohoto školního roku byly všem novým žákům a jejich rodičům zřízeny účty do školního systému EduPage. Rodičům přišel informační mail s přístupovými údaji do EduPage na jejich mailovou adresu. Žákům byl nejprve zřízen školní mail a do něho byly opět zaslány přístupové údaje do EduPage. Podrobnosti k žákovským mailům Vám sdělí třídní učitelky a učitelé.

      V úterý 8. září od 17:30 si dovolujeme pozvat rodiče i žáky na kurz ovládání systému EduPage. Doporučujeme přinést si vlastní zařízení, na kterém budete chtít s Edupage pracovat (mobilní telefon, Notebook). Poradíme Vám s instalací systému, s ovládáním jednotlivých agend, zodpovíme případné dotazy.

      Všem novým i stávajícím uživatelům doporučujeme prostudování návodů, které jsou Vám kdykoliv k dispozici na našich webových stránkách, případně můžete radu hledat také na oficiálních stránkách EduPage, kde jsou nově zpracované také návody pro rodiče. O pomoc se můžete kdykoliv obrátit také na koordinátora ICT na naší škole Milenu Janákovou (milena.janakova@zssvobodnedvory.cz).

     • Kroužky pro školní rok 2020/21
      2. 9. 2020

      V sekci Rodiče, žáci, učitelé → Žáci → Kroužky byly přidány informace k zájmovým činnostem pro tento školní rok. Vybírejte z naší nabídky sportovních, uměleckých i vzdělávacích kroužků. 

      Přihlašování bude spuštěno v pondělí 7. září, kroužky začnou od 21. září. Více informací na uvedeném odkazu.

     • Organizace 1. školního týdne
      31. 8. 2020

      1. 9. 2020

      • Všechny třídy 8:00 – 8:45 h – třídnická hodina

      2. 9. 2020

      • I. A a I. B
       • 1.–3. VH – během 3. VH oběd
      • II. A a II. B
       • 1.–4. VH – během 4. VH oběd
       • 1.–4. VH – třídnické práce
      • 3.–5. ročník
       • 1.–5. VH – během 5. VH oběd
       • 1.–5. VH – třídnické hodiny
      • 6.–9. ročník
       • 1.–6. VH – během 6. VH oběd
       • 1.–3. VH – třídnické hodiny
       • 4.–6. VH – učitelé dle rozvrhu, popř. supl

      3. 9. 2020

      • I. A a I. B – exkurze
      • II. A a II. B – knihovna Kukleny
      • ostatní třídy dle rozvrhu bez 0. VH a odpoledních hodin

      4. 9. 2020 – dle rozvrhu bez 0. VH

       

    • Školní jízdenky na městskou dopravu
     • Školní jízdenky na městskou dopravu
      25. 8. 2020

      Školní jízdenku DPMHK lze zařídit už během srpna a vyhnout se tak nekonečným frontám prvního školního dne.

      Od žáků a studentů do 18 let navíc není vyžadováno potvrzení o studiu. Jízdenka je platná od 1. 9. 2020 do 31. 8. 2021, jízdné pro první pásmo činí 1 480 Kč a pro druhé pásmo 1 950 Kč.

     • Upozornění
      20. 8. 2020

      Úřední hodiny z 24. 8. jsou z provozních důvodů přesunuté na 25. 8. 2020. 

      Neodkladné záležitosti lze řešit na emailu: reditelna@zssvobodnedvory.cz či telefonu: 728 497 558

      Děkujeme za pochopení.

     • Pozvánka na prázdninovou akci
      1. 7. 2020

      Chcete, aby se Vaše dítě naučilo čelit nebezpečím a rizikům závislostí? Pak máte do konce prázdnin jedinečnou příležitost získat tyto znalosti v rámci originální vzdělávací hry Policejní pátračka. Neváhejte a zúčastněte se jí, než se Protidrogový vlak vydá na cestu do Německa a dalších zemí EU. Tato inovativní hra je určena pro děti od 10 let.

     • Podnikatelské záměry našich deváťáků
      30. 6. 2020

      Deváťáci v době distanční výuky v rámci předmětu Výchova k občanství pracovali na tvorbě podnikatelského záměru. Dle stanovených podmínek (identifikace firmy – logo, název, sídlo společnosti, kontakty, analýza odvětví na trhu, popis nabídky, hodnocení rizik, finanční plán) byly vytvořeny skutečně zajímavé projekty:

      1. místo: A. Košťálová (IX. A), KNIHÁRNA (kombinace zdravé kavárny a knihovny)

      2. místo: V. Vopršálová, N. Hůlková (IX. B), ANTI-VIRUS (nabídka kvalitních ochranných pomůcek)

      3. místo: J. Frizel (IX. A), BUKAJ (kvalitní zpracování přírodních materiálů, truhlářství)

    • Podnikatelské záměry našich deváťáků
    • Přehled školních pomůcek
     • Přehled školních pomůcek
      24. 6. 2020

      Do sekce „Škola, dokumentace“ na webových stránkách byl doplněn přehled všech školních potřeb pro jednotlivé ročníky. Vše je přehledně uspořádáno do skupin – co poskytuje škola žákům zdarma, co musí zajistit rodiče, co škola zajistí hromadně, ale hradí rodiče (Příslušnou částku poté vybere v hotovosti třídní vyučující v úvodu školního roku. Pokud rodič nemá zájem o hromadné zajištění těchto pomůcek od školy, sdělí tuto skutečnost zprávou v Edupage třídnímu vyučujícímu do pátku 26. 6. 2020.)

     • Výsledky sběru papíru 2019/2020
      22. 6. 2020

      Výsledky (ne)celoroční soutěže tříd i jednotlivců ve sběru papíru jsou tu. Papír jsme sice nemohli sbírat po celý rok, jak jsme na to byli zvyklí, i tak ale děkujeme všem, kteří se na sběru papíru podíleli. Příští rok vše doženeme.

      Nejlepší sběrači dostanou své odměny spolu s vysvědčením.

     • Tablo 9. B
      3. 6. 2020

      Na důležitý životní krok se připravují naši deváťáci. 9. B svým originálním tablem ukazuje, že jsou mladí lidé mnoha zájmů. Přejme jim všem mnoho štěstí na další životní cestě.

     • MHD zdarma přes rozestavěnou křižovatku
      2. 6. 2020

      Vážení rodiče,

      na základě výsledku jednání KMS se zřizovatelem je umožněn našim žákům bezplatný přejezd rozestavěného kruhového objezdu autobusy MHD.

      Tato výhoda bude platit do konce tohoto školního roku, vztahuje se na cestu do školy i domů po skončení výuky.

    • MHD zdarma přes rozestavěnou křižovatku
     • Sběr pomerančové kůry
      22. 5. 2020

      Od 25. května 2020 se opět bude vybírat pomerančová a citronová kůra. Kůru můžete odevzdat pouze ráno při vstupu do školy na lavičku u školní družiny. Balíčky usušené kůry nezapomeňte označit jménem, příjmením a třídou, do které dítě chodí. Vyhodnocení za školní rok 2019/2020 proběhne až na podzim.

    • Sběr pomerančové kůry
    • Přijímačky na zkoušku
     • Přijímačky na zkoušku
      15. 5. 2020

      Chystá se Vaše dítě za několik týdnů k přijímacím zkouškám? Nyní má jedinečnou možnost otestovat si své znalosti těsně před přijímačkami přímo v Hradci Králové. Počet možných účastníků je kvůli bezpečnostním opatřením omezený.

      Více informací a možnost přihlášení na www.zkusprijimacky.cz

     • Výsledek dubnové výzvy tělocvikářů
      11. 5. 2020

      Že se během těchto dnů neflákáte, jste nám dokázali pomocí těchto videí. Moc děkujeme všem, kteří se s námi této pohybové výzvy zúčastnili, vážíme si vašeho času a úsilí nad tréninkem. Jen tak dál! A pro ty, kteří se nezúčastnili této výzvy nebo jsme se netrefili do jejich oblíbené pohybové aktivity – nebojte, chystáme něco dalšího.

      Vaši tělocvikáři.

      Video zde.

    • Výsledek dubnové výzvy tělocvikářů
    • Do školních lavic opět usednou naši deváťáci
     • Do školních lavic opět usednou naši deváťáci
      8. 5. 2020

      Od 11. května se mohou do školních tříd navrátit za účelem přípravy na přijímací zkoušky žáci devátých ročníků. Bádání nad úlohami z matematiky a cesta do tajemných zákoutí našeho mateřského jazyka bude probíhat sice za přísných hygienických opatření, ale již se všichni na společné setkání velmi těšíme. 

      Prezenční výuka bude probíhat dvakrát týdně, vždy v pondělí a ve středu ve dvou blocích – 1,5 hodiny matematika a 1,5 hodiny český jazyk. Po zbytek týdne bude zachována stávající distanční výuka prostřednictvím Edupage.

    • Online konzultační hodiny
     • Online konzultační hodiny
      27. 4. 2020

      Na webovou stránku byl přidán rozvrh online konzultačních hodin pro žáky 2. stupně.

      Každý pátek bude vystaven časový harmonogram konzultací na následující týden. 

      Uvedené konzultací s vyučujícím přes GoogleMeet budou sloužit pouze jako přidaná doplňková služba, nikoliv hlavní výukový směr. V online přenosu se zaměříme na vysvětlení, konzultaci či ověření zvládnutí zadané látky. 

     • Výzva našich tělocvikářů
      21. 4. 2020

      Dobré ráno!

      Jak zvládáte dobu domácí? Pokud máte alespoň trochu rádi pohyb, pojďte se s námi zapojit do dubnové tělocvikářské výzvy.

      https://www.youtube.com/watch?v=CgwsCqUnq10

      Na tento odkaz jsme pro Vás natočili pár sportovních „triků“, které určitě s trochou tréninku zvládnete také. Tak si něco z toho vyberte, vyzkoušejte, nechte se u toho natočit a pošlete nám, jak jste dobří! A třeba i lepší než Vaši učitelé :)

      Je nám jasné, že ne všichni mají prostor a pomůcky ke všem cvikům, ale něco si určitě vyberete tak, abyste neporušili vládní nařízení :))

      Jestli se zapojíte, necháváme na Vás. Pokud nám zašlete video, můžeme poté vytvořit kompilaci z Vašich úspěchů! (ale připište nám, zda souhlasíte se zveřejněním videa nebo ne)

      Video posílejte přes přílohy v Edu, na email tomas.batka@zssvobodnedvory.czuschovna.czulozto.cz nebo třeba i přes google disk – co Vám vyhovuje, je to na Vás.

      Pokud budete potřebovat pomoct s odesláním, napište.

      Tak to pojďme rozhýbat!

      Vaši Tělocvikáři

    • Prohlídka školy
     • Prohlídka školy
      27. 3. 2020

      Vážení přátelé,

      bohužel jsme pro Vás letos nemohli uskutečnit Den otevřených dveří. Přinášíme Vám alespoň malou fotografickou a video prohlídku školy. Budoucí prvňáčci získají první představu o naší škole, naši žáci si zase vzpomenou na prostředí, po kterém se jim už určitě stýská.

     • Zdravá pětka
      14. 4. 2020

      POJĎTE PRACOVAT SE ZDRAVOU 5 ONLINE!

      • Zdravá 5 poskytuje zdarma:
      • Sérii PRACOVNÍCH LISTŮ a VZDĚLÁVACÍCH VIDEÍ pro školáky i předškoláky na procvičení a prohloubení znalostí o správném stravování a základech výživy.
      • Spoustu TIPŮ a RECEPTŮ NA ZDRAVÉ, JEDNODUCHÉ, CHUTNÉ A VÝŽIVNÉ POKRMY nejen pro děti.

       

      ZAPOJTE SE DO SOUTĚŽE FINÁLE ZDRAVÉ 5!

      • FINÁLE ZDRAVÉ 5 je celostátní kuchařská soutěž, ve které týmy soutěží se svými recepty na zdravou a nápaditou svačinu o věcné a zážitkové ceny. Letos se do soutěže mohou hlásit i RODIČE S DĚTMI.
      • Stačí zaslat fotografii a originální recept zdravé svačinky, která bude obsahovat libovolné ovoce nebo zeleninu.
      • Veškeré informace týkající se soutěže rodiče naleznou na https://zdrava5.cz/finale-zdrava5.

       

      SLEDUJTE FACEBOOK ZDRAVÉ 5

    • Zdravá pětka
     • Potvrzení pro OSVČ
      1. 4. 2020

      Vážení rodiče,

      v případě žádosti o ošetřovné pro OSVČ Vám vystavíme elektronicky potvrzení o uzavření školy. Na email: hospodarka@zssvobodnedvory.cz zašlete jméno, příjmení a datum narození žáka, na kterého chcete čerpat ošetřovné. Do odpovědi Vám vložíme uvedené potvrzení.

      tým ZŠ Svobodné Dvory

      Úplný postup pro OSVČ:

      https://osetrovne-osvc.plus4u.net/info/

       

     • Jazykové kurzy
      8. 4. 2020

      Další zajímavý odkaz byl právě přidán do našeho soupisu aplikací pro online výuku.

      Jedná se o kurzy angličtiny různé obtížnosti, ale i nejazykové kurzy prověřující všeobecné znalosti. Více se dozvíte na:

      https://www.onlinejazyky.cz/info/nabidka-zavrena-skola-studenti/

    • Jazykové kurzy
     • Čerpání ošetřovného pro OSVČ
      25. 3. 2020

      Vážení rodiče,

      v úterý 24. 3. 2020 parlament projednal návrh na vyplácení ošetřovného pro OSVČ. Tento návrh musí ještě schválit senát a podepsat prezident republiky. Program čerpání připravuje ministerstvo průmyslu. Uplatňovat se bude na živnostenském úřadě. Zatím k tomuto návrhu nebyl vydán žádný prováděcí předpis či pokyn. Dle pokynů z živnostenského úřadu v HK nemáme vystavovat pro OSVČ zatím žádné potvrzení (ani na formulář pro zaměstnance) a musíme vyčkat na upřesnění postupu.

      V případě zveřejnění bližších informací Vás budeme neprodleně informovat a připravíme se na případné potvrzování formulářů.

      S přátelským pozdravem

      Mgr. Pavel Balda

     • HOME OFFICE
      16. 3. 2020

      V zájmu realizace preventivních opatření naše škola přechází na práci z domácího prostředí. Na škole máme nastavenou odpovídající úroveň vzdálené komunikace. Všichni vyučující budou z domácího prostředí i nadále zajišťovat vzdálenou výuku pro žáky. Neustále pracujeme na zdokonalování našeho systému vzdálené výuky. Průběžně vyhodnocujeme a upravujeme výuku dle Vašich možností. I nadále Vám budeme poskytovat odkazy či doporučení na vhodné výukové materiály (viz naše www stránka ONLINE VÝUKA). S každým vyučujícím můžete vést elektronickou konzultaci v EduPage či si sjednat osobní schůzku v prostorách školy. Učitelský sbor je neustále v online spojení přes EduPage.

      Pro rodiče bez možnosti připojení jsme sjednotili způsob předávání studijních materiálů. V úředních hodinách v prostorách školy je vydává paní hospodářka K. Rychterová. Případný zpětný sběr těchto materiálů se realizuje vhozením do poštovní schránky, paní hospodářka materiály předá příslušným vyučujícím. Tištěnou podobu vzdálené výuky s Vámi dojedná třídní vyučující.

      Pevně věříme, že pro Vás budeme vytvářet co nejvhodnější výukové podmínky pro vzdělávání vašich dětí. 

      Jsme Vám neustále k dispozici s vysvětlením, radou či pomocí v této složité době.

      S přátelským pozdravem

      tým ZŠ Svobodné Dvory

    • Vzdálená výuka
     • Vzdálená výuka
      13. 3. 2020

      Vážení rodiče,

      uvědomujeme si, že situace, ve které se nyní nacházíme, je náročná pro všechny. 

      Naší snahou je:

      • nepřetěžovat rodiče v současné situaci
      • zadání včetně možnosti sebekontroly směřujeme na žáka nikoli na rodiče 
      • zadané úlohy slouží především k procvičení látky
      • termíny vypracování si mohou žáci i rodiče přizpůsobit svým možnostem
      • soustavně vytváříme co nejlepší možnosti vzdálené výuky s ohledem na individuální možnosti

      Pevně věříme, že s vaší pomocí se nám to podaří.

      tým ZŠ Svobodné Dvory

      Další informace zde

     • Zrušení dne otevřených dveří
      11. 3. 2020

      S ohledem na události dní minulých a na opatření do dní budoucích musíme s velkou lítostí oznámit, že den otevřených dveří v naší škole je zrušen. Co naše škola nabízí se vám pokusíme v dohledné době zprostředkovat jiným způsobem. Sledujte naše www stránky a facebook.

     • Návod na řešení situace pro rodiče dětí mladších 10 let
      10. 3. 2020

      V případě ošetřování žáka mladšího 10 let věku po dobu zákazu vstupu do školy je možné podat potvrzený tiskopis u zaměstnavatele na formuláři „Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu zavření školy“. Tiskopis je k dispozici zde ke stažení nebo v kanceláři školy, případně na pobočce OSSZ. Předvyplněný formulář Vám potvrdí hospodářka školy p. K. Rychterová. 

      Na děti starší 10 let se tento postup nevztahuje.

      Další informace pro rodiče a školská (obdobná) zařízení od ČSSZ zde.

     • Mimořádné opatření
      10. 3. 2020

      Od 11. 3. 2020 bude základní škola uzavřena pro všechny žáky. Bližší informace postupně zjišťujeme. O dalším průběhu Vás budeme informovat přes EduPage a www. Provoz mateřských školek je zatím bez omezení. 

      Obědy pro všechny žáky budou v období 11.–13. března odhlášeny. Následně budeme hromadně obědy odhlašovat do konce lhůty zákazu vstupu žáků do škol. 

       

      Pro děti MŠ budou obědy a svačinky zajištěny v plném rozsahu.

      Děkujeme za pochopení. 

      Mgr. Pavel Balda

      Více viz 
      Mimoradne_opatreni_-_uzavreni_zakladnich__strednich_a_vysokych_skol_od_11._3._2020.pdf

     • Důležité upozornění
      8. 3. 2020

      V návaznosti na opatření Ministerstva zdravotnictví ze dne 7. 3. 2020 je až do odvolání zakázán vstup do prostor základní školy a mateřských škol v Hradci Králové – Svobodných Dvorech všem osobám, které pobývaly v rizikových oblastech a na celém území Itálie a neabsolvovaly 14denní karanténu. 

    • Důležité upozornění
     • Důležité upozornění
      4. 3. 2020

      Vážení rodiče,

      s ohledem na přijímaná opatření k problematice výskytu koronaviru v Evropě Vám zasíláme informační letáky vydané Krajskou hygienickou stanicí. Apelujeme zejména na dodržení uvedeného postupu při návratu z rizikových oblastí. Bezprostředně po návratu ze zahraniční dovolené z rizikových oblastí se MUSÍTE nahlásit na KHS (koronavirus@khshk.cz, 495 058 111). KHS Vás bude informavat o dalším případném postupu.Předem děkuji za Vaši spolupráci a apeluji na osobní důslednost v dodržení uvedeného postupu.

      S přátelským pozdravem

      Mgr. Pavel Balda

     • Den otevřených dveří
      28. 2. 2020

      Zveme všechny budoucí prvňáčky, jejich rodiče a další případné zájemce o studium na naší škole na Den otevřených dveří, který se bude konat 18. března. 

      Bližší informace k programu budou včas zveřejněny. Sledujte naše www stránky a Facebook.

      Těšíme se na vaši návštěvu.

     • Školní jídelna očima dětí
      28. 2. 2020

      V minulém měsíci proběhla mezi žáky anketa, týkající se stravování v naší školní jídelně. Z dotazníku vyplynulo, že žáci jsou poměrně vnímaví ke změnám, které se dějí v jídelně. Zaznamenali změny k lepšímu, všimli si větší pestrosti jídel a jejich lepší dochucení. Převážné většině našich strávníků jídlo chutná a jsou spokojeni. V dotazníku mohli žáci uvádět svá oblíbená jídla. Z luštěninových jídel byla nejčastěji uvedena fazolová pánev, čočka na kyselo a hrachová kaše. Mezi sladkými pokrmy jsou nejvíce oblíbené borůvkové knedlíky, buchtičky s krémem a krupicová kaše. Z bezmasých pokrmů to pak byly brambory s tvarohem, těstoviny v sýrové omáčce a zeleninový kuskus. Se získanými informacemi budeme nadále pracovat a zařazovat návrhy dětí do jídelníčku. Prostor byl také pro návrh změn ve stravování, avšak přání zařadit KFC, hranolky a pizzu, jsou bohužel ve školním stravování nesplnitelná. V hodnocení jídel se samozřejmě našly i výhrady. Mezi neoblíbená jídla žáci nejčastěji uváděli luštěniny a ryby, tedy jídla, která je nutné mít v jídelníčku v rámci tzv. spotřebního koše. Co je to spotřební koš, netušila naprostá většina žáků. Nejen na tomto problému, budeme v rámci projektu Skutečně zdravá škola pracovat i nadále.

     • Vysílání školního rozhlasu
      28. 2. 2020

      K oblíbeným aktivitám na naší škole patří také pravidelné vysílání žákovského rozhlasu letos v režii sedmé třídy. Každý pátek na začátku třetí vyučovací hodiny se ozve znělka a žáci se z rozhlasu dozvědí, co zajímavého se v uplynulém týdnu událo, jsou zveřejňováni výherci různých soutěží a olympiád, dále se žáci z vysílání dozvědí, co je čeká v příštím týdnu apod. Ve 2. pololetí letošního školního roku byly zařazeny nově rubriky Hrajeme na přání, kdy žáci mohou dát zahrát v rozhlase kamarádovi, učitelům…a rubrika  Děti vám to poví, kde si do živého vysílání zveme žáky z různých tříd a položíme jim pár otázek na aktuální téma.

     • Čtvrťáci vyrazili do Laser Game
      28. 2. 2020

      Ve středu si byli žáci IV.A užít svou odměnu za vítězství ve sběru papíru v Laser Game v Hradci Králové. Po příchodu a úvodní instruktáži se třída rozdělila do 4 týmů, které proti sobě v průběhu akce vedly velkolepé bitvy plné laserových efektů. 

    • Čtvrťáci vyrazili do Laser Game
     • Úspěch dívek z 6. ročníku ve vybíjené
      27. 2. 2020

      Ve středu 26. února se naše děvčata z 6. tříd zúčastnila okresního finále ve vybíjené. Na turnaj přijelo celkem 17 družstev z Královéhradeckého kraje. Naše děvčata bojovala statečně a s převahou vyhrála všechna utkání.

      Gratulujeme všem hráčkám a děkujeme za příkladnou reprezentaci školy.

     • Spaní ve škole VI. A
      27. 2. 2020

      Jedna z nejoblíbenějších věcí našich žáků je noc ve škole. V pátek 21. února se jí dočkala také VI. A a jak je z fotografií patrné, náramně si to všichni užili. 

    • Masopust
     • Masopust
      27. 2. 2020

      Na páteční dopolede si žáci páté třídy připravili pro své mladší spolužáky z 1.–4. ročníku na školní chodbě řadu soutěží. Děti si  vyzkoušely bystrost, rychlost, důvtipnost, soutěživost, postřeh aj. Páťáci vše uspořádali tak, aby se mladší děti dobře bavily, zasoutěžily si a tento den si náležitě užily. Odměnou pro všechny byla „masopustní kobliha".

      Děkujeme páťakům, kteří se velice hezky, slušně, kamarádsky a sportovně (fair play) chovali ke svým mladším spolužákům.

     • Přijímačky nanečisto
      25. 2. 2020

      Ve středu 26. února proběhnou na všech základních školách, jejichž zřizovatelem je město Hradec Králové,  Přijímačky nanečisto. Žáci devátých tříd si v cizím prostředí jiné základní školy mezi neznámými lidmi vyzkouší, jaké to bude za necelé dva měsíce, až se budou účastnit skutečných přjímacích zkoušek na jimi vybrané střední školy.

      Naši žáci se mohou na své výsledky podívat zde a na své pořadí mezi všemi zúčastněnými zde.

      Všem našim žákům přeje mnoho zdaru.

    • Přijímačky nanečisto
     • Druháci se setkali se spisovatelem Radkem Malým
      23. 2. 2020

      V příjemném prostření městské knihovny Wonkova se děti setkaly se spisovatelem Radkem Malým. Osobní setkání se spisovatelem bylo pro ně nejen zážitkem, ale též i možností k získání nových poznatků z jeho literární tvorby. Aktivně se zapojily do tvoření otázek, rýmů, veršování a dalších aktivit spojených s literární činností.

    • Druháci se setkali se spisovatelem Radkem Malým
     • Do kuklenské knihovny vyrazila také VI. A
      23. 2. 2020

      V pondělí 17. února se třída VI. A vypravila do kuklenské pobočky Knihovny města Hradce Králové. Na místě nás uvítala knihovnice paní Dubnová s připraveným tématem “Literární žánry”. Žákům představila  nejen pohádky, pověsti a báje, se kterými se už při výuce setkali, ale pomocí ukázek z textů je seznámila i s povídkou, románem a dramatem. V průběhu výkladu kladla dětem otázky a za správné odpovědi jim udělovala kamínky. Žáci s největším počtem kamínků dostali drobnou odměnu. Po výkladu následovala praktická část, kdy si děti vybraly různé úryvky textů a měly je přiřadit k jednotlivým literárním žánrům. Všem se úkol podařilo úspěšně vyřešit. V závěru programu měli žáci možnost si vyměnit vypůjčené knihy a také se dozvěděli o připravované soutěži Lovci perel, do které se mohou zapojit čtenáři různých věkových kategorií. Formulář pro registraci a podrobné informace najdete na www.lovciperel.cz 

     • Vlk je taky online
      19. 2. 2020

      Dovolujeme si vás pozvat na akci VLK JE TAKY ONLINE, která se odehraje v úterý 31. března 2020 od 18 hodin v kině Bio Central (Vstupné je zdarma). Tato akce vznikla ve spolupráci s Policií ČR a je určena převážně pro rodiče. Svět sociálních sítí se stal součástí života našich žáků a my jen s děsem přihlížíme, co všechno se šíří a jak moc je to ovlivňuje. 

     • Tandemová výuka I. B a VI. B
      17. 2. 2020

      V minulém týdnu si žáci 1. B a 6. B vyzkoušeli tandemovou výuku v učebně Informatiky. Prvňáčci si připravili a sepsali text na papír, kde popisovali svoje nejoblíbenější hračky. Po příchodu do učebny se žáci rozdělili do dvojic prvňák - šesťák a společně pracovali na zadaném úkolu.

      Cílem spolupráce bylo pro prvňáky poznat prostředí počítačové učebny a nakouknout do toho, jak počítače fungují a co všechno se na nich dá zvládnout.

      Svůj text v papírové podobě předali šesťákům a společně v programu MS Word text přepisovali do počítače, upravovali formátování dokumentu, vybírali si barvu, typ a velikost písma, zkoušeli vkládat předem stažené obrázky a celkově dávali dokumentu na počítači smysluplnou podobu.

    • Tandemová výuka I. B a VI. B
    • Výsledky 3. sběru papíru
     • Výsledky 3. sběru papíru
      17. 2. 2020

      Ve čtvrtek 6. února proběhl třetí sběr starého papíru v tomto školním roce. Na dvoře školy se podařilo zaplnit další velký kontejner. Všem děkujeme za účast.
      Průběžné výsledky jednotlivců můžete vidět zde.
      Průměrné výsledky tříd přepočítané na 1 žáka můžete vidět zde.
      Další letošní sběr papíru by měl proběhnout 16. dubna.

     • Okresní kolo v přehazované pro žáky 4. a 5. tříd
      11. 2. 2020

      Okresní kolo v přehazované se konalo na ZŠ v Plotištích a šance na postup do krajského kola byla velká. V otevřené kategorii chlapci + dívky jsme směle konkurovali ostatním týmům, bohužel základní taktické chyby a nekoncentrovanost během zápasů nás o šanci postoupit připravila. Přes nadějné herní pasáže tak pro nás konečné 4. místo znamená motivaci do budoucna.

    • Okresní kolo v přehazované pro žáky 4. a 5. tříd
     • Večerníčkovy pohádky – 7. 2. 2020
      11. 2. 2020

      Při páteční návštěvě knihovny si prvňáci prověřili své znalosti večerníčkových pohádek. Hádali názvy večerníčků z krátkých úryvků, hledali pohádky kreslené stejným ilustrátorem, přiřazovali ilustrace ke knihám, odpovídali v pohádkovém kvízu. Na závěr si vyrobili Večerníčkovu čepici z novin. Domů si někteří odnášeli hned několik knih ke čtení či prohlížení.

    • Třeťáci ve Fly Zone Parku
     • Třeťáci ve Fly Zone Parku
      11. 2. 2020

      Žáci III. B vyhráli v předchozím školním roce  2. místo ve sběru papíru a jako odměnu si vybrali výlet do Fly Zone Parku v Hradci Králové. Ten nabízí řadu zábavných atrakcí, od lezeckých stěn, obřích trampolín až po místnosti s virtuální realitou. Děti si návštěvu užily a náležitě se vyřádily. 

     • Zasedání školního parlamentu 27. 1. 2020
      1. 2. 2020

      Na posledním setkání žákovského parlamentu, tentokrát také za účasti pana ředitele, se členové zamýšleli nad tím:
      a) jaký by měl být člen žákovského parlamentu,
      b) jakým způsobem sdělují spolužákům informace o činnosti žákovské parlamentu,
      c) kde se kromě od nich mohou ostatní dozvědět informace o našem žákovském parlamentu.
      Nyní se informace zpracovávají a výsledky budou zveřejněny na naší nástěnce .

    • Přijímačky nanečisto
     • Přijímačky nanečisto
      29. 1. 2020

      Ve středu 26. února 2020 proběhnou na všech hradeckých základních školách pod záštitou Magistrátu města Hradce Králové „Přijímací zkoušky nanečisto“. Žáci našich devátých tříd budou mít možnost porovnat své síly s téměř osmi sty dalších deváťáků. Během zkoušek si žáci nejen ověří své znalosti z českého jazyka a matematiky, ale také si vyzkouší, jaké to bude během opravdových přijímacích zkoušek na jimi zvolené střední školy – v cizím prostředí, s neznámými učiteli a mezi neznámými žáky.

      Věříme, že jim tato zkušenost pomůže snížit stres a nervozitu při nadcházejících celostátních zkouškách na střední školy. Budeme všem držet palce, aby se jim dařilo a dosáhli co nejlepšího výsledku.

     • Knihovna Kukleny – O dvanácti měsíčkách I. A, I. B
      28. 1. 2020

      První návštěva knihovny v roce 2020 byla věnována tématu Čas – rok, roční období, měsíce. Toto téma se dětem stalo srozumitelnějším díky vyprávění pohádky O dvanácti měsíčkách proložené plněním řady úkolů, které s časem souvisely. Vzhledem k tomu, že se tomuto okruhu věnujeme i v hodinách prvouky, program v knihovně tak nabídl možnost výuku si rozšířit. Následovalo oblíbené prohlížení a půjčování knih.

    • Knihovna Kukleny – O dvanácti měsíčkách I. A, I. B
    • Druháci v knihovně
     • Druháci v knihovně
      28. 1. 2020

      Tématem zimní čtenářské dílničky v knihovně byla poezie. Děti se seznámily s různými druhy básniček, které byly nabízeny prostřednictvím ukázek z knih. Využily své tvořivosti a nadání a skládaly rýmy a odpovídaly na hádanky. Povídání bylo ukončeno veršovanou pohádkou a výběrem knih ke čtení.

     • Hradecká laťka
      28. 1. 2020

      Ve čtvrtek 23. 1. se v hale TJ Sokola HK konal závod ve skoku vysokém – Hradecká laťka, který byl zároveň prvním závodem třídílné série Hradeckého atletického poháru. Závodu se účastnili jak mladší žáci a žákyně (V. Ižol, B. Černovská, A. Nováková, K. Žižková, T. Gruberová a A. Michaličková), tak starší žáci a žákyně (J. Karel, L. Sobotka, Š. Suchánek, B.Sobotková a A. Součková). Všichni předváděli krásné výkony a někteří dosáhli i na medailové pozice. V kategorii mladších žákyň ročník 2007 vyhrála A. Michaličková úžasným výkonem 135 cm a ve stejné kategorii ročník 2008 A. Nováková také vyhrála výkonem 125 cm.V kategorii starších žáků nám udělal radost Š. Suchánek 3. místem a jeho osobním maximem 156 cm. Všem zúčastněným moc gratulujeme.

    • Hradecká laťka
    • Život na vesmírné stanici aneb Kosmonautika a my
     • Život na vesmírné stanici aneb Kosmonautika a my
      28. 1. 2020

      Život na vesmírné stanici aneb Kosmonautika a my = téma přednášky p. Halouska v knihovně. Páťáci se zaujetím naslouchali a dozvěděli se mnoho zajímavého. Např. velikost vesmírné stanice, jak je vysoko, co vlastně astronauti dělají a jak jsou tam dlouho, stav beztíže, jak na WC, strava, hygiena, vliv stavu beztíže na svalovou hmotu, na oči. Děkujeme paní knihovnici, že vše domluvila a samozřejmě p. Halouskovi za úžasnou zajímavou přednášku, která velmi zaujala.

    • Krajské kolo ČEPS FLORBAL CUP dívky
     • Krajské kolo ČEPS FLORBAL CUP dívky
      15. 1. 2020

      V Předměřicích měly dívky po okresním kole možnost změřit síly s nejlepšími týmy z královéhradeckého kraje. Svobodné Dvořanky musely bojovat o každý míček a hrát na 110 %, aby měly v turnaji šanci uspět, protože všechny týmy již byly velmi kvalitní. Do turnaje jsme sice vstoupili vítězstvím, nicméně k poražení ostatních družstev budeme muset ještě trochu potrénovat. I přesto je 5. místo v kraji velkým úspěchem a holky nedaly soupeřkám nic zadarmo.

     • Lyžařský výcvik den pátý
      9. 1. 2020

      Celý čtvrtek naš lyžaře bohužel provázel jemný deštík. Nejprve si mysleli, že nevystrčí nos z chaty, ale nakonec celé dopoledne strávili na sjezdovce a odpoledne se všichni vydali i na běžky. Večer je navštívil příslušník Horské služby z Deštného v Orlických horách s připravenou přednáškou. Přivedl si s sebou čtyřnohého kamaráda, který je vycvičený na vyhledávání lidí z lavin.  

    • Lyžařský výcvik den pátý
    • Lyžařský výcvik 7.–9. ročník den čtvrtý
     • Lyžařský výcvik 7.–9. ročník den čtvrtý
      8. 1. 2020

      Dopoledne se všichni rozdělili do 3 skupin, ve kterých celý den soutěžili. Dopoledne se nejprve zdokonalovali v jízdě na lyžích a snowboardech a ke konci dopoledního programu je čekala první soutěž. Všichni museli na malém vleku vyjet nahoru, otočit se kolem mety a sjet slalomem dolů. Odpoledne navštívili Masarykovu chatu, kde si pochutnali na palačinkách, hranolkách a dalších dobrotách. Večer je čekal kvíz. Na konci dne učitelé všechny disciplíny vyhodnotili a vítězové získali odměnu.

     • Lyžařský výcvik 7.–9. ročník den třetí
      8. 1. 2020

      V úterý se účastníci výcviku rozdělili do 2 skupin. První skupina ráno vyměnila lyže a snowboardy za běžky a vydala se na výlet k Černému kříži. Celou cestu je provázela blankytně modrá obloha a sluníčko. Druhá skupina se zatím zdokonalovala na sjezdovce. Po obědě se skupiny vyměnily a opět se pustily do běžkování, lyžování a snowboardování.

    • Lyžařský výcvik 7.–9. ročník den třetí
    • Lyžařský výcvik den druhý
     • Lyžařský výcvik den druhý
      6. 1. 2020

      Ani probuzení do mlhavého rána neodradilo naše lyžaře od pokračování v lyžařském a snowboardovém výcviku. Na konci dne už všichni účastníci kurzu zvládli vyjet na velkém vleku a sjet po sjezdovce dolů. Zítra je čekají běžky – už se na ně všichni moc těší.

     • Lyžařský výcvik den první
      6. 1. 2020

      V neděli 5. 1. 2020 vyrazilo 33 žáků naší školy na chatu Kačenku v Orlických horách, kde budou trávit následující týden na lyžařském a snowboardovém kurzu. První den se ubytovali, naobědvali a šli otestovat sjezdovku. Začátečníci začínali na malém vleku a zkoušeli první obloučky. Ostatní lyžovali a snowboardovali na velké sjezdovce a snažili se o co nejlepší výkony, protože je učitelé rozdělovali do skupin dle výkonnosti. V chatě na všechny čekala zasloužená svačinka a výborná večeře.

    • Lyžařský výcvik den první
     • Bruslení III. a IV. tříd
      22. 12. 2019

      V úterý 17. 12. 2019 vyrazily III. a IV. třídy na zimní stadion v Hradci Králové. Některé děti stály na bruslích poprvé, jiné musely kdysi naučené pohyby oprášit a někdo se na bruslích cítil jako ryba ve vodě. Velké poděkování patří panu Luňákovi, který se dětem věnoval a naučil je spoustu nových dovedností.

    • Bruslení III. a IV. tříd
    • VI. A v Muzeu východních Čech
     • VI. A v Muzeu východních Čech
      20. 12. 2019

      Ve čtvrtek 19. 12. se po třídnických hodinách VI. A vypravila do centra. Měli jsme v plánu navštívit hradecké informační centrum, Muzeum východních Čech a Adventní trhy na Masarykově náměstí.
      V Informačním centru na Eliščině nábřeží nás paní Šubrtová seznámila s řadou služeb, které centrum nabízí. Někteří žáci si zakoupili turistické známky, magnetické vizitky, jízdní řád MHD nebo jiné upomínkové předměty. V přízemí centra jsme si prohlédli výstavu s názvem Hard and Heavy. Potom jsme zamířili do Muzea, kde jsme měli možnost vidět přednáškový sál, ředitelskou pracovnu nebo fotoateliér. Výstavní prostory uvnitř budovy jsou připravovány pro výstavu o gotice, ale měli jsme možnost prolétnout si cyklovýstavu s názvem Okolo Hradce, kde děti nejvíce zaujalo vysoké kolo.
      Z Muzea jsme šli na Masarykovo náměstí, kde někteří ochutnali nabízené speciality a jiní koupili drobnosti pro své blízké.

     • Východočeské dechové kvinteto
      20. 12. 2019

      V úterý 17. 12. 2019 k nám do školy opět zavítalo Východočeské dechové kvinteto. Krásnou hudební interpretací pohádky „Sněhurka a sedm trpaslíků“, kterou jsme měli možnost slyšet, se hudebníkům podařilo navodit nejen velmi příjemnou předvánoční atmosféru, ale také děti něco naučit. Prostřednictvím pohádky hudebníci děti seznamovaly s hudebními nástroji – hoboj, lesní roh, fagot, příčná flétna, pikola, klarinet. Vyzkoušeli jsme si, že pohádku nemusíme sledovat jenom v televizi, že hudba nám napomáhá lépe vnímat vyprávěný příběh. Na závěr jsme si všichni zazpívali a zahráli na dirigenta.

    • Východočeské dechové kvinteto
     • Vánoční sportovní turnaj 1. a 2. ročníku – 16. 12. 2019
      20. 12. 2019

      V pondělí si prvňáci a druháci užili při společném vánočním turnaji trochu pohybu navíc. Při štafetových hrách poměřili své síly, při cvičení na žíněnkách a lavičkách procvičili obratnost, hráli pohybové hry a míčové hry. Závěrečný pokřik jednoznačně potvrdil, že si děti společně strávený čas užily.

     • Důležité upozornění!
      20. 12. 2019

      Od 1. ledna 2020 dojde z důvodu efektivnějšího vedení účetnictví a rozšiřující se struktury účetnictví k oddělení  účtů – jeden účet pro jídelnu na platbu stravného a druhý účet na příjem ostatních plateb (družina, školkovné, LV, ŠVP, výlety nad 500,- Kč, ...). Podrobnější informace naleznete zde.

      Od 1. února dojde k úpravě ceny stravného, více informací zde.

    • Důležité upozornění!
    • Žáci druhého stupně na bruslích
     • Žáci druhého stupně na bruslích
      17. 12. 2019

      Podoba současného počasí určitě nenadchne žádného milovníka zimních sportů. Astronomicky je sice stále podzim a svou vládu předá oficiálně zimě až za několik dní, ale to nemění nic na tom, že mnozí zimní nadšenci již netrpělivě vyhlíží první sněhové vločky a první zamrzlý rybník. Jak to tak vypadá, budou marně vyhlížet ještě dlouho. 

      Proto více něž šedestát žáků z druhého stupně využilo možnost zabruslit si alespoň na kryté ploše a v pondělí vyrazili za tímto účelem do haly zimního stadionu v Třebechovicích. 

       

     • Schránka důvěry
      17. 12. 2019

      Snad všichni jsme se někdy ocitli v situaci, se kterou jsme si nevěděli rady, potřebovali jsme se někomu svěřit a poprosit ho o radu. Pro všechny žáky, kteří takovou pomoc a radu potřebují, ale zatím nemají odvahu přijít za „dospěláky“ osobně, ale i pro ty, kteří chtějí škole něco velmi důležitého sdělit, byla nově zřízena elektronická Schránka důvěry, kterou neleznete zde.

    • Druháci v Městské knihovně
     • Druháci v Městské knihovně
      16. 12. 2019

      V pondělí 9. 12. 2019 druháci navštívili knihovnu Wonkova, kde jim dopoledne zpříjemnil program „Jak se rodí kniha“. Děti se rozdělily do skupin a poté dostaly knihu zabalenou v zavinovačce jako novorozeně, jejich úkolem bylo vytvořit něco jako rodný list knihy tzv. Knižní kartu. Zahrály si také Kimovu hru, vyrobily záložku a nechybělo samozřejmě ani oblíbené prohlížení a půjčování knih. 

     • Adventní trhy
      15. 12. 2019

      Pátek třináctého nebyl pro naši školu určitě nešťastný, jak se o něm občas říká. V tento den jsme totiž prožili příjemné dopoledne na adventních trzích pořádaných naší školou.

      Školní lavice se proměnily v prodejní pulty a prohýbaly se pod  množstvím krásných výrobků, které připravily děti pod vedením svých učitelek při hodinách výtvarné výchovy, pracovních činnostech a v kroužku keramiky, ale také doma spolu s rodiči a prarodiči. Bylo opravdu z čeho vybírat a mnozí návštěvníci využili možnosti zakoupit adventní věnce, svícny, vánoční dekorace, perníčky i různé další drobnosti, kterými obdarují své blízké.

      Žáci devátých tříd se postarali o výborné občerstvení. Do jejich bufetu na chodbě mířili hlavně mladší spolužáci, ale třídy, které se pro toto dopoledne proměnily v cukrárny, poskytly příjemné prostředí pro posezení u kávy a zákusků hlavně pro rodiče, vyučující a také bývalé žáky naší školy, kteří se u příležitosti adventních trhů každoročně vracejí. 

      Pevně věříme, že si všichni tuto předvánoční akci užili a za rok se opět shledáme.

    • Adventní trhy
     • Krajské kolo soutěže Mladý chemik
      20. 12. 2019

      V listopadu proběhlo v devátých třídách školní kolo chemické soutěže - Mladý chemik. Jako každý rok, se pak tři nejlepší řešitelé školního kola vydali 10. 12. do Pardubic, na Střední průmyslovou školu chemickou, kde proběhlo krajské kolo. Tady už byla konkurence opravdu velká, soutěžilo zde přes 450 žáků. Naši reprezentanti - Tomáš Bartoš, Martin Vlastník a Veronika Vopršálová, si zaslouží velkou pochvalu za odvahu, protože do tohoto boje šli, množství tolika chemiků je nijak neodradilo a reprezentovali naší školu s nadšením a s úsměvem na rtech.

     • Třebechovické muzeum Betlémů - II., I. A, I. B
      16. 12. 2019

      Čtvrteční vyučování v prvních a druhých třídách nahradil tematický předvánoční výlet do TŘEBECHOVICKÉHO MUZEA BETLÉMŮ. Děti si zde měly možnost prohlédnout výstavu Králických betlémů, Dědečkových betlémů, zlatým hřebem pak byla prohlídka unikátního, více než sto let starého, Třebechovického Proboštova betlému.

    • Třebechovické muzeum Betlémů - II., I. A, I. B
    • Knihovna Kukleny – Lucka Luciperka I. A, I. B
     • Knihovna Kukleny – Lucka Luciperka I. A, I. B
      16. 12. 2019

      Ve středu 11. 12. 2019 prvňáci navštívili knihovnu v Kuklenách - čekala na ně čertice s čertovským programem „Lucka Luciperka“. Děti se seznámily s knižní postavou Luckou Luciperkou, jejím psem čertem, kterého později porovnávaly se skutečným čertem. Při skládání vět prvňáci prokázali, že čtení již pro ně není něčím neznámým. Na závěr si děti půjčily knihy na domácí čtení.

     • Čerti a Mikuláš - projektový den I. A, I. B, II.
      16. 12. 2019

      Mikuláš a čerti se v prvních a druhé třídě nesl v duchu projektového dne. Děti se Mikulášovi, čertům i andělovi věnovaly ve všech vyučovacích předmětech. V českém jazyce četli o Mikuláši a čertovi, seznámily se s legendou o svatém Mikuláši, tvořily příběhy. V matematice řešily čertovské úlohy a tvořily řetězy pro čerty podle zadaných příkladů. Vyráběli čerta, Mikuláše a anděla atd. Nechyběla ani tradiční mikulášská nadílka.

    • Čerti a Mikuláš - projektový den I. A, I. B, II.
    • Den otevřených dveří – 10. 12. 2019
     • Den otevřených dveří – 10. 12. 2019
      11. 12. 2019

      V úterý v podvečer jste mohli navštívit naši školu a vyrobit si krásné vánoční dekorace, zhlédnout řadu vystoupení našich žáků a hlavně užít si předvánoční atmosféru. Děkujeme všem za návštěvu.

     • Mikuláš, čerti a andělé
      5. 12. 2019

      Po roce se opět chodbami školy rozeznělo cinkání zvonků a řinčení řetězů. To Mikuláš se svými pomocníky – čerty, čerticemi, anděly i andělkami – přišel potěšit, a možná i trošku postrašit, žáky naší školy a obou mateřských škol. Dobroty, které andělé dětem rozdávali, si však zasloužili jen ti, kteří pekelným a nebeským návštěvníkům zazpívali nebo zarecitovali. Několik hříšníků skončilo i v pytli, ale nakonec byli všichni čerty v pořádku vráceni.

     • Výlet třeťáků do Perníkové chaloupky
      5. 12. 2019

      Třeťáci se ve středu 4. prosince podívali do Perníkové chaloupky, kde je přivítal pohádkový Ježidědek. Ten je provázel celou Perníkovou chaloupkou a ukázal dětem např. Jeníčka a Mařenku ve vězení, strašidelný les se spící princeznou, Ježíškův pokojíček nebo místnost, kde hodná Ježibaba pekla perníčky. Na závěr se děti sklouzly do pekla, ale naštěstí se všechny vrátily :-).

    • Výlet třeťáků do Perníkové chaloupky
    • SEV SEVER – Domácí mazlíčci II. třída
     • SEV SEVER – Domácí mazlíčci II. třída
      3. 12. 2019

      Ve čtvrtek 28. 11. 2019 druháci navštívili Středisko ekologické výchovy Sever. Program Domácí mazlíčci dětem přiblížil péči o zvířata chovaná v zajetí. Děti si povídaly o základních životních potřebách lidí a zvířat, ale i o zvláštních potřebách jednotlivých druhů mazlíčků. Hledaly odpověď na otázku „V čem jsme si podobní?“. Srovnávaly potřeby zvířat a lidí. Pomocí karet s obrázky mazlíčků a skutečných chovatelských potřeb vytvářely skupiny předmětů a zvířat patřících k sobě. Díky programu si rozšířily poznatky o domácích mazlíčcích z hodin prvouky.

    • Projektový den „Svatý Martin“
     • Projektový den „Svatý Martin“
      2. 12. 2019

      Prvňáci a druháci si v rámci projektového dne Svatý Martin připomněli legendu o vojáku Martinovi a zvyky spojené s tímto dnem. Kromě řady úkolů motivovaných příběhem Martina si vyzkoušeli také pečení Svatomartinských rohlíčků. Děkujeme za spolupráci našim kuchařkám, které námi vytvořené koláčky upekly. Bez jejich pomoci bychom si na koláčcích nemohli pochutnat. Tak trochu jiné vyučování jsme si všichni moc užili.

     • 9. ročník na SŠSOG
      29. 11. 2019

      Workshop a prezentace Střední školy služeb, obchodu a gastronomie byl pro deváťáky ukázkou, jak by mohlo jejich další směřování vypadat. Žáci absolvovali na stanovištích praktické ukázky oborů, které SŠSOG nabízí – fotograf, kosmetické služby, číšník, kuchař, kadeřník, zahradník atd. Ve skupinkách doprovázených současnými studenty střední školy měli žáci možnost poznat, co je v daném oboru může čekat. Vlasové kreace a tetování na rukou mnohých žáků na konci workshopu nám dalo odpověď na oblíbenost jednotlivých stanovišť

    • 9. ročník na SŠSOG
    • SEV Sever – „Od Martina po Tři krále“
     • SEV Sever – „Od Martina po Tři krále“
      3. 12. 2019

      V úterý 26. 11. 2019 si prvňáci ve Středisku ekologické výchovy Sever povídali o tom, jak naši předkové trávili období adventu a vánočních svátků. Seznámili se s maskami postav tohoto období, ale také zvyky a obyčeji s nimi spojenými. Vyzkoušeli si některé vánoční zvyky, zjistili, proč přišli tři králové až v lednu. Vedle výroby Betlému ze slaného těsta si děti bezesporu užily také hraní scének. Díky pestrým aktivitám bylo dětem umožněno rozšířit si výuku prvouky o zajímavé poznatky, ale také praktické zkušenosti. 

     • Knihovna Kukleny – „Strašidýlka v knihovně“
      3. 12. 2019

      V úterý 19. 11. 2019 prvňáci při návštěvě knihovny při programu „Strašidýlka v knihovně“ pomáhali
      správnými odpověďmi nalézt maminkám strašidlům jejich děti. Znalost strašidelného světa
      prověřovanou kvízovými otázkami prokázali na nejvyšší možné míře. Následovalo zábavné
      představení knih se strašidly, vracení a půjčování knih.

    • Knihovna Kukleny – „Strašidýlka v knihovně“
    • Florbalový turnaj pro 4. a 5. ročník
     • Florbalový turnaj pro 4. a 5. ročník
      29. 11. 2019

      Poslední z řady listopadových florbalových turnajů čekal na chlapce z 4.–5. tříd v Předměřicích. Kluci vytvořili silný tým s oporou v brance, který trápil a porazil i některé z favoritů turnaje. Z 8 týmů jsme se umístili na krásném 3. místě, postupové však bylo pouze jedno a na větší úspěch si tak musíme ještě chvíli počkat a trochu natrénovat.

     • Den otevřených dveří
      29. 11. 2019

      Pro všechny, kteří spolu s námi chtějí nasát trochu vánoční atmosféry, opět otvíráme naše dveře. Těsíme se na společné setkání při tvoření, tančení, zpívání a dalších aktivitách v předvánočním čase.

     • Páťáci navštívili Hučák
      28. 11. 2019

      Páťáci navštívili 26. 11. vodní elektrárnu Hučák HK. Informace o obnovitelných zdrojích el. energie se jim hodí k učivu přírodovědy. Zhlédli film k tématu. Vyzkoušeli si na maketách, prakticky na pokusech, jak se vyrábí el. proud. Vše se zájmem sledovali a uznali, že jim bylo vše jasně, zajímavě a přehledně vysvětleno. Tímto děkujeme týmu elektrárny za možnost účastnit se těchto prohlídek.

    • Páťáci navštívili Hučák
     • Zasedání školního parlamentu
      25. 11. 2019

      V pondělí brzo ráno se sešli zástupci jednotlivých tříd, aby pracovali ve výborech žákovského parlamentu a řešili problematiku, která spadá do jejich zájmu. Našimi výbory jsou: výbor pro vzdělávání, výbor pro bezpečnost, výbor pro sport a výbor pro kulturu. 

     • Sběr papíru – 4. 12.
      25. 11. 2019

      Ve středu 4. prosince proběhne poslední letošní sběr starého papíru. Ti, kterým doma přebývají staré noviny, reklamní letáky a další výrobky z papíru, mají možnost je dovézt ke škole mezi 7. a 8. hodinou ranní. 

    • Sběr papíru – 4. 12.
    • Celoškolní projektový den – VIDA!
     • Celoškolní projektový den – VIDA!
      22. 11. 2019

      Pondělí 18. listopadu, kdy jsme přesunuli na jeden den celou naši školu do brněnského vědecko-zábavního centra VIDA!, je za námi. A myslím, že se všichni účastních shodnou, že se akce vydařila.

      Při výukových programech, science show a při vlastní manipulaci s různými exponáty se děti seznámily s fungováním nejrůznějších zákonitostí světa kolem nás. 

      Všichni jsme měli možnost rozpoutat tornádo, ustát zemětřesení, v rotující místnosti si užít účinky odstředivé síly, rozjet ledničku na lidský pohon, v hlukové místnosti zkusit překřičet tryskáč, postavte si magnetickou sochu, sledovat, jak žije kolonie mravenců Atta, v obřím srdci se zaposlouchat do vlastního tepu, pokusit se masáží srdce zachránit lidský život a mnoho a mnoho dalšího.

     • Knihovna Kukleny II. třída
      24. 11. 2019

      Ve středu 20. listopadu navštívila II. třída opět knihovnu v Kuklenách. Náplní návštěvy knihovny bylo tentokrát přiblížení tradice svátku sv. Mikuláše a nabídka zajímavého čtení se zimní a vánoční tématikou.

    • Knihovna Kukleny II. třída
     • Projekt Skutečně zdravá škola – 9. ročník
      24. 11. 2019

      Žáci a žákyně 9. ročníku provedli výzkum zaměřený na spotřebu tekutin. Každý sledoval, kolik vody z kohoutku, balené vody (ochucené i neochucené), mléčných nápojů a dalších nápojů během dne vypije. Následně v hodinách matematiky zpracovali tabulky a grafy s přehledem celkové spotřeby za jejich třídu. Dále také vypočítali, kolik vody je spotřebováno na výrobu plastových lahví, v nichž je balená voda prodávána. Výsledek možná mnohé překvapil. Víte, že na výrobu PET lahve na jedno použití o objemu 0,5 litru je spotřebováno 1,65 l vody? 

     • Knihovna IV. B – 21. 11. 2019
      24. 11. 2019

      Třetí návštěva knihovny byla k radosti dětí inspirovaná tajemnými a strašidelnými pověstmi. Děti si přečetly velmi napínavé příběhy plné duchů a umrlců, při kterých tuhla krev v žilách. Takové ticho ve třídě dlouho nebylo.

     • Okrskové kolo ve florbale chlapců 8. a 9. ročníků
      24. 11. 2019

      Okrskové kolo v nejstarší chlapecké kategorii jsme absolvovali 19. listopadu v nesmírně vyrovnané a těžké skupině ve Smiřicích. Základní skupinou jsme se úspěšně probojovali do čtvrtfinále, kde hned několik nešťastných momentů a střel skončilo na brankové konstrukci soupeře a po obdržené brance v poslední minutě jsme se tak museli smířit s neúspěchem. I přes výsledné 6. místo kluci předvedli výborné výkony v atraktivním herním systému 3+1, kde technický handicap soupeře dokázali eliminovat nasazením a bojovností.

    • Okrskové kolo ve florbale chlapců 8. a 9. ročníků
     • Studentský běh 15. 11. 2019
      16. 11. 2019

      Studentský běh byl připomínkou událostí 17. listopadu 1989. V areálu loděnice kolem Orlice byl pořádán druhým rokem Střední zdravotnickou školou v HK. Měli jsme úspěch ve všech obsazených kategoriích, získali jsme 5 medailí z 8 startujících, doplněných i medailí v učitelské kategorii. První místa brali Šimon Trojovský a Sofie Dittrichová, skvělé 2. místo pak získal páťák Jan Srpek mezi konkurencí z 6.–7. třídy.

    • Studentský běh 15. 11. 2019
     • Setkání národů IX. B – 13. 11. 2019
      16. 11. 2019

      Žáci IX. B se již tradičně zúčastnili akce Setkání národů v Adalbertinu, kde měli možnost seznámit se s kulturou, tradicemi, místními pokrmy zemí celého světa. Po kulturním programu následovala ochutnávka těchto dobrot. Nadšení a zapojení žáků je vidět v přiložených fotografiích a videích.

    • Florbal dívky
     • Florbal dívky
      16. 11. 2019

      Dne 13. 11. 2019 se naše škola zúčastnila okresního kola ve florbalu žákyň druhého stupně. Děvčata bojovala statečně, ze skupiny se jim ale bohužel postoupit nepodařilo. Všem zúčastněným děkujeme za předvedené výkony a příkladnou reprezentaci školy.

     • Florbal chlapci
      16. 11. 2019

      V úterý 12. listopadu měli kluci z 6.–7. tříd možnost ukázat své florbalové dovednosti na turnaji v Kuklenách. V silné konkurenci obsadili konečné 4. místo a mít o trochu více sportovního štěstí v posledním zápase, radovali bychom se z 2. místa.

    • Florbal chlapci
    • America with Neil
     • America with Neil
      16. 11. 2019

      V pondělí 11. 11. proběhl v tělocvičně vzdělávací program pro ZŠ – America with Neil. Rodilý mluvčí seznamoval žáky 3.–9. třídy prostřednictvím soutěžní formy s kulturou, geografií a historií USA.
      Hudební doprovod a zvuky ozývající se z tělocvičny po celé škole byly jasným znamením, že program měl u žáků velký úspěch.

     • Muzikohraní 1. stupeň
      16. 11. 2019

      Netradiční hudební program si ve středu 6. 11. 2019 užila skupina žáků prvního stupně. Motivováni pohádkovým příběhem se žáci seznamovali s řadou netradičních hudebních nástrojů z různých koutů světa. Dětem bylo prostřednictvím prožitku umožněno poznat např. zvonkohru, didgeridoo, dešťovou hůl, tibetské mísy, tibetské zvony a činelky, šamanský buben, hudební luk, kalimbu, koncovku, brumble… Na závěr si děti vyzkoušely hru na africké bubny djembe. Interaktivní program děti zcela strhl. 

    • Muzikohraní 1. stupeň
    • SEV Sever – Strom – 1. ročník
     • SEV Sever – Strom – 1. ročník
      16. 11. 2019

      V pátek 25. 10. 2019 prvňáci navštívili poprvé Středisko ekologické výchovy Sever. Výukový program „Strom“ byl zaměřený na připomenutí rozdílů mezi listnatými a jehličnatými stromy. S využitím poslechu čteného textu žáci společně vyvodili význam stromů pro život rostlin a živočichů včetně člověka. Určeným druhům stromů přiřazovali jejich plody. V druhé části programu jsme se zabývali problematikou využívání dřeva člověkem: Kde všude využíváme dřevo? Kde se bere papír? Umíme udělat ze starého papíru nový? V závěru si žáci vyrobili vlastní recyklovaný papír.

     • Knihovna Kukleny – Harry Potter – IV. B
      4. 11. 2019

      24. října vyrazila IV. B podruhé v letošním školním roce do knihovny. Jejich návštěva byla inspirovaná příběhy Harryho Pottera. Děti měly za úkol vysvobodit uvězněné čaroděje ze školy čar a kouzel v Bradavicích. Připomněly si jejich jména a obor, který vyučují. Rozluštěním rébusu odhalily děti názvy různých draků. Svou aktivitou si vysloužily Certifikát pomocníka bradavické školy, který si samy podepsaly brkem.

    • Knihovna Kukleny – Harry Potter – IV. B
    • Knihovna Kukleny III. A
     • Knihovna Kukleny III. A
      29. 10. 2019

      Děti z III. A měly 21. října v knihovně téma strašidla. Prohlédly si knížky, ve kterých strašidla vystupují, poznávaly je podle krátkého popisu a vymýšlely jejich jména na všechna písmena abecedy. Před odchodem si vypůjčily nové knížky na čtení. 

     • Přírodovědný klokan
      26. 10. 2019

      Ve středu 16. 10. 2019 se již tradičně někteří žáci osmé a devátých tříd potrápili s Přírodovědným klokanem. Otázky byly záludné a náročné, jako každý rok, i tak se jimi žáci nakonec zvládli nějak prokousat. Na prvním místě se tak umístil Tomáš Bartoš z IX. A, který test zvládl na 70 %, 2. místo obsadil Šimon Trojovský a o 3. místo se podělili Ondřej Mečiar a Michal Skaunic, všichni z IX. A. Všem moc gratulujeme!

     • Knihovna Kukleny Halloween – II. třída
      26. 10. 2019

      Druhá návštěva knihovny byla tentokrát motivována halloweenským tématem. Na programu byla strašidla, duchové a čarodějnice. Děti se prostřednictvím různých aktivit seznámily s knihami plnými napětí a v závěru besedy si vyrobily papírového netopýra.

    • Knihovna Kukleny Halloween – II. třída