• Logická olympiáda
            24. 9. 2020

Pro všechny ve věku 3–20 let, kteří rádi přemýšlí a chtějí porovnat své síly s ostatními, je tu soutěž Logická olympiáda pořádaná Mensou ČR.

KAŽDÝ soutěžící se musí registrovat na www.logickaolympiada.cz. Registrace z minulých let nejsou platné! Registrace soutěžících probíhá do 30. září 2020. Rádi bychom požádali především rodiče dětí mladších 15 let o spolupráci a pomoc s registrací, protože je potřeba, aby rodič (případně jiný zákonný zástupce) souhlasil se zpracováním osobních údajů dětí pro účely soutěže.

Nejlepší soutěžící v kategoriích A, B a C postupují do krajského kola a dále do finále na Pražském hradě.

Další informace o Logické olympiádě 2020 a důležité termíny jsou uvedeny na webu soutěže a také v přiloženém PDF souboru.

Logicka_olympiada_2020.pdf​​​​​​​

• Logická olympiáda
        • Klub Předškolák proběhne venku
            16. 9. 2020

Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci došlo ke zpřísnění hygienických opatření. Z důvodu zajištění maximální bezpečnosti všech zúčastněných Klub Předškolák ve čtvrtek 17. 9. 2020 proběhne ve venkovních prostorách. Prosíme o vhodné oblečení dětí. V případě nepříznivého počasí (zejména deště), proběhne hodina dle původního plánu v budově školy, ale nezbytnou součástí bude použití roušky ve vnitřních prostorách.

Děkujeme za pochopení.

• Evropský týden mobility
            16. 9. 2020

Jako každý rok proběhne i letos Evropský týden mobility. Jde o celoevropskou kampaň, která se snaží upozorňovat na neudržitelný nárůst individuální automobilové dopravy ve městech a na různé způsoby jeho řešení. V rámci Evropského týdne mobility je v Hradci Králové ve dnech 16.–22. září organizována řada zajímavých akcí. Kompletní program Evropského týdne mobility včetně informace o kampani najdete jsou k dispozici na www.hradeckralove.org/etm .

• Kurz ovládání EduPage
            6. 9. 2020

V prvním týdnu tohoto školního roku byly všem novým žákům a jejich rodičům zřízeny účty do školního systému EduPage. Rodičům přišel informační mail s přístupovými údaji do EduPage na jejich mailovou adresu. Žákům byl nejprve zřízen školní mail a do něho byly opět zaslány přístupové údaje do EduPage. Podrobnosti k žákovským mailům Vám sdělí třídní učitelky a učitelé.

V úterý 8. září od 17:30 si dovolujeme pozvat rodiče i žáky na kurz ovládání systému EduPage. Doporučujeme přinést si vlastní zařízení, na kterém budete chtít s Edupage pracovat (mobilní telefon, Notebook). Poradíme Vám s instalací systému, s ovládáním jednotlivých agend, zodpovíme případné dotazy.

Všem novým i stávajícím uživatelům doporučujeme prostudování návodů, které jsou Vám kdykoliv k dispozici na našich webových stránkách, případně můžete radu hledat také na oficiálních stránkách EduPage, kde jsou nově zpracované také návody pro rodiče. O pomoc se můžete kdykoliv obrátit také na koordinátora ICT na naší škole Milenu Janákovou (milena.janakova@zssvobodnedvory.cz).

• Kroužky pro školní rok 2020/21
            2. 9. 2020

V sekci Rodiče, žáci, učitelé → Žáci → Kroužky byly přidány informace k zájmovým činnostem pro tento školní rok. Vybírejte z naší nabídky sportovních, uměleckých i vzdělávacích kroužků.

Přihlašování bude spuštěno v pondělí 7. září, kroužky začnou od 21. září. Více informací na uvedeném odkazu.