Aktuality

     • Příprava na přijímačky z matematiky
      27. 3. 2021

      Čas do přijímacích zkoušek se krátí, ale ještě je stále dost prostoru si leccos zopakovat a procvičit. Krajský úřad Královéhradeckého kraje ve spolupráci s týmem učitelů základních škol přichystal pro žáky devátých ročníků pětitýdenní program, který jim s přípravou na přijímací zkoušky pomůže. 

      Více informací naleznete zde.

    • psací potřeby
     • Sbírej kilometry pro svoji třídu
      21. 3. 2021

      Běh, kolo nebo brusle? Všechno se počítá. Od dnešního dne soutěží každý žák se svými spolužáky proti celé škole. Na rychlosti ani času nyní nezáleží, přidávat budeme pouze jednotky délky - kilometry. Až do konce dubna máte možnost zapojit se do této výzvy a porazit třeba “béčáky” nebo rovnou celou školu.

      Pravidla zde

      Výsledky zde

    • cyklisté
    • klokan
     • Matematický klokan
      17. 3. 2021

      Jako každý rok doskáče opět i k nám Matematický klokan. V pátek 19. března budou mít žáci možnost vyzkoušet si přímo v prostředí Edupage řešení 18 nebo 24 méně či více tradičních matematických úloh.

      Tato mezinárodně koordinovaná soutěž byla vytvořena podle obdobné soutěže, která byla v osmdesátých letech minulého století pořádána v Austrálii. V ČR se soutěžilo poprvé v roce 1995. Každoročně se této soutěže účastní více než 6 milionů soutěžících z více než 60 zemí světa. 

      Soutěžící jsou podle věku rozděleni do 6 kategorií: Cvrček (2.–3. třída ZŠ), Klokánek (4.–5. třída ZŠ), Benjamín (6.–7. třída ZŠ), Kadet (8.–9. třída ZŠ), Junior (1.–2. ročník SŠ) a Student (3.–4. ročník SŠ). Ve všech kategoriích soutěžící řeší soubor testových úloh ve stanoveném čase, přičemž vybírá jednu z pěti nabízených možností řešení. Úlohy jsou seřazeny ve třech skupinách podle obtížnosti, za správnou odpověď získává soutěžící 3, 4 nebo 5 bodů, za špatnou odpověď se mu jeden bod strhává. Aby soutěžící nedosahovali záporných výsledků, dostávají do začátku takový počet bodů, kolik je v kategorii úloh.

       

     • Aktuální informace k přijímacímu řízení na střední školy
      17. 3. 2021

      V letošním školním roce dochází k úpravám průběhu přijímacích zkoušek – prodloužení času u testů. Podrobnější informace naleznete zde.

      Další aktuální úpravou jsou změny termínů konání jednotné přijímací zkoušky ve školním roce 2020/2021

      Pro čtyřleté obory vzdělání s maturitní zkouškou je stanoven první řádný termín konání jednotné přijímací zkoušky nově na 3. května 2021, druhý řádný termín na 4. května 2021

      Pro víceletá gymnázia je první řádný termín konání jednotné přijímací zkoušky stanoven nově na 5. května 2021, druhý řádný termín na 6. května 2021

      Další informace, včetně příslušného opatření obecné povahy, kterým se termíny jednotné přijímací zkoušky upraví, a změněného harmonogramu k přečtení zde.

    • žáci na přijímacích zkouškách
     • Výsledky běžeckého závodu
      15. 3. 2021

      V uplynulých dvou týdnech měli naši žáci možnost opustit komfortní zónu a pokusit se zdolat běžeckou výzvu tělocvikářů. Postupně se přidávali další a další běžci a bojovali o celkové umístění.

      Zapojilo se 47 závodníků ve dvou kategoriích. Všem, kteří se zúčastnili, patří obrovský dík a těm, kteří běhali opakovaně a překonávali své limity, patří o to víc. Do posledního dne nebylo jasno o stupních vítězů, neděle byla plná zvratů a změn ve výsledcích. Obě zlaté medaile nakonec získali závodníci ze VII.B. Musíme zároveň vyzdvihnout krásné časy některých mladších žáků, kteří překonali své starší spolužáky, ale samozřejmě, že výsledek nebyl primárně to, proč jsme výzvu absolvovali. 

      Milí žáci, pokud Vás výzva a běh bavil nebo zaujal, jsme za to moc rádi. Pokračování a výdrž už je nyní na Vás. Ale nebojte, v blízké době chystáme další možnost, jak zdolávat kilometry i jinak, než běžecky a navíc je budete sbírat pro svou třídu.

     • Oznámení o zápisu do 1. třídy pro školní rok 2021/2022
      9. 3. 2021

      Milí rodiče a naši budoucí žáčci.

      Zápis do první třídy se blíží. I v tomto roce je bohužel jeho průběh poznamenán protiepidemilogickými opatřeními. Podrobné informace o průběhu zápisu, seznam ulic spadajících do našeho školského obvodu a podrobná kritéria přijetí si můžete přečíst zde, to nejdůležitější již v následujících řádcích.

      1. Zápis bude probíhat elektronicky v termínu od 1. do 30. dubna 2021 v systému, který bude zveřejněn na našich www stránkách.
      2. Do 5 dnů od elektronického podání žádosti se dostaví zákonný zástupce dítěte v předem domluveném čase k podpisu vytištěné přihlášky a předložení souvisejících dokumentů. 
      3. Kdo nemá možnost provést zápis elektronicky, dostaví se osobně v termínech:
           pátek 16. 4. 2021 od 16.00 do 17.00
           sobota 17. 4. 2021 od 9.00 do10.00
      4. Potřebné dokumenty:
       ● rodný list dítěte,
       ● občanský průkaz zákonného zástupce,
       ● cestovní pas a povolení k pobytu u cizinců,
       ● zdravotní průkaz dítěte.
      5. Při žádosti o odklad školní docházky je třeba předložit:
       ● doporučující posouzení příslušného školského poradenského zařízení,
       ● doporučující posouzení odborného lékaře nebo klinického psychologa.

       

    • Oznámení o zápisu do 1. třídy pro školní rok 2021/2022
     • Střípky z výuky v II. B v únoru 2021
      3. 3. 2021

      I druháci mohou alespoň podle fotografií zavzpomínat na aktivity s různými kartičkami a pomůckami, které nyní během distanční výuky musel nahradit Jamboard a další online nástroje. Ale i díky nim se zajisté mnohému naučí a zažijí ten hřejivý pocit, že nad zadaným úkolem zvítězili.

     • Virtuální běžecký závod ZŠ Svobodné Dvory
      1. 3. 2021

      Dost bylo počítačů, tabletů a mobilů! Pojďme společně na chvíli vyměnit židli a gauč za čerstvý vzduch a pohyb. Máte možnost se zúčastnit našeho virtuálního běžeckého závodu, jehož pravidla jsou naprosto jednoduchá a závodit může celá škola.

      Pravidla

      • V termínu 1. – 14. března kdykoliv vyběhněte na trať dlouhou 2 km (chlapci) a 1 km (dívky).

      • Výsledný čas zaznamenejte pomocí chytrých technologií (hodinky, aplikace atd.), vyfoťte snímek obrazovky popř. hodinek, kde bude vidět čas a vzdálenost a pošlete ve zprávách jako přílohu (Tomáš Baťka) nebo na školní email (tomas.batka@zssvobodnedvory.cz).

      • Pokud máte pocit, že jste zaběhli trať moc pomalu, vyběhněte další den znovu a vylepšete si svůj čas či výsledné umístění, pokusů máte neomezeně a bude se počítat ten nejlepší čas. Pokud takovou vzdálenost neuběhnete, nevadí! Klidně to zvládnete i rychlejší chůzí.

      • Dodržujte zásady fair – play, ať si to společně užijeme. A pamatujte, důležité není vyhrát, ale zúčastnit se!

      • Vaše výsledky budeme průběžně aktualizovat v následující tabulce, kterou si otevřete pouze pod školním e-mailem. Nic víc, nic míň!

      https://docs.google.com/spreadsheets/d/1JD_cLpOTcFL2GlVKWkv_KC5IEBZYu45Zr-geB9GRkUU/edit#gid=0

      Sportu zdar! Váš tým tělocvikářů

    • Virtuální běžecký závod ZŠ Svobodné Dvory
   • Kontakty
    • Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Svobodné Dvory, Spojovací 66
    • reditelna@zssvobodnedvory.cz
    • 728 497 558
    • Spojovací 66/54 503 11 Hradec Králové Czech Republic
    • 50.223123, 15.779437
    • 70886075
    • dv5tdjd
    • 600088880
   • Přihlášení