• VIII. B přespala ve škole

28. 9. 2021

Noc ze 24. na 25.září trávili žáci VIII. B ve škole. V duchu „máme toho hodně společného a společně si to řádně užijeme“ se tančilo, zpívalo, hrály se různé společenské i sportovní hry.

• Spaní ve škole 8. B
        • Psaní všemi deseti
            23. 9. 2021

Asi nikdo nepochybuje, že osobní i pracovní život většiny lidí je nějakým způsobem spjat s počítači. Denně je většina dospělých i studujících nucena psát nejrůznější zprávy a texty na klávesnici – zapisovatelky u soudu, úředníci, lékaři či soudci a mnoho a mnoho dalších. I náš život byl v posledních měsících díky distanční výuce, více než kdy jindy, závislý na komunikaci přes zprávy, chaty, emaily. Ovládání klávesnice se stalo nedílnou součástí každodenní rutiny žáků i učitelů. A i z tohoto důvodu naši čtvrťáci zahájili výuku psaní všemi deseti na klávesnici. Díky aplikaci Psaní hravě mohou zábavnou formou trénovat ve škole i doma.

• Logická olympiáda
            22. 9. 2021

Naše škola se již několik let účastní matematické soutěže Logická olympiáda. Jedná se o soutěž, kterou pořádá Mensa České republiky a která je založena na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování.

Prosíme rodiče, zda by své děti mohli do soutěže zaregistrovat nejpozději do 30. 9. 23:59 na odkazu https://www.logickaolympiada.cz/vstup_pro_zaky/?registrace=1 a nezapomněli poté ještě potvrdit souhlas s účastí dítěte přes odkaz, který přijde do zadané mailové schránky.

Veškeré bližší informace najdete na: https://www.logickaolympiada.cz/o_soutezi/

Základní kolo proběhne ve škole, každý žák musí znát své přihlašovací údaje.

kategorie A: žáci 3.–5. ročníku budou soutěž psát 1. října 2021
            kategorie B: žáci druhého stupně budou psát někdy ve dnech 8.–14. října 2021

kategorie MŠ, A1, A2: žáci 1. a 2. ročníku budou soutěžit 22. října 2021

Nejlepší řešitelé kategorií A a B mohou postoupit do krajského kola, které proběhne 5. listopadu.

• Výlet prvňáčků na Rytířské hradiště

20. 9. 2021

Ve čtvrtek 9. 9. dojely obě první třídy vláčkem od Muzea až na Rytířské hradiště. Počasí se velmi vydařilo, děti si prostředí hradiště moc užily. Cestu vláčkem zpět si zpestřily máváním na kolemjdoucí i kolemjedoucí. Děti šířily dobrou náladu a vykouzlily lidem úsměv na rtech.

• Výlet prvňáčků na Rytířské hradiště
        • Adaptační kurz – 6. ročník
          • Adaptační kurz 6. ročníku
            17. 9. 2021

Nováčci na druhém stupni, šestá třída, se na čtyři dny vydali do krásného prostředí Orlických hor. Jejich hlavním cílem bylo lépe poznat jeden druhého, své paní učitelky a pokusit se být jedním velkým fungujícím kolektivem. Počasí jim přálo, a tak stihli vše, co bylo v plánu – procházky po okolí, výlet na Velkou Deštnou, průzkum řopíků, sběr hub a venkovní tradiční i netradiční hry. Večery pak patřily stmelovacím hrám. Společný pobyt si všichni moc užili.

• Kroužky otevřené ve školním roce 2021/2022

14. 9. 2021

Všechny nabízené kroužky budou v tomto školním roce otevřeny. O kroužky Matematika hrou pro 1. a 2. ročník, Pohybové hry – chlapci 1. a 2. ročník a Pohybovou průpravu 1.–3. ročník byl tak velký zájem, že bylo nutné rozdělit zájemce na dvě skupiny. O rozdělení žáků do skupin a novém termínu pro druhou skupinku budete informováni vedoucími kroužku.

Platbu za kroužky proveďte na účet školy 123-1034100207/0100 s variabilním symbolem stejným jako pro platbu stravného a specifickým symbolem 44444 od 14. do 24. září 2021. Bez včasně uhrazené platby nebude možné žáka do kroužku zařadit.

Kroužky budou zahájeny v týdnu od 27. 9. 2021. U kroužků probíhajících jednou za 14 dní je poznačeno, zda se jedná o týden sudý (S) nebo lichý (L).

Více zde.

• Klub Předškolák
            13. 9. 2021

Pro budoucí prvňáčky je v průběhu školního roku připraveno několik setkání, která mají dětem pomoci v přechodu z MŠ do ZŠ. Děti se scházejí přibližně jednou měsíčně v prostorách naší školy a pod vedením učitelek prvního a druhého ročníku si vyzkoušejí nejrůznější aktivity. Pozvánky na setkání Klubu Předškolák jsou včas vystaveny na našich webových stránkách a na facebooku školy.

Rodiče, kteří mají zájem o účast svých dětí v klubu Předškolák, mohou vyplnit tuto přihlášku

Předpokládané termíny PŘEDŠKOLÁKA 2021/2022

30. 9.      Pohádky a hádanky

21. 10.    Hravá matematika

18. 11.    Jazykové a matematické hry

16. 12.    Vánoce – tvořivá dílnička

20. 1.      Zpívánky

17. 2.      Hrátky s písmenky a čísly

17. 3.      Jaro – tvořivá dílnička

Duben    Zápis do první třídy

19. 5.      Sportovní odpoledne

16. 6.      Pasování na školáka

• Finanční gramotnost a pohádka

13. 9. 2021

Že vám to nejde dohromady? Přesto se to podařilo. Díky knížce Teodor a holínky, kterou napsala paní učitelka Kateřina Zavázalová, mohou proniknout do tajů finanční gramotnosti i ti nejmenší. Zakoupením knížky navíc čtenáři udělají i dobrý skutek, neboť část výtěžku bude věnována na úpravu a doplnění dětské herny a školičky dětské neurologie FNHK.

• Finanční gramotnost a pohádka
        • Kroužky pro školní rok 2021/2022
            7. 9. 2021

Do sekce Rodiče, žáci, učitelé → Žáci → Kroužky byly přidány informace k zájmovým činnostem pro tento školní rok. Vybírejte z naší nabídky sportovních, uměleckých i vzdělávacích kroužků.

Vzhledem k přestavbě školy a omezeným prostorovým možnostem není letos možné nabídnout jindy oblíbené kroužky jako je Keramika či Mladý chemik. Přesto doufáme, že si z naší nabídky vyberete.

Přihlašování na kroužky bude zahájeno ve středu 8. 9. 2021 v 17:00 a bude ukončeno v neděli 12. 9. 2021 ve 20:00. Kroužky začnou od 27. září. Více informací na uvedeném odkazu.