Aktuality

     • Prevence kyberšikany
      30. 3. 2022

      Třídy VII. A a VII. B se zúčastnily programu Městské policie HK na téma Kyberšikana.

      Žáci se  dozvěděli, co je šikana, jak se projevuje v praxi, kde hledat pomoc, zabývali se morálními i psychickými důsledky ubližování. Přednášející seznámil přítomné s trestně právními následky šikany, jak v kyberprostoru může agresor manipulovat s protějškem prostřednictvím moderních komunikačních technologií s cílem získat důvěru oběti, vylákat ji na osobní schůzku nebo zneužít získané informace.

     • Botanika v 7. třídách – plody
      30. 3. 2022

      Sedmé třídy se toto pololetí v přírodopise věnují botanice. Hodinu o typech plodů si žáci připravili vzájemně jeden pro druhého, kdy měl každý za úkol přinést nějaký méně známý typ plodu a představit jej ostatním. Aby bylo seznámení s novým plodem důkladné, nesměla na závěr chybět ochutnávka daných plodů. Hodina tak byla přínosná jak na informace, tak na vitaminy.

     • Volejbal III. kategorie
      22. 3. 2022

      Na volejbalový turnaj jsme jako jediná hradecká škola dokázali poskládat chlapecké i dívčí mužstvo a stálo to za to. Holky o přestávkách fandily klukům a chlapci zase mohutně aplaudovali při dívčím utkání.

      Turnaji hranému ve vysokém tempu nechybělo vůbec nic a vystřídaly se chvíle fair - play chování, radosti, napětí, naděje a místy i slzy. Někdy radosti, jindy zklamání. Chlapci ve své kategorii absolvovali trojutkání hrané na dva vítězné sety proti ZŠ Bezručova. Ospalý úvod a první zápas byl pryč. Druhé utkání se na kurt postavil rozpoložením jiný tým a bylo srovnáno. Infarktový závěr rozhodoval až super tie break třetího zápasu, který kluci urvali pro sebe a rozhodli tak o postupu do krajského kola.

      Dívky čekaly tři zápasy a první dvě utkání nedaly soupeřkám šanci se skóre 4:0 na sety. Čekal je zápas se ZŠ Třebechovice o přímý postup. Kvalita obou týmů byla obrovská a zápas naprosto vyrovnaný, nabízel nádherné výměny. Pokud zápas chlapců byl infarktový, tak tady to bylo pro kardiaky ještě nebezpečnější. Střídání setbolů a mečbolů nakonec vyústilo v nejtěsnější možnou porážkou 28:26 v posledním setu a holky se tak musely spokojit s druhým místem. Krásný úspěch v podobě 1. a 2. místa v okresním kole.

    • Volejbal III. kategorie
     • Pyžamový den
      18. 3. 2022

      17. března vypukl na naší škole pyžamový den. V pohodlných modelech pro noční nošení jsme si připomněli důležitost zdravého spánku, humoru a vzájemné semknutosti celé školy.

     • Oznámení o zápisu dětí k základnímu vzdělávání pro školní rok 2022/2023
      18. 3. 2022

      Milí rodiče a naši budoucí žáčci.

      Zápis do první třídy se blíží. Podrobné informace o průběhu zápisu, seznam ulic spadajících do našeho školského obvodu a podrobná kritéria přijetí si můžete přečíst zdeto nejdůležitější již v následujících řádcích.

      1. Od 1. do 9. dubna bude na našich webových stránkách zpřístupněn formulář pro elektronické podání přihlášky k zápisu. Upozorňujeme, že elektronické podání nenahrazuje povinnost dostavit se k zápisu osobně, pouze zjednodušuje podání přihlášky a šetří Váš čas strávený ve škole nad administrativními povinnostmi.
      2. Zápis žáků a kontrola nutných dokumentů bude probíhat s osobní účastí v těchto dnech:
       ● v pátek 8. dubna 2022 od 14:00 do 18:00 hodin
       ● v sobotu 9. dubna 2022 od 9:00 do 11:00 hodin 
       Pro hladký průběh bude možné rezervovat si čas na odkazu 
       https://sirs.cz/rs-15.htm.
      3. Potřebné dokumenty:
       ● rodný list dítěte,
       ● občanský průkaz zákonného zástupce,
       ● kopii podnájemní smlouvy, pokud není dítě přihlášeno k trvalému pobytu, ale rodina dlouhodobě pobývá
           na území města Hradce Králové.
      4. Při žádosti o odklad školní docházky je třeba předložit:
       ● doporučující posouzení příslušného školského poradenského zařízení,
       ● doporučující posouzení odborného lékaře nebo klinického psychologa.

      Stránka se všemi informacemi k zápisu pro školní rok 2022/2023.

    • Oznámení o zápisu dětí k základnímu vzdělávání pro školní rok 2022/2023
     • Turnaj ve stolním tenise
      15. 3. 2022

      Vybraní žáci 6.–9. tříd si zajeli do Smiřic poměřit síly na turnaj ve stolním tenise. Celý turnaj se nesl v duchu velmi přátelské atmosféry. Chlapci i děvčata vytvořili dva týmy, dívky soupeřily jen proti výběru ze Smiřic a obsadily 1. a 3. místo. Dívčí tým „A“ tak postoupil do krajského finále, které se bude konat na začátku dubna v Hostinném. Chlapci bojovali v mnohem větší konkurenci výběrů škol ze Smiřic, ze ZŠ Horákova a ZŠ J. Gočára, ale bohužel na stupně vítězů to nestačilo. Všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

     • SEVER - Lesy v ohrožení
      14. 3. 2022

      Při dnešní návštěvě Střediska ekologické výchovy Sever se třeťáci zamýšleli nad různými funkcemi lesa, nad tím, co ho ohrožuje a jak můžeme les chránit. 

    • Příprava na přijímačky
     • Příprava na přijímačky
      14. 3. 2022

      Čas do přijímacích zkoušek se krátí, ale ještě je stále dost prostoru si leccos zopakovat a procvičit. Krajský úřad Královéhradeckého kraje ve spolupráci s týmem učitelů základních škol přichystal pro žáky devátých ročníků program, který jim s přípravou na přijímací zkoušky pomůže. 

      Více informací naleznete zde.

     • Přehazovaná III. kategorie open
      14. 3. 2022

      Krajské finále v přehazované bylo převážně pro páťáky velkou zkouškou, protože po dlouhé době se konečně dočkali sportovní soutěže a ostatní týmy za sebou měly již okresní kola. První zápas nastoupili proti favorizovanému týmu z Rychnova. Několik míčů se rozkoukávali, ale potom pomalu přebrali otěže prvního setu a vyhráli ho posledním možným míčem 17:16. To bylo ovšem proti tomuto týmu a následnému vítězi turnaje vše a zbylé sety se naši žáci museli smířit s porážkou. Nejtěžší možná základní skupina nás poslala do zápasu o konečné 5. místo, který svou kvalitou splňoval nároky na televizní přenos. První set byl ztracen a ve druhém měl soupeř dokonce 4 mečboly. Z každého ale “žluťásci” utekli, překlopili druhý set na svou stranu a třetí již soupeře naprosto převálcovali. Se vztyčenou hlavou se tak můžeme těšit na další turnaje.

     • Fanoušci Harryho Pottera
      14. 3. 2022

      Je to už neuvěřitelných dvacet let od premiéry prvního filmu o Harrym Potterovi. I mezi našimi žáky máme mnoho fanoušků fantasy románů J. K. Rowlingové o dobrodružstvích mladého kouzelníka, kteří už netrpělivě čekají na další pokračování.

     • Naši výtvarníci ze VII. B
      14. 3. 2022

      Při výtvarné výchově si žáci VII. B vyzkoušeli práci grafiků a navrhli, vyryli a vytiskli si vlastní grafické listy technikou linorytu. Od prvopočátečních návrhů až po vlastní tisk se do práce pustili s velkou chutí.

     • Škola bez roušek
      12. 3. 2022

      Od 14. 3. 2022 nemusí žáci, zaměstnanci ani třetí osoby ve škole nosit žádnou ochranu dýchacích cest. Ochranný prostředek není nutný ani na hromadných, kulturních, sportovních akcích, divadelních představeních, v muzeích, knihovnách nebo kinech v rámci realizace vzdělávacích aktivit školy. Povinnost ochrany dýchacích cest zůstává pro žáky i vyučující při využívání prostředků veřejné dopravy na realizaci vzdělávacích aktivit (nevztahuje se na objednanou smluvní dopravu na plavání, na výlety, ...).

  • Kontakty
   • Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Svobodné Dvory, Spojovací 66
   • reditelna@zssvobodnedvory.cz
   • 728 497 558
   • Spojovací 66/54 503 11 Hradec Králové Czech Republic
   • 50.223123, 15.779437
   • 70886075
   • dv5tdjd
   • 600088880
  • Přihlášení