Aktuality

     • Nejrychlejší Hradečák
      28. 4. 2022

      Dne 26. 4. 2022 jsme se zúčastnili poslední soutěže ze seriálu Hradeckého atletického poháru – Nejrychlejší Hradečák. Tento den byl pro naší školu velmi úspěšný. Díky několika medailovým pozicím jsme získali významné body, které nám přinesly v celkovém součtu tohoto seriálu krásné 4. místo. Všem gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

     • Pedagogická osobnost roku
      28. 4. 2022

      Ve středu 27. 4. 2022 se v PETROF Gallery uskutečnilo slavnostní předávání ocenění Pedagogická osobnost roku Hradec Králové. Je nám velkou ctí, že mezi 13 oceněnými osobnostmi z pedagogického světa byla i naše kolegyně Mgr. Milena Janáková.

      Komise ocenila její celoživotní náklonnost k výuce moderní matematiky a zároveň její přínos při zavádění inovativních metod do výuky na prvním stupni základní školy.

      Gratulujeme k ocenění a pevně věříme, že její nadšení a elán do výuky, včetně aplikace soudobých trendů ve školství, ji nikdy neopustí.

      Mgr. Pavel Balda 

     • Vítěz graffiti soutěže je znám
      26. 4. 2022

      A máme tu výsledky školní soutěže – GRAFFITI, které se zúčastnili žáci prvního i druhého stupně naší školy. Všechna díla potvrdila velkou kreativitu našich dětí, rozhodování tak bylo velice těžké. Hodnotící komise zvolila za vítězný návrh žákyně Eriky L., které tímto gratulujeme a těšíme se až toto dílo bude zdobit naši školu. Všem ostatním žákům děkujeme za účast.

     • Světový den knihy a autorských práv
      23. 4. 2022

      V dubnu si připomínáme několik významných dnů. Mezi ně patří také Světový den knihy a autorských práv, který byl ustanoven organizací UNESCO na 23. dubna. Zároveň jde o symbolické datum k výročí úmrtí spisovatelů Miguela de Cervantese a Williama Shakespeara. Žáci šesté třídy měli ve skupinách zpracovat dané téma a zároveň odpovídali na tyto otázky: Co pro mě znamená kniha? Kolik máme doma asi knih? Jaká je má nejoblíbenější kniha? Jejich odpovědi si můžete přečíst na nástěnce v 2. patře.

    • naše logo
     • Informační schůzky
      14. 4. 2022

      dne 20. dubna proběhnou informační schůzky. Pro hladký časový průběh a minimum front čekajících rodičů na chodbách využijeme opět rezervační systém v EduPage, který bude spuštěn od pondělí 18. dubna 8:00 do středy 20. dubna 14:30. Zarezervujte si u všech vyučujících včas termín, který Vám bude vyhovovat. Bez předchozí časové rezervace v systému EduPage nebude informační schůzka realizována.

      Rozmístění pracovníků školy na informační den bude zveřejněno u vstupu do budovy a zároveň na našich www stránkách.

      Návod na přihlášení se ke konzultacím naleznete například zde

      Na osobní setkání se těší
      tým ZŠ Svobodné Dvory

     • Minifotbal IV. kategorie
      13. 4. 2022

      V nádherném počasí se uskutečnil fotbalový turnaj chlapců v areálu Orlické kotliny. Umělá tráva rozdělena na dvě skupiny nabídla klukům vyčerpávající zápasy, ve kterých bylo třeba ze sebe dostat vše a ukázat nastřádané fotbalové zkušenosti. První zápas s Novým Bydžovem chlapci smolně prohráli gólem z poslední minuty, ve druhém zápase s Třebechovicemi však už dominovali a vyhráli zaslouženě 2:1, nicméně třetí zápas se ZŠ Kukleny odvál naděje na postup a s porážkou 1:3 se kluci loučili s turnajem třetím místem ze skupiny.

     • Okresní kolo basketbalu III. kategorie
      13. 4. 2022

      Profesionální podmínky a řízení turnaje v basketbalu III. kategorie dopomohlo chlapcům k cenné zkušenosti. Zápasy čistého času, osobní chyby i týmové fauly, taktické time-outy a volné trestné hody si kluci vyzkoušeli poprvé v životě a nevedli si vůbec špatně. Bojovný výkon v Novém Bydžově stačil klukům na 3. místo v okresním finále.

     • Přespolní běh
      13. 4. 2022

      Za krásného slunečného dne se konal druhý závod seriálu Hradeckého atletického poháru - Nejvytrvalejší Hradečák. Trať vedla krásnou přírodou okolí rybníka Biřička na Novém Hradci Králové. I tentokrát jsme získali body do seriálu díky zlaté, stříbrné i bronzové medaili v kategoriích mladších a starších žáků. Všem gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

     • Krajské finále basketbalu IV. kategorie
      7. 4. 2022

      Na pozvání pořadatelů se naše dívky zúčastnily ve středu 6. dubna i krajského finále v basketbalu IV. kategorie dívek, které se opět konalo ve sportovní hale v Novém Bydžově. Po skvělé první výhře se děvčatům nepodařilo porazit školu Jiráskova, a tak si opět odvezly krásné 2. místo. Všem gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

     • Barevné dny
      6. 4. 2022

      Zúčastněte se s námi v příštím týdnu akce BAREVNÉ DNY, kterou po pauze zaviněné distanční výukou opět pořádá školní družina. V pondělí mohou všichni, kteří se chtějí připojit, dorazit do školy v modrém oblečení, v úterý ve žlutém a ve středu v černém nebo šedém. 

     • Olympijský víceboj
      6. 4. 2022

      V úterý 5. dubna otestoval sportovní všestrannost žáků Olympijský víceboj, akce pod záštitou Českého olympijského výběru. Za výborné atmosféry náš tým ukazoval dovednosti v následujících disciplínách: trojskok z místa, hod medicinbalem obouruč vzad, přeskoky přes švihadlo, kliky a vytrvalostní běh. Velmi napínavý průběh závodu sliboval drama až do konce. První dvě školy postupovaly do krajského finále, náš tým nakonec obsadil pódium a krásné třetí místo. Zaznamenali jsme úspěchy jednotlivců v chlapecké i dívčí kategorii, kteří postupují na krajské finále. 

     • Basketbal IV. kategorie
      5. 4. 2022

      Dne 31. března se naše škola zúčastnila okresního kola v basketbalu. Do Nového Bydžova děvčata přijela plná očekávání. Soupeřky byly silné, první utkání nám uniklo, ale v dalších naše dívky úspěšně bojovaly a zvítězily.

      Blahopřejeme děvčatům k 2. místu a děkujeme za reprezentaci školy.

     • Hradecká laťka
      5. 4. 2022

      V úterý 29. 3. 2022 se žáci naší školy zúčastnili první soutěže ze seriálu Hradeckého atletického poháru - Hradecké laťky. Po dvouleté přestávce jsme byli plni očekávání měření sil mezi hradeckými školami. A vůbec jsme se neztratili. Dvě zlaté medaile z kategorie mladších žáků a starších žákyň doplnila bronzová medaile mezi dorostenci. Všem gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

     • Druháci nocovali v knihovně
      5. 4. 2022

      V pátek se druháci účastnili Noci s Andersenem v kuklenské dětské knihovně. Jako potulní kočovníci navštívili pohádky Boženy Němcové, která se celého setkání i zúčastnila. Všichni si bohatý program užili a těší se na další setkání s pohádkovými příběhy v knížkách, které si sami přečtou.

    • Střípky z výuky informatiky
     • Střípky z výuky informatiky
      4. 4. 2022

      Od letošního školního roku jsme zahájili výuku „nové informatiky“ podle revize Rámcového vždělávacího programu. Nyní je tedy vyučována již od 3. ročníku a u řady žáků patří mezi nejoblíbenější předměty. Přispívá k tomu zajímavá náplň předmětu spolu s řadou praktických pomůcek, jako jsou Blueboty, InO-boty, Micro:bity, stavebnice Lego Wedo a Lego Spike.

   • Kontakty
    • Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Svobodné Dvory, Spojovací 66
    • reditelna@zssvobodnedvory.cz
    • 728 497 558
    • Spojovací 66/54 503 11 Hradec Králové Czech Republic
    • 50.223123, 15.779437
    • 70886075
    • dv5tdjd
    • 600088880
   • Přihlášení