Aktuality

     • Zrušení sběru víček
      28. 11. 2020

      Několik let byla naše škola zapojena do projetku na sběr víček. V současné době však nemáme žádného odběratele pro víčka, a proto je sběr až do odvolání pozastaven. 

    • Zrušení sběru víček
    • Kroužky jsou pro zbytek 1. pololetí zrušeny
     • Kroužky jsou pro zbytek 1. pololetí zrušeny
      25. 11. 2020

      Vážení rodiče,

      vzhledem k současné epidemiologické situaci a především výhledu na další dva měsíce rušíme kompletně realizaci všech kroužků v 1. pololetí školního roku 2020/2021. Dle zatím vydaných prohlášení se předpokládá v období měsíce prosince a ledna rizikový stupeň 3. či 2. Dle vydané matice uvolnění MŠMT tyto stupně nedovolují faktické provozování kroužků na škole. Z tohoto důvodu škola tyto kroužky ruší a budeme vracet vložené finanční prostředky. U každého kroužku jsme vypočítali poměrnou částku k vrácení vzhledem k již uskutečněným lekcím. V poměru je zohledněna i nutná režie na provoz kroužků. Případná individuální absence na uskutečněných lekcích nemůže být z provozních důvodů ve vratce zohledněna. Vložené finanční prostředky na nákup materiálu budou vráceny v plném rozsahu. Příslušná částka Vám bude vrácena do konce měsíce listopadu na Vámi dodaný účet. Prosíme Vás o spolupráci a nahlášení účtů pro příjem vratky třídním vyučujícím (budete vyzvání).

      Velice se omlouváme za zrušení tak potřebných volnočasových aktivit dětí, ale bohužel musíme reagovat na současnou situaci.

      S přáním lepších časů

      tým ZŠ Svobodné Dvory

      Přehled jednotlivých kroužků a vypočtených vratek naleznete zde.

     • Předpokládaná opatření na naší škole v návaznosti na PES
      19. 11. 2020

      Předkládáme Vám soubor předpokládaných opatření, které bude škola realizovat v návaznosti na aktuální stupně pohotovosti Protiepidemického systému ČR (PES). Soubor je sestaven dle platné matice uvolnění MZČR a doplňující matice plánovaných uvolnění MŠMT. Daná opatření se mohou měnit vlivem dalších opatření či usnesení. Při každém přesunu školy do jiného stupně pohotovosti Vám vždy upřesníme aktuální opatření.

      Vedení ZŠ

      Postup rozvolňování

    • Předpokládaná opatření na naší škole v návaznosti na PES
     • Netradiční vánoční ozdoby do evropských škol
      9. 11. 2020

      Již několikátým rokem se jedna třída z naší školy účastní ve spolupráci s knihovnou v Kuklenách projektu výroby vánočních ozdob, které poté knihovna rozesílá do škol některých evropských států. 

      Máte-li zájem, můžete se opět zapojit do výroby ozdoby na stromeček, letos spíše vtipné, než tradiční. Níže naleznete šablonu na výrobu a ukázku hotové ozdoby.

      Tiskněte na tužší papír, nebo obkreslete. Kulový virus vystřihněte 2x, kreativně dozdobte, polepte, pokreslete, fantazii se meze nekladou. Horní část sešijte a z nitky udělejte poutko na zavěšení. Poté složenou ozdobu vložte do obálky opatřené jménem dítěte a mailovou adresou a vhoďte do schránky při vstupu do dětského oddělení knihovny v Kuklenách nebo do schránky na naší škole, ideálně do pondělí 16. listopadu. Na mail vám poté napíšeme, která škola byla vylosována jako příjemce vaší ozdoby.

      šablona

      ukázka


    • Netradiční vánoční ozdoby do evropských škol
     • Žákovský parlament online
      8. 11. 2020

      Žákovský parlament se přizpůsobuje současné situaci a jde cestou online. Pro setkání nám slouží prostor edupage a Meet. 2. – 4. 11. se konala volba předsedy a místopředsedy. Předsedou byl zvolen Jiří Šeba. Jirka je žákem 8. ročníku. Pravidelně se zúčastňuje našich schůzek již od VI. třídy. Je aktivním členem výboru pro kulturu. Místopředsedkyní se stala Anna Žižková. Anička je žákyní  9. ročníku. Členkou žákovského parlamentu je od loňského školního roku. Je aktivní členkou výboru pro bezpečnost.

      H. Šebestová (koordinátor žákovského parlamentu)

     • Tak trochu jiné prázdniny
      22. 10. 2020

      Na přehledných letáčcích se mohou žáci seznámit s doporučovanými pravidly chování během letošních podzimních prázdnin.

      Přejeme hodně zdraví všem a brzký návrat do normálního života, ke kamarádům, k zábavě a do školy.  

     • Sběr papíru
      6. 10. 2020

      Také se Vám doma od posledního sběru nakupily hromady reklamních letáků, starých novin a dalšího nepotřebného papíru? Pak máte možnost využít sběru pořádaného školou, který proběhne v pátek 9. října od 7:00 do 7:55 na dvoře školy.  

      Více informací o organizaci sběru naleznete zde.

      A pozor, změna! Balíky papíru již není třeba vážit.

    • Logická olympiáda
     • Logická olympiáda
      24. 9. 2020

      Pro všechny ve věku 3–20 let, kteří rádi přemýšlí a chtějí porovnat své síly s ostatními, je tu soutěž Logická olympiáda pořádaná Mensou ČR.

      KAŽDÝ soutěžící se musí registrovat na www.logickaolympiada.cz. Registrace z minulých let nejsou platné! Registrace soutěžících probíhá do 30. září 2020. Rádi bychom požádali především rodiče dětí mladších 15 let o spolupráci a pomoc s registrací, protože je potřeba, aby rodič (případně jiný zákonný zástupce) souhlasil se zpracováním osobních údajů dětí pro účely soutěže.

      Nejlepší soutěžící v kategoriích A, B a C postupují do krajského kola a dále do finále na Pražském hradě.

      Další informace o Logické olympiádě 2020 a důležité termíny jsou uvedeny na webu soutěže a také v přiloženém PDF souboru. 

      Logicka_olympiada_2020.pdf​​​​​​​

     • Klub Předškolák proběhne venku
      16. 9. 2020

      Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci došlo ke zpřísnění hygienických opatření. Z důvodu zajištění maximální bezpečnosti všech zúčastněných Klub Předškolák ve čtvrtek 17. 9. 2020 proběhne ve venkovních prostorách. Prosíme o vhodné oblečení dětí. V případě nepříznivého počasí (zejména deště), proběhne hodina dle původního plánu v budově školy, ale nezbytnou součástí bude použití roušky ve vnitřních prostorách.

      Děkujeme za pochopení.

    • Klub Předškolák proběhne venku
     • Evropský týden mobility
      16. 9. 2020

      Jako každý rok proběhne i letos Evropský týden mobility. Jde o celoevropskou kampaň, která se snaží upozorňovat na neudržitelný nárůst individuální automobilové dopravy ve městech a na různé způsoby jeho řešení. V rámci Evropského týdne mobility je v Hradci Králové ve dnech 16.–22. září organizována řada zajímavých akcí. Kompletní program Evropského týdne mobility včetně informace o kampani najdete jsou k dispozici na www.hradeckralove.org/etm .

  • Kontakty
   • Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Svobodné Dvory, Spojovací 66
   • reditelna@zssvobodnedvory.cz
   • 495 436 033, 728 497 558
   • Spojovací 66/54 503 11 Hradec Králové
   • 50.223123, 15.779437
   • 70886075
   • dv5tdjd
   • 600088880
  • Přihlášení