Aktuality

     • Lyžařský výcvik 7. tříd - den čtvrtý
      11. 1. 2022

      Sluneční paprsky naše lyžaře probudily do čtvrtého dne. Všichni vstali s dobrou náladou a dle toho vypadal celý den. Dopolední program strávili na sjezdovce, poté si pochutnali na výborném gulášku a odpoledne patřilo volnému výběru sportovního programu. Část vyrazila na běžky, část na sjezdovku a unavení jedinci se procházeli po zasněžených vrcholcích Orlických hor. Po svačině následovala velice zajímavá přednáška na téma první pomoc a integrovaný záchranný systém, o kterou se postaral operační technik krajského operačního a informačního střediska. Večerní program patřil veleznámému filmu Sněženky a machři. Žáci uléhají ke spánku za zvuku sněžných děl a těší se na nová dobrodružství.

     • Lyžařský výcvik 7. ročník – den třetí
      10. 1. 2022

      Dopolední lyžování na prázdné sjezdovce bylo příjemnou změnou oproti předchozímu dni. Během obědové pauzy si všichni připomněli, jak se správně připravit na běžky a následné mazání tak pro ně bylo hračkou. Ve stopě se všichni zorientovali velmi rychle a běžecká skupina byla opravdu velmi šikovná. Zdatnější část si ještě přidala několik kopečků navíc a hurá do chaty, do tepla. Večerní společenský blok se skládal z deskových her, kde v týmech soutěžili nejen ve vědomostních, ale i logických a postřehových hrách.

     • Lyžařský výcvik 7. ročníku – den druhý
      9. 1. 2022

      Hned druhý den lyžařského výcviku a rovnou všichni na velkém svahu. I ti, kteří stáli poprvé na lyžích nebo na prkně, sjížděli sjezdovku jako zkušení matadoři. Velmi rychle se dokázali rozjezdit a zlepšovat své dovednosti. Dnes bylo na programu dopolední i odpolední lyžování a k večeru čekala častníky výcviku přednáška o tom, jak a čím si správně namazat běžky, protože zítra vyráží do stopy. Bude to pro mnohé premiéra. Třeba se mezi nimi zrodí budoucí Kateřina Neumannová nebo Lukáš Bauer.

     • Lyžařský výcvik 7. ročníku – den první
      9. 1. 2022

      Sedmé ročníky vyrazily včera na lyžařský výcvik do Orlických hor. První den byl poznávací. Vysvětlili si pravidla na chatě, zorganizovali si pokoje, a když měli vybaleno, mohli si vyzkoušet sníh. Lyžaři i snowboarďáci se poprvé pustili na místní sjezdovku a všichni to zvládli bez újmy na zdraví. Večer byl zatím plný nevybouřené energie, a tak se díky neutuchajícímu švitoření všichni odebrali na své pokoje nuceně dříve, než byla večerka. Pořádně se vyspat a dnes to na sjezdovce rozjedou naplno.

     • Divadelní kroužek
      8. 1. 2022

      Divadelní kroužek již potřetí letos navštívil Klicperovo divadlo. Tentokrát zhlédli divadelní představení Maryša.

     • Lyžařský výcvik 8. tříd – den 6.
      8. 1. 2022

      To nejlepší nakonec. Spousta sněhu, jasno, upravená sjezdovka. Po snídani se všichni pustili do výstavby závodní slalomové tratě, kterou sjížděli dvoukolově a do výsledků se počítal pouze lepší čas. Soutěžní bylo i odpoledne, pouze naši lyžaři vyměnili sjezdovky za běžky a čekal je závod volnou technikou. Po večeři už na všech byla patrná únava, kterou ale vzápětí vystřídalo napětí při vyhlašování výsledků z dnešního dne a plynule navázalo v oslavy. Závěrečný večer již pokračoval s hudbou a tancem. Snahou a zapálením do lyžařského výcviku během celého týdne si osmáci určitě prodlouženou večerku zasloužili. Tak snad je hory neodradily, ale naopak navnadily a motivovaly.

     • Lyžařský výcvik 8. tříd – den 5.
      6. 1. 2022

      Slunečný den, který všichni vyhlíželi, konečně přišel. Dopoledne lyžovačka, odpoledne měly premiéru běžky. Zjišťování venkovní teploty, diskuze o vhodném výběru a aplikaci stoupacího vosku, poslední zapomnětlivci si doběhli pro čepice a jiné rukavice a mohli vyrazit do stopy. Kdo promazal, litoval již v prvních metrech, ale všichni zdárně doběhli v pořádku zpět k chatě. Vyzkoušeli si klasický styl, bruslení, sjezdy a samozřejmě i pády. Zítra žáky čekají závody a regenerace může být klíčem k úspěchu. Večer tak nechali tělo všichni odpočívat a zatěžovali se pouze vědomostními soutěžemi. Tak rodiče, držte jim zítra palce.

     • Informační schůzky
      6. 1. 2022

      Ve středu 12. ledna 2022 proběhnou na naší škole informační schůzky. Po dlouhé době přistoupíme, při zachování všech platných protiepidemiologických opatření k osobní prezenční formě informací v budově naší školy.

      Vzhledem k nutnému omezení setkávání účastníků či kumulace osob v budově naší školy bude opět využit náš rezervační systém s objednáním na zvolený čas. Rezervační systém na prezenční konzultace bude spuštěn v pondělí ve 12.00 hod, uzavřen bude ve středu ve 12.00 hod.

      Na osobní setkání se těší
      tým ZŠ Svobodné Dvory

      Podrobné informace k průběhu schůzek
       

    • Informační schůzky
     • Lyžařský výcvik 8. tříd - den 4.
      6. 1. 2022

      Po probuzení se málokomu chtělo vstávat, ale jakmile vykoukli z okna, věděli, že čtvrtý den je to bude bavit a v 9 hodin byli všichni natěšení na značkách. Sněžení je doprovázelo po celý čas dopoledního lyžování, učili se základní smýkané a řezané oblouky a zlepšovali svoji stabilitu jízdou pozadu, s otočkami a jízdou s přizvednutím jedné lyže. Ani snowboarďáci nezůstávali pozadu, ale v čerstvém sněhu měli jízdu přeci jen ztíženou, a tak byly k vidění i pády, naštěstí s dobrým koncem. Protože si všichni dali ráno do těla, odpoledne byla na programu procházka zasněženou krajinou na Masarykovu chatu, kde si žáci zaplnili žaludky a načerpali síly na cestu zpět. Večerní blok se nesl v duchu výukových videí alpského lyžování a úspěchů českých reprezentantů.

     • Lyžařský výcvik 8. tříd - den 3.
      5. 1. 2022

      Třetí den bývá kritický, alespoň tak to říkal profesor Karda ve filmu Sněženky a machři. Bylo tomu opravdu tak, ale naši osmáci si nemuseli dávat pozor na únavu, ale hlavně na počasí. Doslova celý propršený den jim však nezkazil náladu a na sjezdovku statečně vyrazili i navzdory nehezké předpovědi. Jak dopolední, tak odpolední lyžování bylo nakonec docela příjemné vzhledem k tomu, že sjezdovka byla poloprázdná a bez front. Jakmile dali sušit oblečení, vrhli se s vervou na sledování hokejového derby, které dopadlo stejně jako dnešní počasí. Špatně. Když už byli v tom soutěžení, vylosovali si týmy a zkusili své štěstí ve vědomostních a postřehových hrách, se kterými příjemně strávili zbytek večera. Vyčistit zuby, odpočinout a těšit se na ranní čerstvou sněhovou nadílku...

     • Lyžařský výcvik 8. tříd - den 2.
      3. 1. 2022

      Ranní mlhu a pršení všichni na svahu statečně zvládli a zahájili na prázdné sjezdovce první letošní lyžovačku. Rozřadili se do skupin, ve kterých vyzkoušeli své lyžařské a snowboardové dovednosti. Po odpoledním klidu pokračovali již se sluníčkem a první den zvládli všichni na jedničku. Večer pokračoval přednáškou o běžeckém lyžování, kde si někteří připomněli a někteří naučili, jak, kdy a čím běžky mazat a připravit na jízdu. Jakmile v okolí trochu přisněží, budou připraveni vyrazit.

     • Lyžařský výcvik 8. tříd - den 1.
      3. 1. 2022

      Začátek kurzu připomínal počasím spíše školu v přírodě, nicméně příjezd na fungující sjezdovku spravil všem náladu. Krátkou procházkou se seznámili s okolím chaty a lyžařského vleku a poté žáci vyzkoušeli svou kreativitu při tvorbě sněhových uměleckých děl. Všichni si vybalili, poprali se s povlékáním postelí a šup na večeři, kterou zakončili společenským blokem. 

     • Vánoční tradice – 4. ročník v Ateliéru HDD
      29. 12. 2021

      Děti ze 4. třídy navštívily v době „čekání" na Štědrý den Ateliér Hudebního divadla dětem. Po zajímavém vyprávění o podzimních a vánočních zvycích si v dílničce ozdobily ručně vyfoukanou skleněnou kouličku na stromeček. Trpělivostí a zručností se pod vedením milé paní z Ateliéru vše podařilo. Do školy se děti vrátily s velice pěkným svátečním pocitem a s krabicí plnou nádherných ozdob.

    • Děti v jídelně
     • Navýšení cen stravného
      29. 12. 2021

      Z důvodu růstu cen potravin a energií dochází od 1. ledna 2022 k navýšení cen stravného pro všechny strávníky školní jídelny. 

      Kompletní přehled cen obědů od 1. 1. 2022
      Strávníci MŠ do 6 let: 48 Kč (10 Kč přesnídávka, 24 Kč oběd, 10 Kč svačina, 4 Kč pitný režim)     
      Strávníci MŠ od 7 let: 53 Kč (10 Kč svačinka, 29 Kč oběd, 10 Kč svačina, 4 Kč pitný režim)

      Strávníci ZŠ 7–10 let: 29 Kč
      Strávníci ZŠ 11–14 let: 31 Kč
      Strávníci ZŠ 15 let a více: 33 Kč

      Cizí strávníci: 65 Kč (33 Kč potraviny, 31 Kč provozní náklady, 1 Kč zisk)

      Provozní náklady: 31 Kč (Provozní náklady jsou připočteny k ceně oběda v případě neodhlášení oběda v době nemoci (od druhého dne). 

      Podrobněji zde.

     • PF 2022
      22. 12. 2021

      Přeje všem příjemně strávený čas vánoční a v roce 2022 pak klid, pohodu a pevné zdraví Vám i Vašim blízkým.

      Tým ZŠ Svobodné Dvory.

  • Kontakty
   • Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Svobodné Dvory, Spojovací 66
   • reditelna@zssvobodnedvory.cz
   • 728 497 558
   • Spojovací 66/54 503 11 Hradec Králové Czech Republic
  • Přihlášení