Aktuality

     • Moje třída – můj hrad
      30. 11. 2022

      Projekt Moje třída – můj hrad se blíží do finále. Žáci společnými silami dál zvelebují svoje učebny. 

      Autor článku: Zina Dušková

     • Den otevřených dveří
      30. 11. 2022

      Dne 7. 12. 2022 proběhne na naší škole Den otevřených dveří. Věříme, že náš program se vám bude líbit a celou akci si společně s námi užijete. Můžete se mimo jiné těšit i na tvořivé dílničky. Dobrovolným příspěvkem za materiál podpoříte Dětskou kliniku FN HK. Pokud budete mít chuť na kávu, čaj a něco dobrého k zakousnutí, můžete si zakoupit občerstvení v kavárnách žáků devátých ročníků. Společné odpoledne uzavře hudební vystoupení na parkovišti U Svatého Jana. Těšíme se na vaši účast.

      Autor článku: Ivana Kapustová

     • Výroba adventních věnců
      30. 11. 2022

      Minulý pátek druháčci tvořili Adventní věnce. Celý týden se na tvoření velmi těšili a to především proto, že jim s tvorbou přišli pomáhat rodiče nebo prarodiče. Při tvoření panovala příjemná a přátelská nálada, tavicí pistole pracovaly na plný výkon a originální věnce ozdobí v době Adventu nejednu domácnost. Z výrobků měly děti obrovskou radost.

      Autor článku: Ivana Kapustová

    • Adventní věnec
     • STIGA hokej
      30. 11. 2022

      Stolní fotbálek umístěný při vstupu do školy je žádanou aktivitou, a tak jsme včera uvedli do provozu i stolní verzi zimního sportu – ledního hokeje. Stiga lední hokej byl v obležení hned první přestávku, proto věřme, že nám všem dlouho vydrží. Žáci si můžou vybírat, zda chtějí hrát za Mountfiled HK nebo si zvolí Dynamo Pardubice. Tak začněte trénovat, v průběhu školního roku zařadíme turnaje v obou výše zmíněných aktivitách.

      Autor článku: Tomáš Baťka

     • Setkání s návštěvou z USA
      25. 11. 2022

      Jak se žije v USA v horském státě Montana? To se mohli dozvědět žáci 7. třídy a 9. B na pondělní hodině angličtiny přímo od rodilých mluvčích Jill a July, které přijely navštívit naši školu. Po krátké prezentaci děti mohly konverzovat o tom, co rády dělají, co jedí, v jakých státech byly a dalších tématech, která je zajímala.

      Autor článku: Jindřich Mareš

     • Sedmáci na čaji U Velryby
      25. 11. 2022

      Čtvrteční dopoledne patřilo v sedmé třídě návštěvě knihovny. V příjemné atmosféře u šálku čaje tvořili žáci instagramové profily známých autorů, zinscenovali telefonní hovor mezi Boženou Němcovou a Karlem Jaromírem Erbenem a po té zmizeli mezi regály zajímavých knih, aby si mohli některé vypůjčit domů.  

      Autor článku: Zdena Nováková

     • Výlet osmáků za historií a výtvarným tvořením
      25. 11. 2022

      Tuto středu se vydala třída VIII. A na výtvarně dějepisný výlet do Josefova. První cesta vedla do Umělecké kolonie Bastion, kde jsme si pod vedením zkušené sympatické výtvarnice Kláry vytvořili v rámci recyklačního programu krásné mozaiky. Všichni byli moc šikovní a odvezli si domů krásná umělecká díla. Prohlédli jsme si také úžasné prostory bastionu, kde našli svůj azyl výtvarní umělci a mají zde své ateliéry. Poté jsme se vydali do Prvního vojenskohistorického muzea, které je sice už touto dobou zavřené, ale pan majitel nám umožnil jeho návštěvu. Rozsáhlou a ojedinělou sbírku exponátů mapujících několik historických období a válečných událostí z celého světa ocenili hlavně chlapci. Výlet se velmi vydařil a nadmíru splnil očekávání.

      Autor článku: Zina Dušková

    • Osmáci v Bastionu
    • Kluci na florbalu
     • Florbalový turnaj
      21. 11. 2022

      Kluci v Předměřicích sehráli čtyři utkání proti kvalitním soupeřům a rvali se o každý gól. Nechyběly momenty radosti z proměněného trestného střílení ani naštvání z branek obdržených. Nakonec bylo vše o jedné brance, a kdyby ji kluci vstřelili, šli by do semifinále turnaje. Bohužel se tomu tak nestalo a kluci poznali, jak tenká je hranice mezi úspěchem a neúspěchem. Turnaj zvládli s jednou výhrou, jednou prohrou a dvěma remízami.

      Autor článku: Tomáš Baťka

     • Vybírám střední školu
      21. 11. 2022

      V termínu 11.–12. listopadu proběhl v Kongresovém centru Aldis již osmý ročník prezentace středních škol a zaměstnavatelů, kam se vydali i naši deváťáci. Žákům i jejich rodičům se zde představilo více než šedesát škol a firem nejen z Královéhradeckého kraje, ale i ze sousedních krajů. Při návštěvě tak mohli položit jednotlivým vystavovatelům konkrétní otázky týkající se jejich budoucího profesního uplatnění, mohli si popovídat se studenty či zástupci vedení škol, což jim jejich výběr jistě usnadní. 

      Autor článku: Zdena Nováková

     • Deváté ročníky v divadle
      21. 11. 2022

      Už jste někdy přemýšleli nad tím, že by se podařilo zcela nahradit lidskou práci stroji? Přáli byste si mít doma robota? Jak by vypadal náš běžný den s takovým pomocníkem? Již před sto lety si Karel Čapek ve svém dramatu pohrával s myšlenkou vytvoření biologického stroje, jehož úkolem je nahradit lidskou práci. Herci Divadla Drak ve studiu Labyrint v představení R.U.R. 2.0 přivedli k životu Čapkovy roboty v nových souvislostech a děváťáci tak mohli přemýšlet o tom, jak se jeho dílo promítá do současnosti. Představení sledovali s velkým zaujetím, ocenili zejména jeho technickou stránku, kdy byly použity drony, vysílačky a audiovizuální technika. 

      Autor článku: Zdena Nováková

     • Adventní čas se nezadržitelně blíží
      17. 11. 2022

      V předchozích dvou letech byl předvánoční čas negativně ovlivněn různými protiepidemiologickými opatřeními a každoroční oblíbené akce nebylo možné uskutečnit. Letos si již nic nenecháme pokazit.

      Přijměte tedy naše pozvání a přijďte k nám do školy načerpat trochu vánoční atmosféry.

      Na setkání s vámi se těší
      tým ZŠ Svobodné Dvory

      Autor článku: Pavel Balda a Milena Janáková

     • Vybudování sportovního areálu je nutností
      17. 11. 2022

      Dne 15.11.2022 bylo ustanoveno nové vedení našeho města. Škola, Komise místní samosprávy a Okrašlovací spolek Svobodné Dvory sestavily společný dopis pro nové vedení města a zastupitelstvo s objasněním důvodů pro nezbytnost neprodlené realizace projektu výstavby sportovního areálu v našem obvodu. Budeme Vás informovat o dalších případných jednáních v této otázce.

      Spolecny_dopis_sportovni_areal_Svobodne_Dvory.pdf

      Autor článku: Pavel Balda

    • Vybudování sportovního areálu je nutností
     • Nové číslo školního časopisu je na světě
      17. 11. 2022

      Redakční rada tvořena žáky druhého stupně připravila pod vedením Zdeny Novákové už třinácté číslo školního časopisu Hrom. Na jeho stránkách naleznete zajímavé rubriky, zábavné luštění i oblíbený komiks. Všem věrným i novým čtenářům přejeme pěkné čtení.

      Hrom_13.pdf

      Autor článku: Milena Janáková

     • Informační schůzky
      13. 11. 2022

      Dne 16. listopadu proběhnou od 16:30 do 18:00 informační schůzky. Pro hladký časový průběh a minimum front čekajících rodičů na chodbách využijeme opět rezervační systém v EduPage. U všech vyučujících si tedy budete moci od pondělí 8:00 do středy 14:30 zarezervovat přesný termín, který Vám bude vyhovovat. Bez předchozí časové rezervace v systému EduPage nebude informační schůzka realizována.

      Rozmístění pracovníků školy na informační den bude zveřejněno u vstupu do budovy a zároveň na našich www stránkách.

      Návod na přihlášení ke konzultacím naleznete například zde.

      Na osobní setkání se těší
      tým ZŠ Svobodné Dvory

      Autor článku: Milena Janáková

    • Logo školy
     • Šesťáci navštívili knihovnu
      13. 11. 2022

      Za bájemi a pověstmi vyrazili žáci VI. A a VI. B tentokrát do Knihovny města Hradce Králové. Zábavnou formou si pod vedením zkušených knihovnic prohloubili probíraná témata. Na chvilku se stali i spisovateli, když tvořili vlastní báje.

      Autor článku: Zina Dušková

     • Žáci 6. ročníku absolvovali SCIO testy
      13. 11. 2022

      V rámci nově nastavené strategie průběžného externího testování výsledků vzdělávání našich žáků v 6. ročníku se realizovalo národní testování v obecných studijních předpokladech, v českém jazyce, matematice a anglickém jazyce. 

      Na základě získaných výsledků škola sestavila celkový rozbor a návod, jakým způsobem je vhodné nahlížet na osobní výsledky jednotlivých žáků. Ve zprávě jsou uvedena obecná úskalí jednorázových testů, fragmenty, které ovlivňují osobní výkon žáků, i charakter celkové testované skupiny škol. 

      Individuální výsledky naleznete na www stránce www.sciodat.cz. Po zadání kódu a hesla (stejné jako při vyplňování testu) se zobrazí individuální výsledky, včetně odkazu ke stažení souhrnné zprávy. Tištěnou souhrnnou zprávu Vám na vyžádání předají třídní učitelé.

      Porovnávání jednotlivých škol je značně ovlivněno vstupními parametry a zejména skladbou testovaných škol. Testování není pro školy povinné, ve větší míře se ho účastní víceletá gymnázia, větší školy a školy s předpokladem pozitivních výsledků. V orientačním souhrnu výsledků našich žáků jsme dosáhli ve všech oblastech nadprůměrných percentilů, čímž jsme za sebe vždy odsunuli větší polovinu zúčastněných škol. 

       

      Konkrétní celkové údaje:

      • Český jazyk škola odsunula za sebe 64 % zúčastněných škol a gymnázií
      • Matematika škola odsunula za sebe 59 % zúčastněných škol a gymnázií
      • Studijní předpoklady škola odsunula za sebe 66 % zúčastněných škol a gymnázií
      • Anglický jazyk škola má nižší podíl žáků s nejnižším hodnocením A0,  vyšší podíl žáků s hodnocením A2 a vysoký podíl žáků s velmi, kvalitním hodnocením B1 proti celostátnímu průměru

      Obecný popis testů a návod na osobní vyhodnocení

      Autor článku: Pavel Balda

    • Testování žáků
     • Filipův pohár 2023
      13. 11. 2022

      Soutěž, která právě odstartovala a kde máme početné zastoupení… pojďme si ji představit.

      Filipův pohár je soutěž pro žáky 6. ročníků v rámci programu Finanční a digitální vzdělávání ČSOB pro školy. Soutěž probíhá formou aplikace, kde je pro děti připraven zábavný obsah – s Evkou a Evženem proniknou do světa financí a to jednoduchou a nenásilnou formou. Mezi kapitoly patří například: To nejdůležitější o penězích, Hospodaření domácnosti, ale také Moderní platební metody, Zodpovědné zadlužování nebo Online bezpečnost. Za plnění úkolů děti sbírají zlaťáky a získávají odznaky.

      Naš cíl pro tento rok není malý, chceme postoupit do celostátního kola, a proto musíme získat jako škola co nejvíce zlaťáků v kraji. Věříme, že se to našim šikovným šesťákům podaří.

      Držte nám palce.

      Autor článku: Kateřina Zavázalová

  • Kontakty
   • Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Svobodné Dvory, Spojovací 66
   • 728 497 558
   • Spojovací 66/54 503 11 Hradec Králové Czech Republic
   • 50.223123, 15.779437
   • 70886075
   • dv5tdjd
   • 600088880
  • Přihlášení