Aktuality

     • VII. A na Kuksu
      7. 10. 2021

      Výstup na vlakovém nádraží ve Dvoře Králové, procházka lesem přes Žireč a naučnou Křížovou cestu symbolizující naději a utrpení člověka, oběd na hospitalu Kuks a rozpuštění v botanické zahradě. Tak můžeme shrnout náplň výletu VII. A, který si užili při nádherném počasí. Čerstvý vzduch, les a poznání, které se jistě bude hodit v další výuce českého jazyka, dějepisu i výtvarné výchovy.

    • VII. A na Kuksu
    • Prvňáci a třetáci na Hedeči
     • Škola v přírodě den druhý
      5. 10. 2021

      V úterý na děti z pošmourného rána vykouklo sluníčko. Po vydatné snídani se připravily na celodenní výlet na klášter Hedeč a do města Králíky. Třetí ročníky cestou plnily úkoly Matky Přírody. První ročníky zdolávaly stezku žabáka Frogieho a mývala Puntíka. Nikdo se nezalekl ani silného větru. Po návratu z výletu a krátkém odpočinku třetí ročníky psaly deníčky. Prvňáčci zdobili křídami příjezdovou cestu. Výsledky jejich tvorby uvidíte ve fotogalerii.

     • Škola v přírodě den první – 1. ročník
      5. 10. 2021

      Prvňáčkům odstartoval týden plný objevování. Objevili a prozkoumali okolí, zjistili nové informace o spolužácích. Postavili jejich maskotům Frogiemu a Puntíkovi krásné domečky v lese. Nesměla chybět ani první týmová hra. Den zakončili sladkou tečkou v podobě výborných borůvkových knedlíků. :)

     • Škola v přírodě den první – 3. ročník
      5. 10. 2021

      Třeťáci se v pondělí 4. 10. vydali na školu v přírodě. Hned první den objevili zprávu od Matky Přírody, které budou celý týden pomáhat s řízením chodu ročních období. Na pomoc si přibrali i své skřítky, kterým v lese postavili domečky.

     • Úspěch našeho žáka ve výtvarné přehlídce Boj s pandemií
      3. 10. 2021

      Jakub Karel, žák naší 9. třídy, se zúčastnil se svojí prací „Corona fight“ výtvarné přehlídky  BOJ S PANDEMIÍ. 

      Organizátoři, kterými jsou Univerzita Karlova, Slovenský inštitút v Prahe, Česká centra a spolek W&ART z.s. v partnerství se Svazem měst a obcí České republiky vyhlásili tuto soutěž k uctění těch, kteří v každodenním životě dělali, resp. dělají maximum, případně obětovali své zdraví a v některých případech i životy pro to, aby dopady celosvětové pandemie byly pro občany naší země co nejmenší. Děti ze základních škol, studenti středních, vyšších odborných a vysokých škol v České a Slovenské republice se mohli do této soutěže zapojit.

      Kuba si cenu za svoji práci přebral dne 28. 9. 2021 na vernisáži zúčastněných prací na Krajském úřadu v Hradci Králové, kde je možno zhlédnout všechny soutěžní práce. KUBOVI MOC DĚKUJEME ZA ÚČAST A  REPREZENTACI NAŠÍ ŠKOLY A GRATULUJEME K OCENĚNÍ.

     • II. B v knihovně
      3. 10. 2021

      Návštěva knihovny dětí z II. B byla tentokrát motivována pohádkami a nabídkou dětských knih s touto tématikou. Prostřednictvím zajímavých úkolů měli malí čtenáři možnost projít pohádkou O dvanácti měsíčkách. Děti odcházely obohaceny zážitky a vypůjčenou četbou.

     • VIII. B přespala ve škole
      28. 9. 2021

      Noc ze 24. na 25.září trávili žáci VIII. B ve škole. V duchu „máme toho hodně společného a společně si to řádně užijeme“ se tančilo, zpívalo, hrály se různé společenské i sportovní hry.

    • Spaní ve škole 8. B
    • Psaní všemi deseti
     • Psaní všemi deseti
      23. 9. 2021

      Asi nikdo nepochybuje, že osobní i pracovní život většiny lidí je nějakým způsobem spjat s počítači. Denně je většina dospělých i studujících nucena psát nejrůznější zprávy a texty na klávesnici – zapisovatelky u soudu, úředníci, lékaři či soudci a mnoho a mnoho dalších. I náš život byl v posledních měsících díky distanční výuce, více než kdy jindy, závislý na komunikaci přes zprávy, chaty, emaily. Ovládání klávesnice se stalo nedílnou součástí každodenní rutiny žáků i učitelů. A i z tohoto důvodu naši čtvrťáci zahájili výuku psaní všemi deseti na klávesnici. Díky aplikaci Psaní hravě mohou zábavnou formou trénovat ve škole i doma. 

     • Logická olympiáda
      22. 9. 2021

      Naše škola se již několik let účastní matematické soutěže Logická olympiáda. Jedná se o soutěž, kterou pořádá Mensa České republiky a která je založena na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování.

      Prosíme rodiče, zda by své děti mohli do soutěže zaregistrovat nejpozději do 30. 9. 23:59 na odkazu https://www.logickaolympiada.cz/vstup_pro_zaky/?registrace=1 a nezapomněli poté ještě potvrdit souhlas s účastí dítěte přes odkaz, který přijde do zadané mailové schránky.

      Veškeré bližší informace najdete na: https://www.logickaolympiada.cz/o_soutezi/

      Základní kolo proběhne ve škole, každý žák musí znát své přihlašovací údaje.

      kategorie A: žáci 3.–5. ročníku budou soutěž psát 1. října 2021
      kategorie B: žáci druhého stupně budou psát někdy ve dnech 8.–14. října 2021

      kategorie MŠ, A1, A2: žáci 1. a 2. ročníku budou soutěžit 22. října 2021

      Nejlepší řešitelé kategorií A a B mohou postoupit do krajského kola, které proběhne 5. listopadu.

     • Výlet prvňáčků na Rytířské hradiště
      20. 9. 2021

      Ve čtvrtek 9. 9. dojely obě první třídy vláčkem od Muzea až na Rytířské hradiště. Počasí se velmi vydařilo, děti si prostředí hradiště moc užily. Cestu vláčkem zpět si zpestřily máváním na kolemjdoucí i kolemjedoucí. Děti šířily dobrou náladu a vykouzlily lidem úsměv na rtech.

    • Výlet prvňáčků na Rytířské hradiště
    • Adaptační kurz – 6. ročník
     • Adaptační kurz 6. ročníku
      17. 9. 2021

      Nováčci na druhém stupni, šestá třída, se na čtyři dny vydali do krásného prostředí Orlických hor. Jejich hlavním cílem bylo lépe poznat jeden druhého, své paní učitelky a pokusit se být jedním velkým fungujícím kolektivem. Počasí jim přálo, a tak stihli vše, co bylo v plánu – procházky po okolí, výlet na Velkou Deštnou, průzkum řopíků, sběr hub a venkovní tradiční i netradiční hry. Večery pak patřily stmelovacím hrám. Společný pobyt si všichni moc užili.

     • Kroužky otevřené ve školním roce 2021/2022
      14. 9. 2021

      Všechny nabízené kroužky budou v tomto školním roce otevřeny. O kroužky Matematika hrou pro 1. a 2. ročník, Pohybové hry – chlapci 1. a 2. ročník a Pohybovou průpravu 1.–3. ročník byl tak velký zájem, že bylo nutné rozdělit zájemce na dvě skupiny. O rozdělení žáků do skupin a novém termínu pro druhou skupinku budete informováni vedoucími kroužku. 

      Platbu za kroužky proveďte na účet školy 123-1034100207/0100 s variabilním symbolem stejným jako pro platbu stravného a specifickým symbolem 44444 od 14. do 24. září 2021. Bez včasně uhrazené platby nebude možné žáka do kroužku zařadit.

      Kroužky budou zahájeny v týdnu od 27. 9. 2021. U kroužků probíhajících jednou za 14 dní je poznačeno, zda se jedná o týden sudý (S) nebo lichý (L).

      Více zde.

    • Klub Předškolák
     • Klub Předškolák
      13. 9. 2021

      Pro budoucí prvňáčky je v průběhu školního roku připraveno několik setkání, která mají dětem pomoci v přechodu z MŠ do ZŠ. Děti se scházejí přibližně jednou měsíčně v prostorách naší školy a pod vedením učitelek prvního a druhého ročníku si vyzkoušejí nejrůznější aktivity. Pozvánky na setkání Klubu Předškolák jsou včas vystaveny na našich webových stránkách a na facebooku školy. 

      Rodiče, kteří mají zájem o účast svých dětí v klubu Předškolák, mohou vyplnit tuto přihlášku

      Předpokládané termíny PŘEDŠKOLÁKA 2021/2022

      30. 9.      Pohádky a hádanky

      21. 10.    Hravá matematika

      18. 11.    Jazykové a matematické hry

      16. 12.    Vánoce – tvořivá dílnička

      20. 1.      Zpívánky

      17. 2.      Hrátky s písmenky a čísly

      17. 3.      Jaro – tvořivá dílnička

      Duben    Zápis do první třídy

      19. 5.      Sportovní odpoledne

      16. 6.      Pasování na školáka

     • Finanční gramotnost a pohádka
      13. 9. 2021

      Že vám to nejde dohromady? Přesto se to podařilo. Díky knížce Teodor a holínky, kterou napsala paní učitelka Kateřina Zavázalová, mohou proniknout do tajů finanční gramotnosti i ti nejmenší. Zakoupením knížky navíc čtenáři udělají i dobrý skutek, neboť část výtěžku bude věnována na úpravu a doplnění dětské herny a školičky dětské neurologie FNHK.

    • Finanční gramotnost a pohádka
    • Kroužky pro školní rok 2021/2022
     • Kroužky pro školní rok 2021/2022
      7. 9. 2021

      Do sekce Rodiče, žáci, učitelé → Žáci → Kroužky byly přidány informace k zájmovým činnostem pro tento školní rok. Vybírejte z naší nabídky sportovních, uměleckých i vzdělávacích kroužků. 

      Vzhledem k přestavbě školy a omezeným prostorovým možnostem není letos možné nabídnout jindy oblíbené kroužky jako je Keramika či Mladý chemik. Přesto doufáme, že si z naší nabídky vyberete. 

      Přihlašování na kroužky bude zahájeno ve středu 8. 9. 2021 v 17:00 a bude ukončeno v neděli 12. 9. 2021 ve 20:00. Kroužky začnou od 27. září. Více informací na uvedeném odkazu.

    • Děkujeme
     • Děkujeme
      26. 6. 2021

      Vážení rodiče, žáci a žákyně,

      děkujeme Vám všem za spolupráci v průběhu celého školního roku. Společně jsme dokázali překonat nejenom „covidové“ nástrahy, ale i vystěhování školy do přechodných lokalit.

      Jsme si vědomi, že zvláště závěr školního roku byl pro všechny nesmírně náročný, na druhou stranu jsme přesvědčeni, že se nám podařilo splnit všechny vytyčené cíle.

      Přejeme Vám všem klidné a ničím nenarušené prázdniny, spoustu času na odpočinek a načerpání sil do nového školního roku.

      Pevně věříme, že se všichni 1. září 2021 sejdeme v nově zrekonstruované škole (zatím bez dostavěného pavilonu).

      Ještě jednou moc děkujeme.

      Tým ŽS Svobodné Dvory

  • Kontakty
   • Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Svobodné Dvory, Spojovací 66
   • reditelna@zssvobodnedvory.cz
   • 728 497 558
   • Spojovací 66/54 503 11 Hradec Králové Czech Republic
  • Přihlášení