• Dělení se zbytkem ve IV. třídě
            4. 11. 2021

Čtvrťáci si názorně zkusili dělit (rozdělit) celek, ale zůstal jim zbytek. Dokázali též sestavit příklad a odpověď. Postačila víčka a učivo „Dělení se zbytkem" se jim podařilo pochopit.

• Kramářská píseň v podání dívek z VIII. B
            4. 11. 2021

Dívky z VIII. B v rámci literární výchovy samy složily a nacvičily za doprovodu ukulele Barči Víškové „kramářskou píseň“ na aktuální téma. Pokud jste zvědaví, jaké aktuální téma dívky motivovalo, můžete se podívat na následující video.

• Stavba města v III. B
            4. 11. 2021

Děti ze III. B si postavily vlastní město. Nechyběly v něm domečky a silnice, nezapomněly ani na zeleň a vybavení pro zábavu. Nakonec zkoušely ze svého domečku dojet do ZOO, do restaurace nebo k mrakodrapu pomocí naprogramovaného bluebota.

• Stavíme město
        • Zlomky hravě
            4. 11. 2021

Třeťáci a čtvrťáci se na kroužku matematiky hrou seznámili se zlomky. Zkoumali, co je víc, co je méně, objevili například, že dvě čtvrtiny nebo šest dvanáctin je to samé jako jedna polovina, že třetina a čtvrtina je stejná jako sedm dvanáctin, a mnoho dalšího.

• Rybička z korálků
          • Rybičky plují do Evropy
            3. 11. 2021

Žáci 3. ročníku si dnes udělali výlet do kuklenské knihovny. Zúčastnili se zde projektu Městské knihovny, při němž jsou každoročně různé výrobky s vánoční tématikou rozesílány na evropské školy.

Děti vyrobily krásné korálkové rybičky, které potěší školáky například ve Francii, Španělsku, Itálii, Chorvatsku, Litvě, Rakousku a mnoha dalších.

Vzhledem ke krásnému počasí se vydali zpět do školy pěšky a cestou si všichni procvičili své znalosti o stromech.

• Postup ve futsalové lize
            3. 11. 2021

Sportovní soutěže mezi školami měly dlouhou odstávku a kluci měli konečně možnost ukázat, co umí. Ve školní futsalové lize na ně čekaly tři velmi kvalitní týmy. První zápas byl nesmírně důležitý a porazili jsme ZŠ Karlovu z Nového Bydžova po dramatickém finiši 3:2. Druhý zápas byl soubojem některých kamarádů proti Gymnáziu Boženy Němcové a přes slibné vedení skončil smírně 1:1. Do posledního zápasu jsme šli s vědomím, že máme vše ve svých nohách a pokud chceme postoupit, musíme vyhrát. Kluci vlétli do posledního zápasu s nadšením, které je ve škole viditelné pouze při úprku na oběd a přestříleli ZŠ Studenec 5:0. Prvním místem tak vybojovali obrovský úspěch a zajistili si postup do dalšího kola.

• Projekt podzim
          • Projekt Podzim a Halloween ve II. B
            3. 11. 2021

Děti z II. B pracovaly ve skupinkách na projektu PODZIM a HALLOWEEN. Kreslily, lepily, vyhledávaly informace o podzimu, podzimní zahradě a zapisovaly, tvořily slovní úlohu, četly, psaly hádanky, básničky, diktát, halloween, počasí, recept z podzimní zeleniny a ovoce, psaní knihy aj. Projekt byl ukončen prezentací každé pracovní skupinky společně se sebehodnocením a vzájemným hodnocením. Společně dospěli k názoru, že všichni pracovali s nadšením a projekt byl úspěšně zpracován.

• Spojovací 66/54 503 11 Hradec Králové Czech Republic