Aktuality

     • Agapornis růžohrdlý podruhé
      26. 4. 2023

      V úterý 25. dubna čekala 6. ročník netradiční hodina Přírodovědných a Technicko digitálních praktik. Do školy opět zavítal pan Jirka Vojtěch, chovatel agapornisu růžohrdlých a předseda Specializované organizace ČSCH Exotáři Východních Čech. Žáci se seznámili s chovem a výcvikem exotických ptáků. Přednáška byla obohacena představením živých Agapornisů výstavního typu. Na závěr byla shlédnuta zajímavá videa světových zoologů z deštného pralesa.

      Autor článku: Jana Karlíková

     • VI. A se vydala na výlet do fantazie
      26. 4. 2023

      Tvůrčí atmosféra ovládla několik hodin výtvarné výchovy v VI. A, kdy žáci dostali za úkol vytvořit ve skupinách model pohádkového či fantazijního města. Žáci při práci živě diskutovali, plánovali a tvořili a pod jejich rukama vyrostly obdivuhodné stavby. Nakonec ještě své výtvory představili ostatním spolužákům.

      Autor článku:  Zina Dušková

     • Okresní finále basketbalu
      26. 4. 2023

      Nový Bydžov se v pátek stal dějištěm velké bitvy o postup do krajského finále v basketbalu. Naším cílem byla hra, ve které nebudeme dělat zbytečné chyby a pokusíme se o častou střelbu. Nakonec jsme trápili i favority turnaje a turnaj zakončili výhrou v prodloužení. O celkovém 6. místu rozhodla až minitabulka a kluci zaslouží pochvalu za bojovnost a nasazení do posledních minut.

      Autor článku: Tomáš Baťka

     • IX. B testovala svou šikovnost na minigolfu
      26. 4. 2023

      Ve čtvrtek 20. dubna se naše IX. B vydala za golfem. 

      Nejprve jsme vyzkoušeli minigolf pod střechou. I když hřiště vypadalo na první pohled jednoduše, ukázalo se, že zdání klame. Umělý terén se všemi nerovnostmi, kopečky, předěly a dalšími záludnostmi zkoušel trpělivost a vytrvalost všech týmů. 

      Díky slunečnému počasí jsme poté využili i kouzelné venkovní hřiště. Vítězi se stali nejen hráči s nejmenším součtem úderů, ale všichni zúčastnění.

      Autor článku: Hana Šebestová

     • McDonald´s cup
      26. 4. 2023

      Fotbalový turnaj kategorie IV. a V. tříd na ZŠ Štefcova ukázal, že se neztratíme ani v mladších kategoriích. V průběhu měly naše výkony stoupající kvalitu a vystoupení na turnaji jsme zakončili výhrou, povedenými góly a houpajícími se medailemi na krku za konečné 3. místo. 

      Autor článku: Tomáš Baťka

     • Městské muzeum Jaroměř, laser game
      26. 4. 2023

      Plánovaná odstávka elektřiny poskytla deváťákům prostor jak k poznávání, tak pro zábavu. Vypravili se do nedaleké Jaroměře, aby si prohlédli nově opravené prostory Wenkeova domu, který byl jedním z prvních obchodních domů v regionu a nyní slouží jako muzeum. Žáci se rozdělili do skupin a v prostorách muzea vyhledávali informace o rodině Alberta Wenkeho, nebo v dílně zdobili fotografické rámečky po vzoru rodiny Wenke, která se věnovala dekoraci předmětů pomocí mušlí. Po návštěvě muzea se všichni proměnili v bojovníky v místní laser game aréně. Pro některé to bylo úplně poprvé. Bojovali vytrvale a zábavu si moc užili. 

      Autor článku: Zdena Nováková

     • Okrskové finále v minifotbalu
      19. 4. 2023

      Pravé anglické počasí přivítalo fotbalisty na ZŠ Sever, týmy se rozcvičily a šlo se na plac. Hned úvodní bitva byla krásná podívaná a favorita celého turnaje, domácí tým, jsme hlavně v první půli pořádně potrápili a zahrozili několika šancemi. Bohužel kvalita soupeře byla na obrovské úrovni a konec zápasu ZŠ Sever překlopil i s naší nedůsledností na svoji stranu. Přesto můžeme hrdě prohlásit, že jsme byli pozdějším vítězům turnaje více než důstojným soupeřem a byl to nejlepší zápas turnaje. Chlapci obsadili konečné 4. místo.

      Autor článku: Tomáš Baťka

     • Přespolní běh
      18. 4. 2023

      Ve čtvrtek 13. dubna se naše škola zúčastnila přespolního běhu, který se konal v okolí rybníka Biřička. Jedná se o druhý závod ze seriálu Hradeckého atletického poháru. I přes nepřízeň počasí to naši žáci nevzdali a bojovali statečně. Domů jsme si odvezli jedno krásné 2. místo. Všem zúčastněným gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy. 

      Autor článku: Ria Vlasáková

    • Přespolní běh
     • Výuku oživili opeření krasavci
      18. 4. 2023

      V úterý 18. dubna navštívil hodinu Přírodovědných a Technicko digitálních praktik 7. ročníku chovatel výstavních agapornisů růžohrdlých a předseda Specializované organizace ČSCH Exotáři Východních Čech Jirka Vojtěch. Seznámil nás s chovem agapornisů, chovatelským zařízením a pořádáním výstav. Své vědomosti jsme si mohli ověřit v poznávacím kvízu exotických ptáků. Závěrem nás čekalo překvapení v podobě živých agapornisů výstavního typu. S chovatelem Jirkou Vojtěchem a jeho přednáškou se seznámí příští úterý i žáci 6. ročníku v hodině Přírodovědných a Technicko digitálních praktik.

      Autor článku: Tereza Černá

     • Hradecká laťka
      18. 4. 2023

      V úterý 28. března  se naše škola zúčastnila závodu ve skoku vysokém Hradecká laťka. Jedná se o první závod ze seriálu Hradeckého atletického poháru. Ve velké konkurenci jsme se neztratili a na bodovaných místech jsme si odvezli v kategorii dívek – přípravka 1. místo, jedno 2. místo mezi staršími žáky a dvě 4. místa v kategoriích mladších žákyň a dorostenců. Celkově se naše škola umístila na 8. místě z 15 zúčastněných škol. Všem zúčastněným gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy. 

      Autor článku: Zdena Pávková

     • Co dělat v případě útoku (AMOK)
      18. 4. 2023

      Přednáška Policie ČR s nácvikem postupu UTEČ – SCHOVEJ SE – BOJUJ v případě útoku tzv. „aktivního útočníka“ byla určena žákům osmých tříd. Osmáci se seznámili s tím, kdo může být pachatelem, s jeho psychikou a pohnutkami k takovému útoku, včetně kazuistiky několika skutečných případů. Řešili bezpečné opuštění prostoru, různé možností se schovat, včetně zamezení vstupu pachatele přes dveře a v neposlední řadě, jak pachatele sami zastavit. 

      Autor článku: Hana Šebestová

     • Basketbal – okresní finále
      16. 4. 2023

      Postupové ambice ukázaly dívky již od prvního zápasu a dále již zvyšovaly efektivitu střelby a nasazení. Bohužel právě nepřesná střelba v zápase se ZŠ Štefánikova rozhodla o tom, že medaile třpytící se na krku nakonec byla stříbrná. Děkujeme dívkám za reprezentaci a úspěšné tažení turnajem.

      Autor článku: Tomáš Baťka

     • Svobodné Dvory se konečně dočkají svého znaku
      15. 4. 2023

      Ačkoliv byla naše obec dlouhá léta samostatným územím s vlastní samosprávou, svůj znak, který by vyjadřoval její svébytnost a jedinečnost, nikdy neměla. Teď se to změní. Z iniciativy Okrašlovacího spolku Svobodné Dvory, z. s. vznikly návrhy heraldického znaku, o kterých máte možnost hlasovat a spolurozhodnout o vítězné podobě.  Ta bude představena v sobotu 17. června v rámci programu Sousedské slavnosti, která se uskuteční u sokolovny. Hlasovat můžete až do 30. dubna zde: www.svobodnedvoryhk.cz/znak nebo v anketě v Edupage. 

      Znak bude používán Komisí místní samosprávy, svobodnodvorskými spolky a dalšími subjekty, které o to projeví zájem.

     • Oznámení o zápisu dětí k základnímu vzdělávání pro školní rok 2023/2024
      30. 3. 2023

      Milí rodiče a naši budoucí žáčci.

      Zápis do první třídy se blíží. Podrobné informace o průběhu zápisu, seznam ulic spadajících do našeho školského obvodu a podrobná kritéria přijetí si můžete přečíst zdeto nejdůležitější již v následujících řádcích.

      1. Od 1. do 13. dubna bude na našich webových stránkách zpřístupněn formulář pro elektronické podání přihlášky k zápisu.
       https://sirs.cz/zs-a-ms-sdvory-hk-s15/zapis.htm 
       Upozorňujeme, že elektronické podání nenahrazuje povinnost dostavit se k zápisu osobně, pouze zjednodušuje podání přihlášky a šetří Váš čas strávený ve škole nad administrativními povinnostmi. 
      2. Zápis žáků a kontrola nutných dokumentů bude probíhat s osobní účastí v těchto dnech:
       ● v pátek 14. dubna 2023 od 14:00 do 18:00 hodin,
       ● v sobotu 15. dubna 2023 od 9:00 do 11:00 hodin.
       Pro hladký průběh bude možné rezervovat si čas na odkazu 
       https://sirs.cz/rs-15.htm.
      3. Potřebné dokumenty:
       ● rodný list dítěte,
       ● občanský průkaz zákonného zástupce,
       ● kopii podnájemní smlouvy, pokud není dítě přihlášeno k trvalému pobytu, ale rodina dlouhodobě pobývá    na území města Hradce Králové.
      4. Při žádosti o odklad školní docházky je třeba předložit:
       ● doporučující posouzení příslušného školského poradenského zařízení,
       ● doporučující posouzení odborného lékaře nebo klinického psychologa,
       vyplněnou žádost.
      5. Kritéria přijetí:
       ● Přednostně budou přijímány děti s místem trvalého pobytu ve školském obvodu spádové školy.
       Děti, které nemají místo trvalého pobytu ve školském obvodu spádové školy, budou přijímány dle následujících kritérií:
       a) děti, jejichž sourozenci ve školním roce 2023/2024 pokračují v plnění školní docházky v naší základní škole,
       b) děti, které plnily předškolní vzdělávání ve školním roce 2022/2023 v mateřské škole, jejíž činnost organizace vykonává,
       c) losování.

      Stránka se všemi informacemi k zápisu pro školní rok 2023/2024.

       

    • Děti
    • Národní testování Scio 5. ročníků
     • Národní testování Scio 5. ročníků
      5. 4. 2023

      V termínu od 3. 4. – 28. 4. 2023 proběhne na naší škole Národní testování 5. tříd od společnosti SCIO. (Ma, ČJ, OSP a AJ Scate). Test AJ Scate je rozdělený na obtížnost AJ (AJ0 až B1) a na AJ+(AJ0 až C1). Všichni žáci začnou testem AJ, pokud dosáhnou úrovně B1, přiřadíme jim obtížnost AJ+. Testy budou žáci vyplňovat ve škole on-line. Žáci s podpůrnými opatřeními mají více času na vypracování testů.

      Testování probíhá na všech hradeckých základních školách a hradí ho zřizovatel. Testování nám ukáže srovnání s ostatními školami a rodiče zúčastněných žáků obdrží podrobnou zprávu o výsledcích svého dítěte.

      Autor článku: Hana Dvořáková

     • Zpětné hodnocení naší školy očima absolventů
      4. 4. 2023

      V rámci ověřování kvality výuky na naší škole jsme uskutečnili dotazníkové šetření u žáků, jež zakončili studium na naší škole v posledních 5 letech. Absolventy jsme požádali o zhodnocení své připravenosti na další stupeň vzdělávání, o názor na rozvoj základních kompetencí a vyjádření celkové spokojenosti s naší školou včetně posouzení doporučení dalším zájemcům o studium na naší škole.

      Naší absolvetni vyjádřili názor, že je škola dobře připravila na další studium z Českého jazyka v 89,7 %, z Matematiky v 84,5 % a z Anglického jazyka v 72,5 %. Z hlediska kompetencí naše škola nejvíce absolventy rozvíjela v oblasti vzájemné spolupráce a prace s maximálním nasazením. Celkovou spokojenost s naší školou vyjádřilo celkem 89,7 % absolventů a více než tři čtvrtiny respondentů by školu doporučilo svým kamarádům.

      V šetření pro nás vyplynuly i slabší stránky, na kterých škola bude následně intenzivně pracovat. Uvedené názory absolventů jsou pro nás potěšující, potvrzující úroveň naší školy a zejména povzbuzující do další práce v neustálém rozvoji naší školy.

      Podrobněji zde.

      Autor článku: Pavel Balda

    • Logo školy
    • Poděkování za vynikající reprezentaci naší školy v rámci mimoškolní aktivity
     • Poděkování za vynikající reprezentaci naší školy v rámci mimoškolní aktivity
      4. 4. 2023

      Naše škola plně podporuje doplňování výuky o vhodné a účelné mimoškolní aktivity včetně exkurzí. Každé exkurzi předchází zodpovědné plánování v souladu s učebním obsahem, tématická příprava na obsah a zaměření exkurze včetně závěrečného vyhodnocení a začlenění poznatků do portfolia vědomostí a dovedností žáků. Tímto zodpovědným postupem naši žáci a jejich vyučující příkladně reprezentují naší školu a vůči okolí,  žáci veřejnosti představují svou vysokou odbornost i kompetenční úroveň. 

      Důkazem toho je zpětná vazba od průvodce po pražských památkách Peprná Praha - text zde.
      Děkujeme našim žákům z 8. B za vzornou reprezentaci naší školy a zejména našim kolegyním za vynikající a účelné vedení mimoškolních aktivit.

      Autor článku: Mgr. Pavel Balda

       

  • Kontakty
   • Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Svobodné Dvory, Spojovací 66
   • 728 497 558
   • Spojovací 66/54 503 11 Hradec Králové Czech Republic
   • 50.223123, 15.779437
   • 70886075
   • dv5tdjd
   • 600088880
  • Přihlášení