Tak i VI. B má za sebou školní výlet. V plném počtu a plni očekávání se vydali do Prachovských skal, do kempu Jinolice. Jako dopravní prostředek si vybrali vlak, což se ukázalo jako dobrá volba, neboť občerstvení, které si s sebou vezli, bylo opravdu bohaté a kupé bylo dostatečně prostorné pro improvizované švédské stoly. Po příjezdu do kempu a následném ubytování čekala děti bojovka, jejímž cílem bylo osvobodit lesní strašidlo Barnabáše, což se povedlo a všichni tak vykonali dobrý skutek. Po výborné večeři a následném odpočinku hráli někteří míčové hry, stolní tenis či si jenom povídali. Úkol byl jasný – šetřit síly na zítřejší náročný výstup do skal.
Túra následující den začala stylově – nanukem v restauraci. Poté jsme se již vydali do skal. Cesta byla sice náročná, nicméně nádherná příroda, úžasné výhledy a kouzlo samotných skal stálo za to.
Večer jsme pak strávili u ohně, opékali buřty, marshmallows a hráli různé hry. Někdo měl dokonce ještě dost sil na fotbal a vybíjenou.
Cesta zpět vlakem již probíhala v klidném duchu, někdo si četl, jiný pospával či jen poslouchal hudbu.
Výlet si všichni užili a již se těší, co je čeká příští rok.
Autor článku: Jiřina Hlavatá