• Změna rozvrhů distanční výuky od 3. května
            29. 4. 2021

O změnách rozvrhů v souvislosti s přesunem výuky na přechodná stanoviště v Centru andragogiky, v ZŠ Kukleny a v ZŠ Hučák jsme Vás již informovali. V souvislosti s touto změnou je nutná také úprava rozvrhů pro distanční výuku. S novými rozvrhy přímých a nepřímých online hodin se můžete seznámit zde.

• Testování uchazečů o střední vzdělávání
            23. 4. 2021

Za několik dní čeká žáky devátých ročníků a několik žáků z řad páťáků a sedmáků důležitý životní okamžik v podobě přijímacích zkoušek na střední školy a víceletá gymnázia.

V letošním roce je pro účast na přijímacích zkouškách nutné doložení negativního antigenního testu (ne staršího než 7 dní) a žádné příznaky onemocnění Covid-19. Test můžeme realizovat i na naší škole. O jeho výsledku bude žákům vystaveno potvrzení, které je nutné předložit před provedením zkoušky.

Škola poskytne testování v následujících termínech:
            V. A – 29. 4. první vyučovací hodinu v rámci prezenční výuky
            V. B – 29. 4. dle domluvy s třídní učitelkou
            VII. A – 29.4. 11:00–12:00 h
            VII. B – 29.4. 11:00–12:00 h
            IX. – 27.4. 8:30–9:00 (před konzultacemi)

Bližší informace naleznete zde.

• Projekty našich šesťáků
            20. 4. 2021

Ani při distanční výuce naši žáci nezahálí a v rámci projektu z pracovních činností si zahráli na designéry a architekty. Vyrobili z doma dostupných materiálů zajímavé modely místností i celých bytů. Posuďte sami, jak se jim dařilo.

Projekt designér/architekt

• Projekt domeček
          • Velikonoční týden v 1. A
            6. 4. 2021

O Velikonočním týdnu proběhla v 1. A online výuka v duchu velikonočních barev. Začali jsme modrým pondělím, kdy se nemá nic dělat, takže jsme si při výuce i odpočinuli, následovalo žluté (nebo šedivé úterý) a na závěr černá škaredá středa.

• skřivan
          • Ptáčkoviny
            6. 4. 2021

Pokud hledáte tip na zajímavou jarní procházku, pak i pro vás pobočka městské knihovny z Nového Hradce připravila zajímavou hru Ptáčkoviny. Vydejte se v průběhu dubna a května po jedenácti stanovištích v okolí knihovny a objevte plno krás probouzející se jarní přírody. Otevřete oči, nastražte uši, nechte se omámit jarními vůněmi. Na „ptačí stezce“ vás čekají zajímavosti z ptačí říše, tipy na knížky o ptácích, QR kódy s odkazy na ptačí zpěv a kvízové otázky.

Mapku a bližší informace najdete na webových stránkách knihovny.