Aktuality

     • Lyžařský výcvik 7. ročník – den sedmý
      16. 1. 2022

      Poslední den byl plný soutěžní nálady, uvolněné atmosféry a i po týdnu stále plný energie. Mysleli jsme si, že žáci budou unavení po několika dnech, ale nadšení a síly jim vydržely až do posledního večera, na který určitě budou v dobrém dlouho vzpomínat. Všichni parádně sjížděli sjezdovku a věříme, že i k běžkám si děti našly vztah. Musíme opravdu vyzdvihnout výkony na běžkách, protože půlka kurzu na nich před týdnem ještě nikdy nestála a na konci někteří zvládali a dobrovolně si vybírali i delší tratě. Tak z krásné zasněžené krajiny zpět do školních povinností.

     • Úprava opatření od 17. ledna 2022
      15. 1. 2022

      V současné době evidujeme na naší škole zvýšený výskyt pozitivně testovaných žáků. Od pondělí 17. ledna mají platit nová opatření pro udělování karantén. Můžeme tak v následujícím týdnu očekávat zvýšený přechod celých tříd do karantén. Souhrnný popis daných opatření a upřesnění jednotlivých kroků při výskytu pozitivního PCR testu ve třídě přinášíme v následujícím dokumentu.

      Opatření od 17. 1. 2022

      Pevně věříme, že jsme teď v kulminační vlně a postupně se situace uklidní.

    • Úprava opatření od 17. ledna 2022
     • Lyžařský výcvik 7. tříd – den šestý
      14. 1. 2022

      Poslední tréninky před pátečními závody na lyžích a na běžkách mají sedmáci za sebou. Ráno všichni testovali sjezdovku, odpoledne se rozdělili do skupin a každá vyrazila na jiný okruh dle svých dosavadních zkušeností na běžkách. Povedla se jim na běžkách i jízda na vleku. Večer se vtělili do role jejich učitelů a zajišťovali společenský program. Připravili si kvízy vědomostní, pohádkové, hudební a nacvičili si vtipné scénky z filmů.

     • Lyžařský výcvik 7. ročník – den pátý
      13. 1. 2022

      I ve středu se počasí vytáhlo a mrazivé prosluněné počasí provázelo sedmáky po celý den. Dopoledne opět procvičovali dovednosti na sjezdovce a nutno říct, že se lepší každým dnem. Odpoledne bylo odpočinkové, spojené s procházkou na Masarykovu chatu, kde nabrali síly a energii. Zasněžená krajina byla opravdu fotogenická, a tak budou mít všichni krásné vzpomínky.

     • Lyžařský výcvik 7. tříd - den čtvrtý
      11. 1. 2022

      Sluneční paprsky naše lyžaře probudily do čtvrtého dne. Všichni vstali s dobrou náladou a dle toho vypadal celý den. Dopolední program strávili na sjezdovce, poté si pochutnali na výborném gulášku a odpoledne patřilo volnému výběru sportovního programu. Část vyrazila na běžky, část na sjezdovku a unavení jedinci se procházeli po zasněžených vrcholcích Orlických hor. Po svačině následovala velice zajímavá přednáška na téma první pomoc a integrovaný záchranný systém, o kterou se postaral operační technik krajského operačního a informačního střediska. Večerní program patřil veleznámému filmu Sněženky a machři. Žáci uléhají ke spánku za zvuku sněžných děl a těší se na nová dobrodružství.

     • Lyžařský výcvik 7. ročník – den třetí
      10. 1. 2022

      Dopolední lyžování na prázdné sjezdovce bylo příjemnou změnou oproti předchozímu dni. Během obědové pauzy si všichni připomněli, jak se správně připravit na běžky a následné mazání tak pro ně bylo hračkou. Ve stopě se všichni zorientovali velmi rychle a běžecká skupina byla opravdu velmi šikovná. Zdatnější část si ještě přidala několik kopečků navíc a hurá do chaty, do tepla. Večerní společenský blok se skládal z deskových her, kde v týmech soutěžili nejen ve vědomostních, ale i logických a postřehových hrách.

     • Lyžařský výcvik 7. ročníku – den druhý
      9. 1. 2022

      Hned druhý den lyžařského výcviku a rovnou všichni na velkém svahu. I ti, kteří stáli poprvé na lyžích nebo na prkně, sjížděli sjezdovku jako zkušení matadoři. Velmi rychle se dokázali rozjezdit a zlepšovat své dovednosti. Dnes bylo na programu dopolední i odpolední lyžování a k večeru čekala častníky výcviku přednáška o tom, jak a čím si správně namazat běžky, protože zítra vyráží do stopy. Bude to pro mnohé premiéra. Třeba se mezi nimi zrodí budoucí Kateřina Neumannová nebo Lukáš Bauer.

     • Lyžařský výcvik 7. ročníku – den první
      9. 1. 2022

      Sedmé ročníky vyrazily včera na lyžařský výcvik do Orlických hor. První den byl poznávací. Vysvětlili si pravidla na chatě, zorganizovali si pokoje, a když měli vybaleno, mohli si vyzkoušet sníh. Lyžaři i snowboarďáci se poprvé pustili na místní sjezdovku a všichni to zvládli bez újmy na zdraví. Večer byl zatím plný nevybouřené energie, a tak se díky neutuchajícímu švitoření všichni odebrali na své pokoje nuceně dříve, než byla večerka. Pořádně se vyspat a dnes to na sjezdovce rozjedou naplno.

     • Divadelní kroužek
      8. 1. 2022

      Divadelní kroužek již potřetí letos navštívil Klicperovo divadlo. Tentokrát zhlédli divadelní představení Maryša.

     • Lyžařský výcvik 8. tříd – den 6.
      8. 1. 2022

      To nejlepší nakonec. Spousta sněhu, jasno, upravená sjezdovka. Po snídani se všichni pustili do výstavby závodní slalomové tratě, kterou sjížděli dvoukolově a do výsledků se počítal pouze lepší čas. Soutěžní bylo i odpoledne, pouze naši lyžaři vyměnili sjezdovky za běžky a čekal je závod volnou technikou. Po večeři už na všech byla patrná únava, kterou ale vzápětí vystřídalo napětí při vyhlašování výsledků z dnešního dne a plynule navázalo v oslavy. Závěrečný večer již pokračoval s hudbou a tancem. Snahou a zapálením do lyžařského výcviku během celého týdne si osmáci určitě prodlouženou večerku zasloužili. Tak snad je hory neodradily, ale naopak navnadily a motivovaly.

     • Lyžařský výcvik 8. tříd – den 5.
      6. 1. 2022

      Slunečný den, který všichni vyhlíželi, konečně přišel. Dopoledne lyžovačka, odpoledne měly premiéru běžky. Zjišťování venkovní teploty, diskuze o vhodném výběru a aplikaci stoupacího vosku, poslední zapomnětlivci si doběhli pro čepice a jiné rukavice a mohli vyrazit do stopy. Kdo promazal, litoval již v prvních metrech, ale všichni zdárně doběhli v pořádku zpět k chatě. Vyzkoušeli si klasický styl, bruslení, sjezdy a samozřejmě i pády. Zítra žáky čekají závody a regenerace může být klíčem k úspěchu. Večer tak nechali tělo všichni odpočívat a zatěžovali se pouze vědomostními soutěžemi. Tak rodiče, držte jim zítra palce.

    • Informační schůzky
     • Informační schůzky
      6. 1. 2022

      Ve středu 12. ledna 2022 proběhnou na naší škole informační schůzky. Po dlouhé době přistoupíme, při zachování všech platných protiepidemiologických opatření k osobní prezenční formě informací v budově naší školy.

      Vzhledem k nutnému omezení setkávání účastníků či kumulace osob v budově naší školy bude opět využit náš rezervační systém s objednáním na zvolený čas. Rezervační systém na prezenční konzultace bude spuštěn v pondělí ve 12.00 hod, uzavřen bude ve středu ve 12.00 hod.

      Na osobní setkání se těší
      tým ZŠ Svobodné Dvory

      Podrobné informace k průběhu schůzek
       

     • Lyžařský výcvik 8. tříd - den 4.
      6. 1. 2022

      Po probuzení se málokomu chtělo vstávat, ale jakmile vykoukli z okna, věděli, že čtvrtý den je to bude bavit a v 9 hodin byli všichni natěšení na značkách. Sněžení je doprovázelo po celý čas dopoledního lyžování, učili se základní smýkané a řezané oblouky a zlepšovali svoji stabilitu jízdou pozadu, s otočkami a jízdou s přizvednutím jedné lyže. Ani snowboarďáci nezůstávali pozadu, ale v čerstvém sněhu měli jízdu přeci jen ztíženou, a tak byly k vidění i pády, naštěstí s dobrým koncem. Protože si všichni dali ráno do těla, odpoledne byla na programu procházka zasněženou krajinou na Masarykovu chatu, kde si žáci zaplnili žaludky a načerpali síly na cestu zpět. Večerní blok se nesl v duchu výukových videí alpského lyžování a úspěchů českých reprezentantů.

  • Kontakty
   • Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Svobodné Dvory, Spojovací 66
   • reditelna@zssvobodnedvory.cz
   • 728 497 558
   • Spojovací 66/54 503 11 Hradec Králové Czech Republic
   • 50.223123, 15.779437
   • 70886075
   • dv5tdjd
   • 600088880
  • Přihlášení