Aktuality

     • Vyhlášení ředitelského volna
      16. 5. 2022

      Z organizačních důvodů vyhlašuje ředitel školy na den 30. 6. 2022 ředitelské volno. Vysvědčení budeme vydávat ve středu 29. 6. 2022.

      V uvedený den bude docházet k předávání areálu školy novému zhotoviteli rekonstrukce. Nový zhotovitel vzejde z výběrového řízení, které bude uzavřeno k 30. 5. 2022. U výběrového řízení došlo k posunu termínu uzavření přihlášek z důvodu podaných dotazů.

      Provoz školní jídelny je v uvedený den přerušen.

      Provoz školní družiny je v uvedený den přerušen v souladu s vnitřním řádem školní družiny.

      Vyhlášení ředitelského volna bylo předem oznámeno zřizovateli školy.

      Ke stažení

    • logo školy - sluníčko
     • Pohár rozhlasu III., IV. kategorie
      16. 5. 2022

      Úterý a středa byly ve znamení atletických disciplín, ve kterých se poměřovali žáci hradeckých škol. Počasí lepší být nemohlo, na výkonech by se určitě dalo najít zlepšení. Jednotlivé kategorie rozdělené na chlapce a dívky čekal skok vysoký, skok daleký, 60 m sprint, 4 x 60 m štafeta, vrh koulí a vytrvalostní běhy. Zaznamenali jsme jednotlivé dílčí úspěchy v podobě osobních rekordů, umístění v disciplínách, ale v celkovém součtu nám na ty nejlepší školy pár bodů chybělo. Nejlepším umístěním a obrovským úspěchem bylo celkové 4. místo dívek z 9. třídy. Všem děkujeme za nasazení a vzornou reprezentaci školy.

     • Štafetový běh smíšených družstev
      16. 5. 2022

      Vybraní žáci a žákyně (3.–5. ročník) se zúčastnili krajského kola Štafetového běhu smíšených družstev v Novém Městě nad Metují. Na krásném atletickém stadionu se soutěžilo ve štafetách 8 x 100 m a 8 x 200 m. Obě naše družstva bojovala s konkurencí z jiných škol s velkým nasazením, v duchu „fair play".

      Našim mladým nadějným běžcům velice děkujeme za reprezentaci školy.

     • Rozhodnutí o přijetí 2022/2023
      6. 5. 2022

      Na základě posouzení a vyhodnocení žádostí o přijetí k základnímu vzdělávání v naší škole rozhodl ředitel školy o přijetí uchazečů s těmito registračními čísly:

      U dalších uchazečů bylo rozhodnuto takto:v

      Bližší informace naleznete na úřední desce školy.

     • Den rodiny
      4. 5. 2022

      Již třináctý ročník oblíbené akce pro rodiny s dětmi Den rodiny proběhne tento rok 15. května v Žižkových sadech. Čekat na Vás bude spousta sportovních, výtvarných a dalších aktivit obohacená pestrým doprovodným programem. 

     • Atletický čtyřboj III. kategorie
      4. 5. 2022

      Na atletickém hřišti ZŠ Štefcova jsme poměřili síly s dalšími 6 školami v atletickém čtyřboji – běh na 60 m, běh na 800 m – dívky a 1000 m – chlapci, hod míčkem a skok daleký nebo vysoký. Některé disciplíny si naši žáci vyzkoušeli po dlouhé době, vzhledem k našim tréninkovým možnostem školy, i přesto se chlapcům zadařilo a vybojovali krásnou bronzovou medaili.

    • Sedmáci v lese
     • Přírodovědná exkurze 7. ročníku
      3. 5. 2022

      V pátek 29. dubna se vypravily třídy 7. A a 7. B na přírodovědnou exkurzi do Českého ráje. Průvodcem výletu byl pan Ing. Jiří Krupka, předseda ZO ČSOP Prachovské skály a učitel přírodopisu ze ZŠ Na Habru Hořice. Na zhruba 8 km dlouhou trasu se žáci vydali od rybníku Vidlák, kde se kromě zajímavostí o významu rybníků v přírodě a vodních ptácích dozvěděli také to, kolik mopedů utopili v rybníku filmaři při natáčení filmu Jak dostat tatínka do polepšovny😊.

      Pan Krupka připravil pro naši výpravu krásnou trasu a velmi poutavý a zajímavý výklad. Dozvěděli jsme se spoustu informací o květinách a stromech, o zvířatech, krajině, horninách, vodstvu a vzniku skal a sopek v Českém ráji. Zároveň i to, proč má smysl chránit přírodu. Celý výklad byl obohacen o soutěž v hledání a poznávání květin a závěrečný znalostní test. Na trase bylo několik zastavení. Snad nejhezčí byl oběd na louce pod hradem Trosky – na jednom z nejkrásnějších míst Českého ráje. Výlet do ráje se opravdu vydařil, všichni se vraceli spokojení a plní dojmů.

     • Štafetový pohár (3.–5. ročníky)
      1. 5. 2022

      Nácvik atletických disciplín je na našem hřišti velmi omezený, ale to třeťákům a páťákům nezabránilo získat krásné 3. místo v Hradci a poslední postupové místo do krajského finále ve štafetové předávce. Osmičlenné štafety se musely prohnat co nejrychleji se správnou předávkou na tratích 8x100m a 8x200m. Časy všech běhů se sčítaly a tak doslova každý atlet rozhodoval o výsledném součtu 9:42,20. Žáci se díky němu mohou těšit na další závodní den, cílem krajského finále je určitě překonat výše zmíněný čas.

     • Úspěch na Prezentiádě 2021/2022
      1. 5. 2022

      Ve čtvrtek 28. 4. se v prostorách Městské knihovny města Hradec Králové konalo finálové kolo 2. ročníku Prezentiády, soutěže v prezentačních dovednostech. Tato soutěž je určena pro žáky 2. stupně základních škol a má ověřit schopnost kreativního pojetí daného tématu, grafického zpracování prezentace a mluveného projevu před odbornou komisí.

      V tomto roce se do městského kola s prezentacemi na téma Vlastnit, nebo sdílet přihlásilo celkem 70 žáků ve 26 týmech ze 16 základních škol, včetně dvou našich týmů ze 7. a 8. ročníku. Do finálového kola postoupilo celkem 10 týmů a mezi nimi také náše dívky Tereza M. a Kateřina M. ze 7. ročníku, které předvedly skvělý výkon a obsadily celkově krásné 4. místo. 

      Věříme, že nově načerpané dovednosti v IT tvorbě a cenné zkušenosti s prezentováním před větší skupinou uplatníte i v dalších ročnících.

      Gratulujeme a přejeme hodně nové inspirace.

     • Nejrychlejší Hradečák
      28. 4. 2022

      Dne 26. 4. 2022 jsme se zúčastnili poslední soutěže ze seriálu Hradeckého atletického poháru – Nejrychlejší Hradečák. Tento den byl pro naší školu velmi úspěšný. Díky několika medailovým pozicím jsme získali významné body, které nám přinesly v celkovém součtu tohoto seriálu krásné 4. místo. Všem gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

     • Pedagogická osobnost roku
      28. 4. 2022

      Ve středu 27. 4. 2022 se v PETROF Gallery uskutečnilo slavnostní předávání ocenění Pedagogická osobnost roku Hradec Králové. Je nám velkou ctí, že mezi 13 oceněnými osobnostmi z pedagogického světa byla i naše kolegyně Mgr. Milena Janáková.

      Komise ocenila její celoživotní náklonnost k výuce moderní matematiky a zároveň její přínos při zavádění inovativních metod do výuky na prvním stupni základní školy.

      Gratulujeme k ocenění a pevně věříme, že její nadšení a elán do výuky, včetně aplikace soudobých trendů ve školství, ji nikdy neopustí.

      Mgr. Pavel Balda 

     • Vítěz graffiti soutěže je znám
      26. 4. 2022

      A máme tu výsledky školní soutěže – GRAFFITI, které se zúčastnili žáci prvního i druhého stupně naší školy. Všechna díla potvrdila velkou kreativitu našich dětí, rozhodování tak bylo velice těžké. Hodnotící komise zvolila za vítězný návrh žákyně Eriky L., které tímto gratulujeme a těšíme se až toto dílo bude zdobit naši školu. Všem ostatním žákům děkujeme za účast.

     • Světový den knihy a autorských práv
      23. 4. 2022

      V dubnu si připomínáme několik významných dnů. Mezi ně patří také Světový den knihy a autorských práv, který byl ustanoven organizací UNESCO na 23. dubna. Zároveň jde o symbolické datum k výročí úmrtí spisovatelů Miguela de Cervantese a Williama Shakespeara. Žáci šesté třídy měli ve skupinách zpracovat dané téma a zároveň odpovídali na tyto otázky: Co pro mě znamená kniha? Kolik máme doma asi knih? Jaká je má nejoblíbenější kniha? Jejich odpovědi si můžete přečíst na nástěnce v 2. patře.

    • naše logo
     • Informační schůzky
      14. 4. 2022

      dne 20. dubna proběhnou informační schůzky. Pro hladký časový průběh a minimum front čekajících rodičů na chodbách využijeme opět rezervační systém v EduPage, který bude spuštěn od pondělí 18. dubna 8:00 do středy 20. dubna 14:30. Zarezervujte si u všech vyučujících včas termín, který Vám bude vyhovovat. Bez předchozí časové rezervace v systému EduPage nebude informační schůzka realizována.

      Rozmístění pracovníků školy na informační den bude zveřejněno u vstupu do budovy a zároveň na našich www stránkách.

      Návod na přihlášení se ke konzultacím naleznete například zde

      Na osobní setkání se těší
      tým ZŠ Svobodné Dvory

  • Kontakty
   • Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Svobodné Dvory, Spojovací 66
   • 728 497 558
   • Spojovací 66/54 503 11 Hradec Králové Czech Republic
   • 50.223123, 15.779437
   • 70886075
   • dv5tdjd
   • 600088880
  • Přihlášení