• Třetí den prvňáčků na škole v přírodě

7. 10. 2021

Středeční ráno děti přivítalo deštěm. Prvňáčci si proto splnili školní úkoly a zahráli si hry jako živé pexeso nebo veliký dobble. Po obědě déšť trochu ustal a přes mlhu hustou tak, že by se dala krájet, proběhly soutěže v hodu šiškou. Energie dětem zůstala i na podvečerní soutěžení týmů a čtení pohádky na dobrou noc.

• VII. A na Kuksu
            7. 10. 2021

Výstup na vlakovém nádraží ve Dvoře Králové, procházka lesem přes Žireč a naučnou Křížovou cestu symbolizující naději a utrpení člověka, oběd na hospitalu Kuks a rozpuštění v botanické zahradě. Tak můžeme shrnout náplň výletu VII. A, který si užili při nádherném počasí. Čerstvý vzduch, les a poznání, které se jistě bude hodit v další výuce českého jazyka, dějepisu i výtvarné výchovy.

• Škola v přírodě den druhý

5. 10. 2021

V úterý na děti z pošmourného rána vykouklo sluníčko. Po vydatné snídani se připravily na celodenní výlet na klášter Hedeč a do města Králíky. Třetí ročníky cestou plnily úkoly Matky Přírody. První ročníky zdolávaly stezku žabáka Frogieho a mývala Puntíka. Nikdo se nezalekl ani silného větru. Po návratu z výletu a krátkém odpočinku třetí ročníky psaly deníčky. Prvňáčci zdobili křídami příjezdovou cestu. Výsledky jejich tvorby uvidíte ve fotogalerii.

• Prvňáci a třetáci na Hedeči
          • Škola v přírodě den první – 1. ročník
            5. 10. 2021

Prvňáčkům odstartoval týden plný objevování. Objevili a prozkoumali okolí, zjistili nové informace o spolužácích. Postavili jejich maskotům Frogiemu a Puntíkovi krásné domečky v lese. Nesměla chybět ani první týmová hra. Den zakončili sladkou tečkou v podobě výborných borůvkových knedlíků. :)

• Škola v přírodě den první – 3. ročník

5. 10. 2021

Třeťáci se v pondělí 4. 10. vydali na školu v přírodě. Hned první den objevili zprávu od Matky Přírody, které budou celý týden pomáhat s řízením chodu ročních období. Na pomoc si přibrali i své skřítky, kterým v lese postavili domečky.

• Úspěch našeho žáka ve výtvarné přehlídce Boj s pandemií
            3. 10. 2021

Jakub Karel, žák naší 9. třídy, se zúčastnil se svojí prací „Corona fight“ výtvarné přehlídky  BOJ S PANDEMIÍ.

Organizátoři, kterými jsou Univerzita Karlova, Slovenský inštitút v Prahe, Česká centra a spolek W&ART z.s. v partnerství se Svazem měst a obcí České republiky vyhlásili tuto soutěž k uctění těch, kteří v každodenním životě dělali, resp. dělají maximum, případně obětovali své zdraví a v některých případech i životy pro to, aby dopady celosvětové pandemie byly pro občany naší země co nejmenší. Děti ze základních škol, studenti středních, vyšších odborných a vysokých škol v České a Slovenské republice se mohli do této soutěže zapojit.

Kuba si cenu za svoji práci přebral dne 28. 9. 2021 na vernisáži zúčastněných prací na Krajském úřadu v Hradci Králové, kde je možno zhlédnout všechny soutěžní práce. KUBOVI MOC DĚKUJEME ZA ÚČAST A  REPREZENTACI NAŠÍ ŠKOLY A GRATULUJEME K OCENĚNÍ.

• II. B v knihovně

3. 10. 2021

Návštěva knihovny dětí z II. B byla tentokrát motivována pohádkami a nabídkou dětských knih s touto tématikou. Prostřednictvím zajímavých úkolů měli malí čtenáři možnost projít pohádkou O dvanácti měsíčkách. Děti odcházely obohaceny zážitky a vypůjčenou četbou.