• Lyžařský výcvik 8. tříd - den 3.
            5. 1. 2022

Třetí den bývá kritický, alespoň tak to říkal profesor Karda ve filmu Sněženky a machři. Bylo tomu opravdu tak, ale naši osmáci si nemuseli dávat pozor na únavu, ale hlavně na počasí. Doslova celý propršený den jim však nezkazil náladu a na sjezdovku statečně vyrazili i navzdory nehezké předpovědi. Jak dopolední, tak odpolední lyžování bylo nakonec docela příjemné vzhledem k tomu, že sjezdovka byla poloprázdná a bez front. Jakmile dali sušit oblečení, vrhli se s vervou na sledování hokejového derby, které dopadlo stejně jako dnešní počasí. Špatně. Když už byli v tom soutěžení, vylosovali si týmy a zkusili své štěstí ve vědomostních a postřehových hrách, se kterými příjemně strávili zbytek večera. Vyčistit zuby, odpočinout a těšit se na ranní čerstvou sněhovou nadílku...

• Lyžařský výcvik 8. tříd - den 2.
            3. 1. 2022

Ranní mlhu a pršení všichni na svahu statečně zvládli a zahájili na prázdné sjezdovce první letošní lyžovačku. Rozřadili se do skupin, ve kterých vyzkoušeli své lyžařské a snowboardové dovednosti. Po odpoledním klidu pokračovali již se sluníčkem a první den zvládli všichni na jedničku. Večer pokračoval přednáškou o běžeckém lyžování, kde si někteří připomněli a někteří naučili, jak, kdy a čím běžky mazat a připravit na jízdu. Jakmile v okolí trochu přisněží, budou připraveni vyrazit.

• Lyžařský výcvik 8. tříd - den 1.
            3. 1. 2022

Začátek kurzu připomínal počasím spíše školu v přírodě, nicméně příjezd na fungující sjezdovku spravil všem náladu. Krátkou procházkou se seznámili s okolím chaty a lyžařského vleku a poté žáci vyzkoušeli svou kreativitu při tvorbě sněhových uměleckých děl. Všichni si vybalili, poprali se s povlékáním postelí a šup na večeři, kterou zakončili společenským blokem.

• Spojovací 66/54 503 11 Hradec Králové Czech Republic