Aktuality

     • Den sedmý – závody „na běžkách“, diskotéka a odjezd
      14. 1. 2023

      Poslední den na nás čekal déšť, a tak lyžaři brázdili sjezdovku pouze dopoledne. Odpoledne jsme splnili alternativním a trochu úsměvným způsobem i výcvik běžeckého lyžování. Následovalo vyhlašování soutěží, předbalování věcí a hlavní bod dne jednoznačně vyhrála večerní diskotéka. Další ráno nás čekala již jen snídaně, přesun k autobusu a cesta domů. Doufáme, že si žáci z lyžařského a snowboardového kurzu vezmou ty nejlepší zážitky a ponesou si je s sebou po dlouhá léta. Všem zúčastněným děkujeme!

      Autor článku: Tomáš Baťka

    • Informační schůzky
     • Informační schůzky
      13. 1. 2023

      Dne 18. ledna proběhnou od 16:30 do 18:00 informační schůzky. Pro hladký časový průběh a minimum front čekajících rodičů na chodbách využijeme opět rezervační systém v EduPage. U všech vyučujících si tedy budete moci od pondělí 8:00 do středy 14:30 zarezervovat přesný termín, který Vám bude vyhovovat. Bez předchozí časové rezervace v systému EduPage nebude informační schůzka realizována.

      Rozmístění pracovníků školy na informační den bude zveřejněno u vstupu do budovy a zároveň na našich www stránkách.

      Návod na přihlášení ke konzultacím naleznete například zde.

      Na osobní setkání se těší
      tým ZŠ Svobodné Dvory

      Autor článku: Milena Janáková

     • Den šestý – závody
      12. 1. 2023

      Závody ve slalomu bývají vždy jedním z vrcholů lyžařského a snowboardového výcviku a nejinak tomu bylo i letos. Po vydatné snídani si závodníci rozdělili startovní čísla, vyzkoušeli sněhové podmínky a následně každého čekala dvě kola slalomu, ze kterých se počítal lepší čas. Velmi vyrovnané výsledky zajistily večer při vyhlašování salvy emocí a radosti. Školní slalomový závod ovšem není primárně o překonávání ostatních, ale o překonání sám sebe a to dokázali všichni bez výjimky. I přes absenci dětského vleku se začátečníci přes týden naučili sjíždět bezpečně svah a závěrečný slalom byl pro ně sladkou odměnou. Proto každý, kdo dnes závod dokončil, zaslouží obrovské uznání.

      Autor článku: Tomáš Baťka

     • Kdo nepadá, jezdí pod svoje možnosti
      11. 1. 2023

      Do dnešního rána nás probudilo sluníčko a mrazivé počasí, čehož bylo třeba využít. Dopolední i odpolední program žáci strávili na sjezdovce. Snowboarďáci si postavili skokánek, zkoušeli jízdu na „switch“, lyžaři pak trénovali carvingové oblouky a trénovali slalom na závody. Součástí programu bylo i natáčení jednotlivých jízd a jejich večerní rozbor.

      Autor článku: Tomáš Baťka

     • Stavíme sněhuláka!
      10. 1. 2023

      Z Orlických hor přinášíme další sněhové zpravodajství. Ranní teploty společně s mírným sněžením umožnily výkony na hranici možností a naše výprava se vesele proháněla na sněhu. Únava se již přihlásila o slovo a odpolední program byl odpočinkový, s výletem na Masarykovu chatu, kde žáci doplnili potřebné cukry a energii. Večerní přednáška na téma první pomoc na horách zakončila dnešní program a my se těšíme na zítřek.

      Autor článku: Tomáš Baťka

     • Nemusí sněžit. Stačí, když neprší.
      9. 1. 2023

      Výhled z okna nenaznačoval dobré lyžařské podmínky, ale minimum lidí a teplota kolem nuly zajistila doposud nejlepší lyžovačku. Sníh držel pevný až do pozdního odpoledne a na svahu bylo vidět výrazné zlepšení ve všech družstvech. Někteří zkoušeli řezané oblouky, jiní zatáčení v pluhu, ale všichni udělali velký individuální pokrok. Praxe v terénu byla doplněna i teorií ve společenské místnosti a večer byl zakončený soutěžními hrami.

      Autor článku: Tomáš Baťka

     • Vyhlášení vítězů!
      9. 1. 2023

      Školní projektová akce v rámci Mistrovství světa ve fotbale 2022 zná své vítěze. Akce zahrnovala denní aktualizace výsledků, nejnovější zprávy z dějiště mistrovství, a to vše pod záštitou žáků VIII. A, kteří se denně o sportovní nástěnku starali. Součástí byly i tipovací soutěže pro žáky celé školy. Celkem byly vyhlášeny 3 tipovací soutěže. Všem účastníkům děkujeme za účast a jejich tipy a budeme se těšit na další velkolepou sportovní událost.

      Autor článku: Kateřina Zavázalová

     • Lyžařský výcvik – den druhý
      8. 1. 2023

      Všechno v pořádku, sníh na svahu drží. Sedmáci dnes dopoledne i odpoledne strávili na sjezdovce, kterou všichni, byť třeba s malou pomocí, úspěšně zdolali. Sil mají zatím dostatek, stejně jako sladkostí na pokojích. Večerní společenský program provázela bouřlivá soutěžní atmosféra, zítra pokračujeme ve zdokonalování.

      Autor článku: Tomáš Baťka

     • Deváťáci se vydali za novými zkušenostmi a prezentačními dovednostmi
      8. 1. 2023

      V pátek 6. 1. využili žáci IX. B nabídky hradecké městské knihovny a v rámci zdokonalování se v mateřském jazyce se vydali na workshop, který byl tentokrát zaměřen na to, jak veřejně přednést vlastní text či referát, sdělit svůj názor, argumentovat a diskutovat.

      Pod vedením příjemné paní knihovnice si žáci vyzkoušeli, jak se připravit k prezentaci textu, jak pracovat s trémou, emocemi a hlasem. Tyto poznatky jistě ve svém životě a zejména při studiu bohatě využijí.

      Po celou dobu vládla mezi žáky pozitivní tvůrčí atmosféra. Na závěr jsme dostali možnost projít si všechna oddělení knihovny a prohlédnout si zdejší knihy i časopisy.

      Autor článku: Zina Dušková

     • Příjezd na Kačenku
      8. 1. 2023

      První den lyžařského a snowboardového výcvikového kurzu byl pro sedmáky pouze zahřívací. Společnými silami vynesli všechna zavazadla do pokojů, omrkli okolí lyžařského areálu a vyzkoušeli si první jízdy na sněhu. Zároveň se dnešek nesl ve znamení rozdělování do soutěžních týmů a vysvětlování základních lyžařských pravidel. Zatím mají sedmáci plno energie, tak se pokusíme ji zítra na svahu smysluplně využít a usměrnit.

      Autor článku: Tomáš Baťka

     • Ptačí hodinka
      5. 1. 2023

      Pojďte se s námi zapojit s Českou společností ornitologickou do zimního sčítání ptáků (nejen) na krmítkách, které probíhá každoročně od ledna 2019. Program nazvaný Ptačí hodinka je určený všem zájemcům o přírodu a ptačí dění v jejich okolí. Ačkoli se jedná o vědecký výzkum, zúčastnit se může úplně každý.

      Více informací naleznete v letáčku a u paní učitelky Pruskové. 

     • Tipy na rychločtení
      4. 1. 2023

      Hned po návratu z vánočních prázdnin se třída 9. A vypravila na známé místo. Paní knihovnice v kuklenské pobočce pro ně připravila praktické tipy na rychlé čtení, které se jim hodí nejen k přijímacím zkouškám, ale zejména do běžného života. Žáci si nejdříve zkoušeli rozostřit zrak na detail a na pozadí, následně zkoušeli přečíst co nejvíce slov během tří minut a pak odpovídali na otázky, které plynuly z textu. Všichni dostali nejen tipy na domácí trénink, ale také si ověřili, že pokud si při četbě vytvoří klidné prostředí, dokáží se lépe soustředit na obsah textu. 

      Autor článku: Zdena Nováková

     • Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2023
      22. 12. 2022

      Milé žákyně, milí žáci, vážení rodiče,

      děkujeme Vám za spolupráci v roce 2022. Přejeme Vám krásné a šťastné prožití vánočních svátku, bohatého ježíška a co nejvíce zdraví, pohody a osobních, studijních i pracovních úspěchů v novém roce 2023.

      tým ZŠ Svobodné Dvory

     • Vánoce u Čapků
      28. 12. 2022

      V předvánočním týdnu se obě deváté třídy vydaly do Malých Svatoňovic, kde si žáci v Muzeu bratří Čapků prohlédli expozici věnovanou významným rodákům. V prvním patře, v bývalém bytě rodiny, si z úst paní průvodkyně vyslechli zajímavosti ze života sourozenců Heleny, Josefa a Karla. Žáci si v expozici prohlédli dobové dokumenty, kde je nejvíce zaujalo vysvědčení Karla Čapka. V druhém patře zhlédli expozici věnovanou pohnutému životu a tvorbě výtvarně nadaného Josefa Čapka. Pozornost žáků zaujaly nejen olejomalby, ale zejména karikatury pod názvem Diktátorské boty.

      Po prohlídce muzea vedly kroky žáků do blízkého parku věnovaného knížce Povídání o pejskovi a kočičce, kde si na jednotlivých výkladových panelech ověřili své znalosti příběhu z pera Josefa Čapka. Návštěvou Malých Svatoňovic si tak žáci mohli lépe představit dětství těchto významných osobností. 

      Autor článku: Zdena Nováková

     • Adventní trhy
      22. 12. 2022

      Ve čtvrtek 21. prosince vyvrcholily týdny příprav a žáci se dočkali vánočních trhů. Naše škola se proměnila ve velkou tržnici a otevřela se všem návštěvníkům, rodičům, prarodičům i bývalým žákům, kteří se chtěli naladit na vánoční notu. Chtěli bychom poděkovat všem žákům a učitelům, kteří se na přípravě trhů podíleli a také rodičům, kteří obohatili naše stánky o krásné výrobky a rovněž všem milým zákazníkům.

      Autor článku: Zina Dušková

     • VI. A na zámku
      22. 12. 2022

      Třída VI. A v pátek 16. 12. navštívila zámek v Potštejně. Dozvěděli jsme se více o tradičních vánočních zvycích, prožili jsme betlémský příběh, kde se někteří stali přímo aktéry představení :) Celou prohlídku zámku jsme zakončili v zámecké cukrárně a místním Pohádkově.

      Autor článku: Petra Pazderková

    • VI. A na zámku
     • Liga tří škol – vybíjená
      22. 12. 2022

      V pořadí druhý turnaj Ligy tří škol se uskutečnil v Libčanech, tentokrát v hale a náplní byla vybíjená. Dvanáctičlenné smíšené týmy celé dopoledne bojovaly systémem každý s každým dvoukolově s následným play-off a samozřejmě soubojem o první místo. I přes výborné trefy chlapců a úhybné manévry dívek jsme bohužel doplatili na přílišné množství technických chyb a turnaj pro nás skončil 3. místem. Nicméně výsledky se v průběhu roku sčítají a průběžně mezi školami zatím držíme stříbrný stupínek. Všem děkujeme za předvedené výkony a vzornou reprezentaci školy.

      Autor článku: Tomáš Baťka

    • Zkrácené vyučování
     • Zkrácené vyučování
      20. 12. 2022

      Ve středu 21. 12. 2022 proběhnou na naší škole tradiční ADVENTNÍ TRHY a ve čtvrtek 22. 12. 2022 se rozloučíme s kalendářním rokem třídními besídkami. Z tohoto důvodu ve středu i ve čtvrtek odpadá odpolední vyučování. Podrobný rozpis konce vyučování jednotlivých tříd naleznete v následující tabulce.

      Ranní i odpolední družina bude v provozu beze změny.

      Konec vyučování

      Autor článku: Hana Dvořáková

  • Kontakty
   • Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Svobodné Dvory, Spojovací 66
   • 728 497 558
   • Spojovací 66/54 503 11 Hradec Králové Czech Republic
   • 50.223123, 15.779437
   • 70886075
   • dv5tdjd
   • 600088880
  • Přihlášení