Aktuality

     • Masopust ve 2. třídách
      7. 3. 2022

      V pátek 4. 3. si druháci užili masopustní veselí. Nejprve dostali povolení od paní zástupkyně k veselení a průvodu a vychutnali si sladké koblihy. Poté se, vybavení hudebními nástroji, vydali na průvod v okolí školy. Na závěr průvodu si před školou zatančili masopustní taneček. Ve škole si v maskách také užili diskotéku.

     • Nástěnka pro Ukrajinu
      7. 3. 2022

      Žáci naší školy se aktivně zapojili do podpory Ukrajiny v těchto těžkých časech. Jejich výtvory zdobí naši nástěnku v přízemí školy, na kterou můžete připevnit i další své transparenty.

     • Turnaj ve florbalu
      7. 3. 2022

      Žákyně 5. ročníku se zúčastnily florbalového turnaje, přesněji Krajského finále (ČEPS cup). Turnaj se konal v Předměřicích nad Labem a naše děvčata obsadila krásné 4. místo. Odnášejí si mnoho sportovních zkušeností a určitě je využijí na dalších turnajích.

      Gratulujeme a přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů.

     • Sbírka brýlí
      5. 3. 2022

      Děkujeme všem, kteří se zapojili do charitativní akce Sběr starých brýlí.

      Pokud doma naleznete ještě nějaké kousky, které byste do naší sbírky rádi přidali, můžete je ještě naposledy v pondělí 7. 3. donést paní učitelce Fialové.

     • „Tvoje cesta načisto“
      3. 3. 2022

      2. března navštívila VIII. B Preventivně informační centrum Policie ČR v Malšovicích. Samotný program je veden formou interaktivní přednášky založené na promítání skutečného příběhu, proložené soutěžní hrou a doplněné odborným výkladem policisty k vybraným pojmům trestního práva vztahujícího se k problematice návykových látek. Cílem programu je interaktivní formou vysvětlit trestněprávní odpovědnost v důsledku užívání návykových látek a posílit tak u dospívající mládeže právní vědomí, prohloubit diskusi o rizicích závislosti a zvýšit motivaci ke zdravému životnímu stylu a společenské odpovědnosti.

     • Výuka práce s PC v I. B
      26. 2. 2022

      Od letošního školního roku jsme od 3. ročníku zahájili výuku nové informatiky, ale už i v nižších ročnících se děti v rámci jiných vyučovacích předmětů s prací na PC setkávají a získávají nové dovednosti.

     • Třeťáci a masopust
      26. 2. 2022

      Na své další návštěvě kuklenské knihovny si děti z třetích tříd mohly vyzkoušet kostýmy některých masopustních a karnevalových postav. V soutěži pak prověřily své znalosti o masopustních zvycích.

     • Projekt Lidské tělo
      22. 2. 2022

      V pátek 18. 2. se ve druhých třídách konala již 2. vědecká konference, tentokrát na téma Lidské tělo. Vědci a vědkyně si připravili zajímavé pokusy a přednášky, ze kterých se všichni dozvěděli spoustu nových informací.

     • „Lions recycle for sight“
      20. 2. 2022

      Máte doma staré dioptrické brýle? Víte, že je již nevyužijete?
      Pojďte se s námi zapojit do charitativní akce Sběr starých brýlí.
      Staré dioptrické brýle můžou děti přinést do konce února paní učitelce Fialové
       

      Více informací

     • Projekt Sousední státy
      19. 2. 2022

      Žáci V. A zakončili zeměpisnou část učiva vlastivědy projektem Sousední státy. Pracovali ve skupinách, ve kterých vyhledali a zpracovávali informace. Na závěr každá skupina prezentovala svoji práci a představila jeden ze sousedních států. Úplnou tečkou bylo společné vytvoření mapy světadílů a oceánů.

    • Projekt Sousední státy
     • Pocitová mapa Hradce Králové
      9. 2. 2022

      Hradec Králové spustil důležitý projekt zaměřený na budoucí rozvoj města. Koncem roku 2021 byla zahájena aktualizace „Strategického plánu rozvoje města Hradec Králové do roku 2040“. Do procesu jeho tvorby budou zapojeni i občané města a důležití aktéři v území.

      Možnost zapojit se do tvorby strategického plánu máte už nyní, a to prostřednictvím pocitové mapy, v rámci které máte možnost ve městě identifikovat místa, kde se cítíte dobře, místa, kde se necítíte dobře, místa, která potřebují změnu a místa, kterými byste se pochlubili návštěvníkům města.

      Pocitovou mapu můžete vyplnit na odkazu http://rozvoj-obce.cz/hk/mapa, nebo načtením QR kódu z obrázku.

     • Lyžařský výcvik 7. ročník – den sedmý
      16. 1. 2022

      Poslední den byl plný soutěžní nálady, uvolněné atmosféry a i po týdnu stále plný energie. Mysleli jsme si, že žáci budou unavení po několika dnech, ale nadšení a síly jim vydržely až do posledního večera, na který určitě budou v dobrém dlouho vzpomínat. Všichni parádně sjížděli sjezdovku a věříme, že i k běžkám si děti našly vztah. Musíme opravdu vyzdvihnout výkony na běžkách, protože půlka kurzu na nich před týdnem ještě nikdy nestála a na konci někteří zvládali a dobrovolně si vybírali i delší tratě. Tak z krásné zasněžené krajiny zpět do školních povinností.

    • Úprava opatření od 17. ledna 2022
     • Úprava opatření od 17. ledna 2022
      15. 1. 2022

      V současné době evidujeme na naší škole zvýšený výskyt pozitivně testovaných žáků. Od pondělí 17. ledna mají platit nová opatření pro udělování karantén. Můžeme tak v následujícím týdnu očekávat zvýšený přechod celých tříd do karantén. Souhrnný popis daných opatření a upřesnění jednotlivých kroků při výskytu pozitivního PCR testu ve třídě přinášíme v následujícím dokumentu.

      Opatření od 17. 1. 2022

      Pevně věříme, že jsme teď v kulminační vlně a postupně se situace uklidní.

     • Lyžařský výcvik 7. tříd – den šestý
      14. 1. 2022

      Poslední tréninky před pátečními závody na lyžích a na běžkách mají sedmáci za sebou. Ráno všichni testovali sjezdovku, odpoledne se rozdělili do skupin a každá vyrazila na jiný okruh dle svých dosavadních zkušeností na běžkách. Povedla se jim na běžkách i jízda na vleku. Večer se vtělili do role jejich učitelů a zajišťovali společenský program. Připravili si kvízy vědomostní, pohádkové, hudební a nacvičili si vtipné scénky z filmů.

     • Lyžařský výcvik 7. ročník – den pátý
      13. 1. 2022

      I ve středu se počasí vytáhlo a mrazivé prosluněné počasí provázelo sedmáky po celý den. Dopoledne opět procvičovali dovednosti na sjezdovce a nutno říct, že se lepší každým dnem. Odpoledne bylo odpočinkové, spojené s procházkou na Masarykovu chatu, kde nabrali síly a energii. Zasněžená krajina byla opravdu fotogenická, a tak budou mít všichni krásné vzpomínky.

  • Kontakty
   • Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Svobodné Dvory, Spojovací 66
   • reditelna@zssvobodnedvory.cz
   • 728 497 558
   • Spojovací 66/54 503 11 Hradec Králové Czech Republic
  • Přihlášení